Споделена история от Спорт и красота

Теорията, че хората с тънки устни са лоши
Като оставим настрани естетическия момент, какви са вашите впечатления от хората с тънки устни, които познавате? В интернет попаднах на видеа със заглавието "the thin lip theory", в които една латиноамериканка обяснява как майките латиноамериканки учат децата си да внимават с хора с тънки устни и да се пазят от тях, защото "не са добри хора". При българите също го има народното сказание - "Пази се от човек с тънки устни! " В живота ми се сблъсках на два пъти с хора (мъж и жена) с тънки усти, които се оказаха зли, безчувствени, коравосърдечни, чак психопатични. Сега като се замисля, познавам още няколко такива, които също са гадни и долни хора. Вие останали ли сте с подобни впечатления? Всички хора с тънки устни ли са зли? Според мен има нещо, и няма как да е съвпадение, че в различните народи го има това вярване, а и е широко разпространено схващането за хората с тънки усти сред много хора. На мен и чисто естетически не ми харесват, намирам тънките, криви и несиметрични усти за много грозни, чак на устни не приличат.

Коментари

1.   Тънки и смити злоба.

2.   Според мен не е правилно да съдиш хората затова още преди да си ги опознал. Стереотип е това. Както се смята, че жените блондинки са тъпи. Пълна глупост сигурен съм, че има добри хора с тънки устни. Но като цяло без значение тънки или дебели повечето хора на света са лоши. И явно така се е нацелило, че повечето лоши са се родили с тънки. И оттам слагате всички под общ знаменател. Така, че не си прав/а. Замисли се как би се почувствал ако ти си роден с тънки устни и прочетеш какво пише за теб в нета.

3.   Не е до това. Срещал съм лоши хора и с тънки, и с дебели устни. Гледайте очите, слушайте как говорят за другите, наблюдавайте как се държат с различните хора и с животните. Разберете какво значи лъжата за тях - лошите хора лъжат за удоволствие.

4.   Има и друга теория - дребно и вредно. Подкрепям я с 2 ръце. Колкото ниски хора познавам, но един са злобни, отмъстителни и проклети

5.   Естествено, не всички хора с тънки устни са злобни, както и това да си с по-широки не те прави автоматично добър човек, но определено има някаква тендеция и съм забелязал някои неща. Има хора с тънки устни, които само като ги погледнеш, разбираш че са злобари.

6.   За Йоана от Ергенът май е вярно като я видяхме как се държи, но Габриела и Надя от Пловдив са с дебели бърни, а също са злобни, та не знам.

7.   Да, вярно е. Хората с тънки устни са лъжци, лицемери, клюкари, интриганти, скандалджии, сеирджии, долни подлизурковци, подмазвачи, използвачи и енергийни вампири. Това не е измислица, това е самата истина, не ме интересува колко хейт, смях и подигравки ще отнеса от тънкоджуклестите.

8.   И аз подкрепям това мнение.

9.   Мога да кажа само че жените с тънки устни не правят добри минети, инче за характер не съм забелязал да са по-лоши.

10.   Ясно. Разбрахме сега защо си помпят джуките жените - да изглеждат по-добри.

12.   Според мен номер 10 е дал най-добрия коментар. Пиша отново коментарът си понеже някой изтри предишния ми, а той беше същия като този. Нямаше нищо обидно в него. Защо ли беше изтрит се питам?