Споделена история от Спорт и красота

Храната, която сме свикнали да ядем
От малка имам проблем с килограмите и все съм на диета, но тази година без да се усетя се отпуснах... и пак искам да отслабна, а нямам сили за нищо.
Ето сега пак чувствам глад, но не трябва да ям това... В последно време се чувствам скапана, изморена, а нищо не правя. Опитвам се пак да започна старата диета и да правя упражнения, но се чувствам изтощена. И всичко това е заради храната, която ям. Ако ей сега хапна една ябълка, след това мога да почувствам глад, но ще ми върне енергията, силата... а ако продължа да хапвам това, което си хапва всеки ден, ще съм скапан, обездвижен мързел...
Интересно ми при вас така ли е? Като хапнете нещо, което ядете всеки ден как се чувствате??

Коментари

1.   Малко се обърках, но предполагам, че питаш как се чувстваме като ядем вредна храна. Ами, как да се чувствам, като прегазена от влак. Бързо се уморявам, от което и се изнервям, не мога да правя нищо, мързи ме да дишам както се казва. Интересното е, че въобще не бях забелязала преди да опитам да се храня по-здравословно (намалила съм вредните неща до минимум и пия много вода)... И някак си, може да е само при мен де, но като се храня по-здравословно веднага ми се появява желанието да правя упражнения, да спортувам.
Иначе- да и при мен след отпускането ми е по-трудно да вляза в тон, но пък като знам, че си струва опитвам.
Зу-За

2.   Аз от 2 години вече ям само сурова храна като змии, бръмбари и гущери и съм си добре с теглото и организма.

4.   Аз залагам на салати, плодове, зеленчуци, сурови ядки (но една малка шепа на ден -предимно на закуска или следобедна закуска)
-без пържено-замести с печено -с малко мазнина
-без бял хляб -замести с пълнзърнес хляб
-без маргарин- замести с масло или по добре зехтин
-без fast food
-без бяла захар- замести с кафява
-сладкото го ограничи до минимум не казвам да го спираш а да го налалиш
-спри колата - газираните напитки -вместо тях фреш от прясно изцедени плодове, вода или чай
-повече мляко, сирене, яйца и млечни продукти
-и последно намали консумацията на чипсове, снаксове, вафли и такива глупости
-консумирай риба или морски дарове поне веднъж в седмицата
гледай да не вечеряш след 8
аз така отслабнах с 15 килограма за 2 месеца
резултата не е бърз, но поне няма да си навредиш на здравето както повечето диети
напиши здравословно хранене в гугъл за повече инфо
късмет ;)