Споделена история от Спорт и красота

Колко чифта обувки имате?
Публикувах тема за минимализма при облеклото-дрехите са ми наистина малко, но обувките не мога да сведа до по-малко от 8/9, а искам. В темата няколко хора изразиха мнение, че 8-9 чифта въобще не е минималистично, а някъде 3 бройки е малко. Добре, как? Който не счита, че иска да има по-малко неща в гардероба си и има стандартни вещи, колко на брой обувки има? Питам, защото се изненадах, а и замислих, моето схващане беше, че 8-9 чифта е малко за повечето хора.

Коментари

1.   Ако за тебе 8-9 чифта обувки са "минимализъм", то тогава не искам и да си представям какво е максимализъм...

2.   Аз съм твърд минималист, но имам 10 ччифта само ботуши. Все пак за последните 26 години сэъм си купувала по нещо и при добра грижа вещите се запазват. Имам още 15-20 чифта обувки за другите сезони. Всичко е много качествено и скъпо и ще изкара още поне 10 години. Това е идеята на минимализма.

3.   Тип кецове/маратонки имам около 9 чифта. Токчета имам 7 чифта. Зимни обувки - 2 чифта.
Склонна съм, ако една обувка ми хареса, да си закупя същия модел отново. И точно по тази причина имам чифтове, които се доблират, просто са в различен цвят. С дрехите съм по същия начин.
И въпреки че имам избор, последните поне два месеца, си нося постоянно едни и същи обувки, обсебена съм от тях. Само за фитнес ги сменям.
Иначе с високи обувки съм скарана. Купувани са за поводи и са носени по 1-2 пъти. Например балните ми бяха 15см. Аз физически не мога да издържа да го нося това повече от 2 минути.

4.   Според мен бройката ти си е ок. 3 чифта може да има някое момче само. Всеки си има свой минимум от какво има нужда и какво над това е излишно. Но не може да си адекватно облечен за времето, мястото с 3 неща на кръст. Аз имам към 35 чифта и всички ги нося и нищо не ми е излишно като тук включвам планински обувки, маратонки за спорт, апрески за зимата, боти на ток, кубинки, официални обувки на ток, офис обувки, кецове ежедневни, сандали равни и на ток. Ето до тук 10 вида обувки примерно. Все пак в България има 4 сезона. По поне 2 чифта за сезон - официален и ежедневен и станаха мин. 8 без да включваме джапанки и други. Да не говорим пък, ако се добавят и различни цветове модели към горното. Аз пък не разбирам и хора, които си купуват обувки за повод за един път и се оттървават после от тях и всеки път купуват пак неудобни обувки в последния момент, че ги ползвали веднъж годишно, вместо да си намерят удобен хубав чифт черен и бежов примерно и да си го имат като им се налага.

5.   8-9 чифта за всеки сезон, или общо 8-9 чифта? Аз активно нося 1-2 чифта, купувам си обувки само при необходимост, но сумарно (сандали, обувки за преходните сезони, кецове, ботуши, официални) са ми поне 10

6.   Виж сега, по принцип жените имат повече обувки, така че е различно за мъже и жени.

Аз като практичен мъж ти отговарям:

1. Зимни - имам 2 чифта чепици сравнително нови(и 1 чифт много стари - с тях ходя до магазина или работя нещо - не знам дали трябва да се смята)
Като от новите - едните са много дебели - с много вата - за силен студ, обувам ги, когато е под минус 5 градуса. Другите са по-тънки, за всекидневно носене.

2. Пролетно есенни - имам три чифта: едни всекидневни, едни официални, и едни по-стари за резерв.

3. Летни - имам два чифта - едни обувки(с фабрични дупки по тях за вентилация) за всекидневно носене и едни сандали.

Значи и при мен са 6-7 чифта.

Три чифта е много малко! - това означава да имаш само по един чифт на сезон(защото пролет-есен ги броим за един сезон, защото се ползват един тип обувки)
Тоест - означава и да нямаш официални обувки!
Означава и да нямаш резервни обувки - и ако ти се скъсат всекидневните обувки - какво правиш? Веднага тръгваш бос по магазините да си търсиш? Или обуваш чепици лятото, докато си купиш други летни обувки?

Така, че според мен минимумът е около 6-7 чифта!

7.   Ами имам 3 чифта маратонки, 3 чифта ботуши. Лятните бързо ми стават за боклука и там съм взела един чифт да имам. За сега може би 7, а и едни боти с малък ток.

8.   Аз съм момичето от предната тема с коментара, че 8-9 чифта обувки не са минимализъм. Аз лично имам 4 чифта, и то четвъртия отскоро, казах си, че вече е крайно време да имам поне едни ботуши за зимата :) едни маратонки за бягане имам, 2 чифта кецове и 1 чифт ботуши. Нямам джапанки, ходя си боса по плажа. Минали зими ходех с маратонките и през зимата. Токчета нямам, въпреки че съм ниска, нямам къде да ги нося, не обичам и шумни заведения и сватби и не ходя по такива места, затова и не ми се налага да си купувам такива.
Ж25

9.   Зимни, летни, чехли за неофициални излизания до магазина и едни официални за поводи. 4 чифта. Другото е всичко друго, но не и минимализъм. Представи си четиричленно семейство с по 9 чифта всеки. Ами то ще им трябва половин гардероб само за обувките. Не виждам какво толкова ги правиш 9 чифта.

10.   Номер 5, 8- 9 общо, като цяло! И пак в съседната тема изкараха, че това е било много- зимни, летни, чехли, маратонки, работни, сандали, всичко това си прави 8-9 чифта, не виждам как по- малко….

11.   Поне 50 са общо. Имам няколко дома и навсякъде имам по 2-3 за всеки сезон
Обичам красиви обувки! Дават стил!
За протокола- мъж съм

12.   4 чифта обувки имам в момента.

2 за ежедневно ползване, едни за спорт и едни за работа/като е лошо времето, за да не съсипвам.

В момента нямам зимни обувки - ще си взема есента най-вероятно. Тази година примерно зимата праскат почти само с летни/пролетни/есенни обувки, защото имаше сняг точно 2 седмици.

И много обувки да имам, пак ще си имам 1-2 любими чифта и ще нося тях. Другите ще хващат прах.

Мъж съм.

Т. Т.

13.   Мъж съм.
Три чифта:
Маратонки универсални
Vibram Fivefingers летни
Vibram Fivefingers зимни

толкоз

14.   Аз считам себе си за минималист, въпреки това имам около 6-7 тина чифта обувки.
По един чифт планинарски, ботуши, кубинки, маратонки, кецове и сандали. Също така, имам едни обувки с висок ток, с които ходя по сватби.
В общи линии, основно ходя с кецове или маратонки, които могат да се насят с всяка дреха.

15.   Имам над 20.
Маратонки околко 10-12 чифта, различни цветове, марки, летни, есенни, зимни...
Мокасини за лятото с панталон и риза, туристически летни и зимни, джапанки поне 5 чифта, за вкъщи, за навън, сандали/чехли за лятото за навън...
Имам за дискотека, за ресторант, за сватби, за ходене до магазина, за ходене в градината и там 3 чифта, затворени, полуотворени, отворени...
Имам много обувки явно :)
М38

16.   Не знам точно, но сигурно 15, ботуши, сандали, балеринки и токчета, което ми изглежда нормално. Все пак говорим за няколко чифта на сезон. А и на работа имав изисквания, така че имам 3 чифта "работни" обувки, а в ежедневието ходя с балеринки. Така, че много зависи от стила на живот и от професията. За мен това си е оптимален вариант и така съм подготвена за всякакъв повод, ако съм канена на коктейл, имам токчета, ако ще ходя в планината, имам маратонки...