Споделена история от Спорт и красота

Жените след 40
Забелязвам нещо и питам от любопитство.
Защо жените над 40 са руси? Говоря за изрусено руси, не за естествени блондинки. Мнозинството от съседки в блока ми са точно такива. Някой друг има ли такива наблюдения и защо е това? Не ми пречат по никакъв начин, но е странно, защото е масово явление и преди малко видях позната, която дълги години беше чернокоса, а сега е руса.

Коментари

1.   Защото след 40 при много жени косата вече е прошарена с бели косми. :) Просто при светлите цветове не се получава такъв крещящ контраст с новоизрастналата коса. Аз също си харесвам черния цвят, но именно заради белите косми и единствено заради тях, започвам да експериментирам с малко по-светли нюанси.

2.   А не знам, на 41 съм и съм си с хубав тъмно кестеняв цвят, а преди бях червенокоса. Никога не съм била руса и не смятам да ставам, пък и не мисля, че ще ми отива. Обаче съм я чувала тази градса легенда, че тъмните цветове след определена възраст подчертавали бръчките и състарявали. Та може би за това си мислят, че руси ще им отива повече и ще изглеждат по-млади. А всъщност на някои жени им отива, на други не.

3.   Заради белите коси вече не си я боядисвам в червено, а иначе ми е любимо. Сега и аз съм руса:( натуралният ми цвят е русо- меден, не е голяма разликата с боядисаното, но симулира и белите коси. Имам доста бели коси и всичките в горната част на главата- ужасно стои като порасне малко след боядисването с по- тъмен цвят.
Планирам да пробвам скоро техниката "сол и чер пипер" (не знам на български как се казва) правят се по- дебели в платинен цвят кичури и по- тънки черни/кафяви/ тъмно руси кичури. Идеята е после да се правят само тънките по- тъмни кичури, а по- голяма част от натуралнкят цвят да си расте без боя.

5.   Ако се боядисват в разкичен от русо цвят, ще трябва да боядисват корените всяка седмица, защото цветът на поникващите корени е бял и в тъмна коса много си личи. Ако цветът с който се боядисват е рус боядисването става на 4-5 седмици веднъж.

6.   Както номер 1 вече спомена, все повече жени на 30-40 години се изрусяват поради срам, че косата им вече е побеляла и ако я боядисват в тъмен цвят, бялата основа на космите им се личи още в първата седмица след боядисването. Виждал съм десетки жени с преждевременно побеляла коса още преди навършване на 30 години и за това не са виновни само цигарите и алкохола (не всички пушат и пият), а и немарливостта към косата и кожата им.
Повечето жени изтощават косата си от боядисване, къдрене, изправяне, прегряване на косата поради бързане да я изсушат преди излизане, рядко миене. Мнозина не я мият по цяла седмица, някои и повече, съответно дни наред там се събира пърхот и мъртва кожа в основата на косъма. Тялото отделя мъртва кожа всяка нощ, докато човек спи, съответно тези с по-рядкото миене на косата задържат най-много мъртва кожа на главата си и не позволяват на новата такава да диша през порите.

- Кифлоприземител

7.   Естетична визия, изглеждат по млади.

8.   Н 6 (кп) защо на всяка тема си насилваш мозъчните клетки, бе? !
Не знаеш що е то е фоликул, генетична наследственост, деспигемнтация и още фактори, но използваш всяка възможност да измислиш поредната глупост, с която да обиждаш жени.
Не ти ли поначеса малко комплексите новата ти дружка?
Върви да и стържеш петите и остави тези неврони да си починат малко.

9.   За пореден път се убеждавам колко нещастно човече се крие зад ном. 6. Да пази Господ от мъже като него. То не са пети, то не са коси, то не е чудо. Ще кажеш че той е Ален Делон, а не е плешив и сбръчкан чичка.
ж, 25

10.   8 - Белокоске, припозна се, а? ;) Толкова пък чак да те е яд, че Кифлоприземителят ти извади кирливите ризи наяве, успокой се, че направо ще се гътнеш от толкова злоба. Очеизвадно той е по-компетентен, чел е и знае повече от теб - защо трябва да те е яд за това? Че и чак да му забраняваш да пише, хайде като не ти изнася - изнасяй се ти, носи си там сините, зелени, розови и т. н. екстеншъни и си трайкай, като нямаш какво да кажеш.

Правят го от суета, срам и неспособност да приемат старостта.

11.   Н 10, още два неврона в подкрепа на кп? Големи шматки сте!
Вярно, че колкото по- кухо, толкова повече дрънчи.

12.   Аз съм мъж на 42 и нямам коса. Въобще не се заглеждам за косите на жените. Просто не ме интересуват коси. Стига само да не е оплешевяла че тогава е много зле

13.   Моята е черна и съм почти на 50, но почти нямам бели коси, затова боядисвам косата си веднъж на 2 месеца. При мен е ген. Повечето обаче се прошарват още в началото на 40-те и лично приятелки са споделяли с мен, че се изрусяват, защото имат много бели косми.

15.   Кифлата освен гинеколог, мамолог, сега ще излезе, че има и трета специалност - трихолог!
Кога имате свободен час да ме изследвате, тъй като имам проблем с преждевременно побеляване на косата още от 18-годишна? Не пия, не пуша, храня се здравословно и спортувам, както и никога не съм си третирала косата с бои.
Ж24

16.   Н 15, той, завалийката съвсем вече се е изгубил в своят свят на шизофреник... чукай на дърво.

18.   Вече са ви отговорили - заради белите коси. Но не на всяка жена ѝ, отива руса коса. Ако е с близък до натуралният си цвят, ще се налага да се боядисва доста по- често, именоо заради побелелите коси в корените. Те просто много повече си личат на тъмна коса.
П. П. Имам колега койото няма 30 - сет и вече е с прошарена коса и приятелка която е на 41 и няма нито един бял косъм. Това е ген донякъде или стрес, нямам представа.

19.   Аз съм на 41 години и вече не си боядисвам косата. Естествения ми цвят е пепеляво - рус. Имам малко бели коси, но заради светлия цвят не личи особено. Като млада си боядисвах косата тъмна и тогава русото много бързо и грозно избиваше отдолу.
В този смисъл - на русо бялото личи по-малко.