Споделена история от Спорт и красота

Заплати във футбола
Темата ми е провокирана от поредната статия, в която чета как поредния ритнитопко пръскал пари по казина. Гледам някакви трансфери на разни ритнитопковци за стотици милиона евро. Взимат заплати стотици милиони евро заплати чудят се какво да си правят парите и ги пръскат по казина. А някъде по света някое дете умира, защото няма пари да се лекува или няма какво да яде. Що за дебили са станали масовката от хора? Дори безплатно не ги гледам вече мачовете. Разбирам да платиш на някой стотици милиони евро заплата, ама той да е открил някаква свръх технология за човечеството с, която човекът да живее по-добре. Ама някакъв татуиран ритнитопко не бих дал и един пробит долър за да го гледам. Не може един татуиран ритнитопко да кара Ламбо за половин милион евро, а един зидар да кара бракма за пет хиляди лева. Че зидаря допринася много повече за човечеството от колкото ритнитопкото. За какво се наливат космически суми пари в нещо толкова безмислено? И после що нямало кой да бачка в строителството вече? Ами, ако започнат да се раздават заплатите ритнитопковците в строителството, на опашка ще има кандидат заварчици, зидари и шпакловчици.

Коментари

1.   Футболистите вземат много пари защото футбола генерира много пари. Как си представяш такива заплати да се дават в строителството или в други сфери. Кой ще ги дава? А пък това за гладните деца в африка е толкова изтъркано, че няма да го коментирам.

2.   Ритнитопковеца го гледат 1 млрд души и всеки да даде по 1 стотинка за него, той е с 10 милки напред. Ако строителя бачка за 10 млн на месец, жилището, което е построил, ще струва 500 млн, а няма кой да ги даде тия пари.

3.   Добре дошъл в абсурдния свят, в който живеем! Е точно вчера гледах за медицинските сестри в болницата във Враца как работят за минимална заплата..

4.   Грешно ти е из основи мисленето за съвременния свят.
В капитализма и условия на свободен пазар няма никакво значение какво предлагаш и колко стойностно си мислиш, че е, а колко е желано И рядко.

Важи правилото на търсенето и предлагането. Един човек е склонен да даде много пари за нещо (продукт/услуга), което много иска и трудно може да намери.

Пример: водата е изключително важна за тялото ни и без нея можем да умрем за няколко дена. Тя има изключително голяма стойност в живота ни, буквално е животоспасяваща, но - струва стотинки. Защо? Защото я има в изобилие и никой не се впечатлява от нея. Алкохолът (също като футбола, вид забавление) от друга страна е абсолютно ненужен на хората, но струва повече от водата. Доста повече. Справедливо ли е? Не. Правилно ли е според пазарната икономика - да. В пустинята ако умираш от жажда би дал много повече за едно шише с вода. Та, така.

Изводът какъв е? Намери правилното място, където ще те ценят подобаващо.

5.   Авторе. абсолютно си прав и изцяло съм съгласен с теб!

Но, за съжаление така е устроен съвременния свят - според търсенето и предлагането...

Нещата са правилно устроени само при Бога и в църквата!

6.   Да си станал ритнитопко и щеше да караш "Ламбо"и ти, бе злобарче.. Тогава едва ли щеше да мислиш така. Повечето от тези, футболисти са тръгнали от гетата и с труда си са станали милиардери. Всикчи тези футболисти милиардери отделят милиони за благотворителност, поемат изцяло лечения на болни деца, Неймар има асоциация за стотици бедни семейства в Бразилия, организира благотворителни търгове, на послдения събра 11 милиона бразилски реала и ги дари. Роналдо също отделя милиони. Такива хора трябва да са още по-богати. Зидари под път и над път. Таланти като Роналдо, Меси и Неймар, например се раждат веднъж на 100г. Да беше се информирал за благотворителната им дейност преди да излееш злобата си.
ж, 25