Споделена история от Спорт и красота

Какви дрехи мразите да носите (и не го правите)
Здравейте, малко по-различна и странна тема е, но все пак исках да я напиша. Просто ще ми е интересно да разбера дали има хора, които мислят като мен. А сега ще ви кажа какви дрехи и аксесоари мразя и не нося.

Гащеризони - не ги харесвам, защото с тях трудно се ходи до тоалетна, а и освен това според мен изглеждам нелепо в тях. Имам един, подарък от баба и дядо за Коледа, но съм го носила само няколко пъти.

Чорапогащници - не знам защо ги мразя, но е факт това. За последно съм носила миналата година на първия учебен ден (тогава бях в 6-ти клас).

Дрехи с пайети - много ми боцкат и е неприятно. Имам блуза с пайети, но я пазя за официални поводи.

Дрехи с анимационни герои като Мики Маус и други - ами просто са ми прекалено инфантилни.

Панталони в ярки цветове (жълто, розово, зелено, червено или други цветове, които не са черно, бяло, сиво и синьо) - не са ми приятни.

Дълбоки деколтета - не обичам прекалената разголеност.

Оранжево - струва ми се прекалено ярко.

Тъмнозелено - грозно ми се струва.

Потури или шалвари, както искате ги наричайте - не съм носила, но според мен са грозни.

Червено - по същата причина, по която мразя оранжевото. Нося само на Коледа този цвят.

Якета в розово, лилаво, жълто, червено, оранжево - не обичам да привличам погледите с нещо ежедневно през зимата.

Ултракъси рокли и поли - както казах, не обичам прекалената разголеност.

Блузи, рокли и панталони от прозрачни материи - мисля, че вече разбрахте.

Прекалено подчертаващи тялото дрехи - мразя вулгарноста.

Джапанки - неудобни са ми заради разделителя на палеца и показалеца.

Сандали - последните, които имах не успявах да ги закопчея, така че хем да не ми стяга, хем да не ми пречи закопчалката.

Обувки в ярки цветове - по същата причина, като тази с панталоните и якетата, като цяло ярки цветове нося само върху блузи, пуловери, суитшърти, тениски, рокли, поли, къси панталони и потници.

Блестящи дрехи - вероятно само блестящи аксесоари, като чанти и бижута ще понеса.

Кафяво - свързвам го с... абе, вие си знаете.

А нещата, които нося са дънки, анцузи, клинове, пуловери, суитшърти, тениски, блузи, потници, къси панталони, рокли, поли, елеци, якета, маратонки, кецове, ботуши и шлифери. Като аксесоари нося чанти, ленти за коса, диодеми, фиби, шноли, ластици, гривни, пръстени(обици не нося, защото не са ми пробити ушите). А цветовете, които нося са черно, бяло, сиво(не ми харесва цвета, но го нося), синьо, розово, лилаво, жълто, светлозелено, бежаво
и кремаво.

Чао и ще следя темата.

Коментари

1.   Аз обичам да ходя гол.

2.   Нали знаеш че и клина е прилепнала дреха и е вулгарно а го носиш?

3.   Костюми. Официални ризи, панталони, обувки, вратовръзки. Всякакво впито облекло. Мъж съм.

В женското облекло ненавиждам чорапогащниците, особено черните, а ако са комбинирани с дантели и жартиери, направо мога да повърна от погнуса.

4.   Прилепнали по мен дрехи.

5.   Няма значение какво носиш, важното е дрехите да са ти удобни и да ги харесваш ТИ самата. Не се влияй от чуждото мнение и вкусове.

Подари на хора в нужда всички дрехи, които не харесваш и не носиш и направи едно добро дело.

Това, което ти не харесваш може да е дреха, за която друг мечтае.

6.   Мразя всичко да е спортно при жена, но го правя, защото съм с малко дете и ми е нужно да нося удобни дрехи, метъл тениски и такива рок тениски и дрехи никога не съм и няма да нося. Харесвам спортно-елегантния стил и при мъжете, и при жените.

7.   Всичко си е индивидуално, номер 5 точен отговор е дал.

8.   1 - твоя си работа.
2 - май не се изразих много ясно. Знам, че е прилепнала дреха, но като казах, че не ми харесват прилепнали дрехи, имах предвид, да не изглеждат сякаш са 2 или 3 размера по-малки, а ако са моя размер, май не трябваше да го пиша това за вулгарноста. Моя грешка!
3 - няма проблем, всеки носи това, което иска.
4 - и аз теб се отнася същото.
5 - аз това го знам, понякога с майка ми даваме, дрехи, които са ми малки на червения кръст. Но да прав си, да се обличаме така, както ни харесва.
6 - Еми такова е положението, но нищо, не е болка за умиране.
Благодаря на всички за коментарите!
Авторката

9.   Не понасям прекалено вталени и тесни дрехи, много къси панталони, поли и най-вече рокли, разголени и къси блузи, сутиени, прекалено спортни или прекалено кифленски дрехи, високи обувки, много ярки, бели и черни дрехи, метълски и рок, костюми и официални дрехи. Ами май това е.

10.   Клина бил вулгарна дреха.... що за глупост е това

11.   Не харесвам дрехи с тънки презрамки, разголени, лъскави/шарени, вълнени, дебели, плетени пуловери и блузи, панталон/дънки с ниска талия, къси якета, от които се вижда корема, дрехи от евтини материи, с големи щамповани надписи или животински принтове.

Иначе на твоята възраст и аз не понасях почти всичко изброено. Особено чорапогащи и потници. Крила съм се по тоалетните в училище да си ги свалям, защото майка ми не ме пускаше да изляза в студените месеци без.
Може би до към 18-20 год. всичко в гардероба ми беше спортно-елегантно, в тъмни цветове и еднотипно. Никога не си представях да облека сако, палто, рокля или пола, а сега това са ми по-голяма част от дрехите, в най-различни цветове и модели.

Уверявам те, че много от нещата, които сега мразиш и не носиш, ще ти харесват след около 10-тина години :)

12.   Мен не ме вълнуват такива дребнотемия. Над нещата съм, не ме интересува мнението на стадото. И без това животът е достатъчно скапан, че да си тормозя съзнанието с такива глупости.

13.   От 2 до 8 значи с това което казваш да разбираме че нямаш никакъв проблем да носиш дреха която показва всяка форма и гънка от тялото ти което е клина, и естествено колко грозно и вулгарно е това

До 10, да клина е горе долу светия граал на провокативните дрехи тъй като, жената която го носи има много добро "извинение" като: "удобно е ", "за спорта е" и тн.. и тъй като повечето мъже са отчаяни те приемат това евтино извинение и нищо не и казват а даже стоят от страни и се кефят на пошлата гледка

15.   Много обичам гащиризони. На мен много ми отиват.
Не обичам потници с тънки презрамки, стягащи чашки на сутиена, дрехи с капси и синджири, мачкащи се материи, особено лен.
Не харесва дрехи с дантели, народни мотиви, платове тип басма на ситни цветчета, тип "бабешки". Не харесвам панталони, които се стесняват към глезена и приключват на нивото му, с изключение на спортните с кант. Не понасям съчетание черен панталон с бели чорапи.
Харесвам деколтета и не ме притесняват - на рокли, на блузи, на гашеризони. Женствени са и подчертават бюста, но не харесвам онези, които изглеждат вулгарно.
Цветове нося всякакви. Обичам и ярки, и пастелни, както и шарени материи, особено копринени рокли. Нося дори шарени панталони на цветя, на ромбове, на карета, но фигурата ми позволява да изглеждам добре и в такива десени.
Грижа се за семейния гардероб и винаги се задават въпроси, откъде е купено това или онова и има комплименти

16.   12 номер адекватен коментар.

17.   Все тая е дрехата, всичко е до настроение, винаги е било така и ще е.

18.   Не обичам да нося дънки - ужасно неудобна, тегава, твърда дреха. Особено пък с колан. Не разбирам как така се счита за нещо удобно и "casual". Да не говорим че е грозно за жена.

19.   Аз не обичам да нося официални дрехи, ризи, сако, панталони с ръб, дразнят ме и не се харесвам с тях. Спортните свободни дрехи ми харесват и нося основно такива без значение къде съм и с кой...

20.   Обичам да нося поли, но те не ме обичат. :) Имам прибран и слаб настрани, но пък изпъкнал навън задник, и когато облека пола, като вървя постоянно се набира и надига и ще ми излезе задника.
Ж25