Споделена история от Спорт и красота

Мазна коса
Здравейте, аз съм 15 годишно момиче от Д. Искам да ви кажа че косата ми е ужасна, мазна и с доста пърхот. Мия си я през 2 дни, използвах какви ли не шампоани, Хетен Шоудерс нали е против пърхот, но с него имам 2-пъти повече. После пробрах друг, пак не стана. После пробвах някакъв Хума пишеше че е против омазняване и пърхот и пак и пак все същото. Моля ви дайте идея... кажете ми някой шампоан, защото не си търпя косата вече... Помощщ!!! ;)

Коментари

1.   И аз имах тоя проблем но шамплоаните не ми помогнаха трябва по рядко да я миеш!

2.   Ами аз ползвах за пърхут преди години шампоан на CLEAR, помага, но много омазнява и отежнява косата

3.   Ж30: С "Хед е Шоудърс"-а съвсем си прецакала картинката...
Причинители за страданието ти - много.
По принцип е добре да се обърнеш към кадърен дерматолог за ЛЕЧЕНИЕ.
Иначе, за пърхота има много лечения.
Освен приемането на хапчета, се правят и външни процедури с медицински шампоан "Низорал" = над 30 лв/1 брой=0, 500 мл.
Но ти можеш да си направиш по-евтин и по-ефикасен вариант на този шампоан. "Низорал" на хапчета струва 10 пъти по-евтино от шампоана. Купуваш 1 блистер = 10 хапчета (май беше). Купуваш си обикновен детски БЪЛГАРСКИ шампоан за коса - "Пате" или "Бочко". В малко вряла вода разтваряш хапчетата, добавяш шампоана и разбъркваш с лъжица. След това, ползваш само този шампоан. Приготвяш следващия, когато ти свърши предходната партида. Ако след месец нямаш резултат, обърни се към дерматолог.

4.   Против пърхут си вземи от аптеката Селсун Блу или Низорал действат на 100 % но са скъпички около 10-15 лева

5.   в аптеката има хубави.. моята приятелка беше така.. ходеше много често по лекари, мажеше се с разни мазила.. и вече си е окей :)

6.   Ще пробвам с Низорал... а Пантен дали ще помогне?

7.   Хората ти казват Низорал ти пак с тия буклуци значи тцтц... точно пантен и тия които постоянно са по рекламите са най - зле... на мен ми помогна много гарниер, този в зелените шишенца.... обаче после и той нещо ме прецака, сега съм на шаума която уж действа, но явно трябва да се сменя често. Аз Низорал съм ползвала, но да си призная не ми помогна, явно си е до човек.... обаче Па Па помага и на джонсън също, пак обаче си е до човек. Преди време си взех един с плацента - струваше 45 лева, немски от една приятелка която е представител на фирма (нещо като ейвън, но немско :Д) и доста ми помогна, но сега замина и няма от кой да си поръчам.... пробвай обаче с Низорал - има и таблетки които се разтварят в шампоан, ако не ти се дават толкова пари пробвай с тях май са към 3-6 лева не знам колко помагат, но има доволни и от тях така че действай :)

8.   Аз ще ти дам доста по-различен, икономичен и може би примитивен вариант: мий си косата с обикновен домашен сапун. Почти не прави пяна, мирише не особено приятно, стои мазен и твърд. Сапунисваш си косата с него и стоиш няколко минути. След това поливаш с вода, в която си разтворила няколко лъжици оцет. Примерно на половин литър вода 4-5 супени лъжици оцет. Финално изплакваш само с вода. Не се притеснявай, няма да миришеш на оцет после.
Пробвай няколко пъти това и ще видиш резултата.
Това го пробвах когато бях на 14-15 и може би от пубертета ми се появи пърхот.

9.   Здравейте на всички аз имах същия проблем ужасно мазна коса не издържаше и един ден чиста. След дълги години търсене на помощ от различни шампоани и какво ли не друго, стигнах и до един много стар метод измиване на косата с хума мия я вече 4 седмица с нея. Купува се от аптеката на прах е и не е изобщо скъпа, разтваря се във вода а съотношението е към 50 грама вода слагате хума докато се получи кремообразна смес , с която си измивате косата и ако искате да измийте след това със съвсем малко шампоан за да е по мека :)

10.   С домашен сапун не се мий. Той се прави с много мас. Ще ти стане косата по-мазна. Все едно да се миеш с мас. Низорал е добро решение. А в биомагазините се продава един сапун авиа от който аз съм много доволна. Има и шампоан. Четири сапуна струват 2 лв.