Споделена история от Спорт и красота

Мигли след миглопластика
Здравейте. Носех миглопластика от януари. Харесвам се с такива мигли, но след втория път поисках нещо по-различно като 3д обем, но с вид като котешко око. Момичето не се справи - беше залепила по едно снопче на повече от 2 мои косъма, на места и по 3-4. Следващия път поисках да ми ги махне изцяло и й показах снимка точно как искам да изглеждат, тя ми ги направи още по-ужасни. А е уж профи., като напишеш миглопластика в моя град в гугъл излиза предимно тя. Съжалявам, че не открих салона до у нас по-скоро. Отидох да ми ги махнат, само в този салон до у нас ме прие, за да го премахне. Реших да им дам почивка на миглите, тъй като след месец и нещо се местя в София, та няма смисъл да ми слагат нови и да трябва скоро да ги махна и пак да ми сложат други. Обаче като махнахме миглите (искам да кажа, че това другото момиче е много нежна и внимателна, не съм усетила дискомфорт), но миглите ми не са като преди. Увредени са, тънки и прави, а преди бяха гъсти, дълги и извити.. взех си серум за мигли, ще започна и с рициново масло. Какви други съвети бихте ми дали? Дори в момента не искам уау ефект, а поне със спирала да изглеждат нормално.

Коментари

1.   Преди миглите ти били дълги, гъсти и извити, а ти си решила да си налепиш още?
Сега си носиш последствията, ще трябва да чакаш оскубаните мигли да ти пораснат.
Моите мигли са гъсти и дълги и винаги си купувам спирала за обем и за удължаване. Предостатъчно е.
Maxfactor имат много добра такава спирала - има я в DM и Lilly market.

2.   И като си имала "гъсти, дълги и извити мигли", за чий ти е трябвало да лепиш изкуствени? Само за да си като другите?

3.   Авторката
Бяха достатъчно дълги, но самият ефект и обем НЕ може да се постигне със спирала. Казвам го като жена, която е ползвала спирали години наред. Просто става дума за последствия след кофти поставяне!

4.   Ами ти какви очакваше да са ти мислите след подобна травмираща процедура? Лепилото е химикал които уврежда косъма. Принципа е като при косата: ако я подлагаш на химическа обработка тя се уврежда, изсушава се и стои като парцал.

Няма как да оправиш вече съсипаните мигли и ще трябва да си търпелива и да изчакаш да ти порастнат нови.

Достатъчно е да ги мажеш вечер с рициново масло. То подхранва корените за да може новите мигли да са по-здрави и дълги. Старите няма как да оправиш.

Може да ползваш спирала, аз лично ползвам тези 2 в 1 на Bourjois (отгоре имат една врътка с която се променя формата на четчицата в зависимост дали искаш дължина или обем).

Изобщо те съветвам да не си пръскаш парите за миглопластики, а да използваш качествена спирала. А изкуствените мигли да оставиш за някои по-специални поводи.

5.   Ти остави миглите, може и да пораснат някой ден. Ама тия боклуци тежат на клепачите и водят до бързо състаряване в зоната на очите. Разбирам да имаш повод и да сложиш. Ама нне и всеки ден да мигаш с някакви пластмаси като мишка в трици. Толкова е неествствено и странно.

6.   Така и не можах да разбера логиката ви, да съсипвате натурални те си, мигли, вежди, нокти, за да си лепнете изкуствени, които ви съсипват естествените и после естествено лечение за вашите си.
И аз съм с дълги и извити мигли, но светли. Почти не си личи, че имам мигли ако не ги видиш от близо. За това си слагам малко спирала, от най-евтината, само за цвят. Няма удължаващ ефект, нито 3 Д, нищо извън черният цвят.
И постоянно ме питат каква спирала ползвам и винаги си мислят, че лъжа. Някои на "ушенце" ме питат колко ми струват миглите и къде ги правя. Така се е нормализирало това да си лепиш изкуствено върху естественото, че вече и не вярват, че има естествени.
Една пък с кокоши мозък тръгнала да клюкарства, че не съм искала да споделя къде си правя мигли и ти да видиш--устните (натурални) защото съм била злобна егоистка. Преди 2-3 г една откачалка грубо и без предупреждение тръгна да ми трие бузата с мокра кърпичка да докажела, че ползвам фон дьо тен- физиономията и беше като разказ на Алан По като видя кърпичката чиста.
Имам чувството, че и на мозъчния ви процес влия всичката тази суета по изкуствената "красота".
Близка позната вече не мога да я разпозная дори, толкова е различната от натуралната. И вечно недоволна и комплекси рана, защото вечно се сравнява с други, които постигнали по-добър ефект на мигли, нокти, вежди т. н. Вечно се сравнява с други, естествено че никога няма да хареса себе си.

Спрете се вече с тези глупост, дето само нараняват и разболяват вкл. кожата ви. Харесайте се и се обичайте каквито сте! Няма нищо по-красиво от натуралното, уникално за всеки човек.
Загледай се някой път неутрално, когато си срещу няколко естествени и няколко "от магазина" сама ще се увериш, че първите имат по-нежно и чисто излъчване, а другите са като в средата на ремонт и липсва поне разчистването още...

7.   Нищо не можеш за направиш. Чакаш да ти мине.
Хората са го казали - вместо да изпише вежди, вади очи....
Спрете се бе. Едно парче няма по вас дето да не е пластмаса или мазут. Аман.