Споделена история от Спорт и красота

Търся си отбор от Трета лига край Пловдив
На 25 съм, цял живот съм играл футбол.
Обичам футбола и искам да тренирам възможно най-често, както и да играя мачове.

Тъкмо се преместих в Пловдив и не познавам никой.
НЕ ИСКАМ ЗАПЛАТА
Искам в отбор като Сокол, Гигант, Секирово или нещо от сорта.

Съвети?
Благодаря

Коментари

1.   Първо търсиш в интернет, къде точно се намират тези клубове, къде тренират, и евентуално къде адресната им регистрация - ако има дадени телефони - звъниш и питаш.

И евентуално отиваш на място и говориш с хората, от които зависи това.

Ако не намериш такава информация - потърси примерно в общината, има ли информация за спортните клубове.

Друг вариант да отидеш на тренировка на Ботев или Локомотив и да питаш треньорите как точно да се свържеш с тия клубове.

2.   Направо в трета лига ще е трудно, все пак там играят вторите отбори на Черно море, ЦСКА, Левски, потърси си по-скоро отбор от окръжните групи първо.

3.   В "А" и "Б" ОФГ на Пловдив има множество отбори, пробвай си там. Защото в Трета лига ще ти бъде малко по - трудно да заиграеш просто ето така, ако нямаш дори някаква минимална визитка(да си играл в някои др. отбори преди това) и т. н.

4.   Ми питай по селските отбори дали няма те вземат безплатно.

5.   Виж в страниците на съответните клубове в социалните мрежи дали ще можеш да осъществиш контакт.
Или ако случайно някой от тях има уебсайт и на този сайт има страница с контакти.
Пробвай да се свържеш с някой клуб и да обясниш това, което пишеш тук. Вероятно, макар и да са аматьорски клубове, няма да искат да те вземат току-така, а и ще искат да минеш проби, така че се подготви и за това.

6.   Може би наистина ще трябва да започнеш първо от окръжните групи. Все пак нека се има предвид, че отборите от В група са непрофесионалисти официално, не знам дали и какви заплати получават, но много от играчите си имат редовна работа, а футболът им е или за удоволствие или за допълнителен доход. Всяка година се разпадат отбори, влизат нови, със сигурност не бълва от желаещи да си трошат краката по села и паланки, но щом ти имаш такова желание, аз те съветвам директно да ходиш по стадионите на тия отбори и да минеш проби или пък да си намериш агент, който да те уреди (но ще си платиш немалко). Успех!