Споделена история от Спорт и красота

5 месеца се мъча с едни 6 кг
Здравейте, аз съм момиче на 13 почти 14 години. От октомври някъде съм на диета. Тоест не ям тестено, не пия газирано и така. Направих си хранителен режим. Отслабнах с :(:( само с 5 кг - бях 51, а сега съм 46 или 47 кг.. Не съм много висока 152, 3 може и повече :Д :( Та, опитах се да правя бананова диета за 3 дни, беше ужасно, защото умирах от глад и успях да издържа само ден и половина с нея. Правих лунна диета, само веднъж в един понеделник. Сега правя японското чудо, което явно не действа, защото свалих само 1 кг, а пишеше че диетата се изпълнява 2 седмици и се свалят от 3 до 5 кг.

Е, 5 за мен са много, но исках поне 2 да сваля. А и не е нормално толкова много за 2 седмици. Изпълнявах всичко точно, дойде съботата.. бях станала 46 (парти). Дойде вечерта, а майка ми беше направила суши... :S аз го изядох цялото.. И (WAIT) на другия ден... качвам се на кантара- 47 ужас.... а на мен целта ми е 45

Майка ми казва че трябва да се пие много вода. Сутрин като стана корема ми се е прибрал и като се нагълтам става един издут.. това нормално ли е?? Ох.... 5 месеца се мъча с едни 6 кг Помогнете ми, моля Ви.. отчаях се с тези 2 кг.
Благодаря. :)

Коментари

1.   сега е момента, да си пешеходец в тоя сняг си е направо заместител на фитнеса. Ходи гази в преспите поне час и ще видиш как ще усетих мускулна треска в краката и болка в стомаха все едно си правила 200 коремни преси

2.   Ами, спорт трябва :):) Също кардио

3.   Авторке евалла как изяде 1 кг суши?
Какви диети какво кардио на 13 години. Ти растеш с тези диети само вредиш на организма си нима 2 кг са толкова важни нима мислиш, че другите забелязват -+2 в теглото ти.

4.   Авторке, продължавай да не ядеш мазно, бял хляб, сладко, но не се храни едностранно (бананова диета). Храни се 3 пъти на ден, по възможност с готвена и прясна храна. Пий 2 литра течности на ден, а за училище си взимай ябълки (не се развалят, не миришат, лесно се пренасят, не са делими като портокалите, т. е. сама си ги ядеш, полезни са за зъбите).

Запиши се на някакъв спорт, може и фитнес. Кардио-тренингът действително е много полезен, както и разните уреди за мускулите. НЕ ГЛАДУВАЙ и НЕ СЕ ЛИШАВАЙ от нищо. Ти трябва да растеш. Ако сега пазиш драстични диети, рискуваш да останеш ниска.
Ако само се храниш по-здравословно, ти ще си отслабнеш, защото растеш. Под здравословно нямам предвид само плод и зеленчук - в менюто ти не бива да липсват месото, млечните продукти, яйцата, рибата.
Успех и умната

Лаура

5.   Много благодаря за съветите :)
След тази седмица ще започна да се храня както преди. Без да прекалявам, разбира се :):)