Споделена история от Спорт и красота

Пъпки по лицето ми
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години.. От няколко дена забелязах че пъпките ми са станали още по-големи, по-червени и гнойни от преди, искам да отида на кожен лекар но майка ми не ме пусна незнам защо. По принцип майка ми, ми поръчва кремове и други неща са лицето ми от AVON но те не ми помагат особенно и в момента използвам blackhead clearing за черни точки и clearskin professional за пъпки, но нищо не подейства освен крем здраве (лека формула) понеже незнам как да ги скрия използвам фон дьо тен но от него стават по-големи и остават петна. Имам пъпки от две години и чесно казано още се притеснявам защото ходя на училище и излизам с приятелки а не ми е приятно да ми виждат пъпчасалото лице! Пуснах си бретон за да мога да закрия пъпките на челото си и се получи но какво да направя за тези около носа и брадичката ми? ! Баща ми, ми казва че ще минат с времето, че това е от възраста ми и няма нужда да използвам кремове защото така само става по-зле но аз не съм убедена в това! Кожата ми е много мазна а пъпките са гнойни и за това ги изтисквам но оставам петна.. пробвах да си премахна пъпките с така наречените "бабини рецепти" но нищо не стана, взех няколко съвета по интернет но от тях лицето ми стана още по-зле.. пробвах и с бирената мая и беше добре но от нея много се напълнява. Вече незнам какво да правя.. Моля ви помогнете ми! Благодаря предварително...

Коментари

1.   Спри да консумираш АБСОЛЮТНО мляко и всички млечни продукти, и след 2-3 седмици докладвай отново!

2.   Има много добри кремове против акне на Avene трябва да го потърсиш в някои по големи аптеки

3.   Миличка, съветът ми е прост и много ефикасен. Събираш парички и отиваш на козметик. Не ти трябва кожен лекар - ти си в таква възраст, в която от много бошуване на хормоните ти се разваля кожата. Една приятелка беше като теб. Ходи на козметик известно време и после имаше жестока кожа - без пъпки, белези и каквото още имаше преди. Дори и беше по-суха. Но те съветвам да намериш качествено студио, а не в някоя квартална барака. Търси да са квалифицирани. Услугите им не са толкова скъпи, освен това се ходи макс 2 пъти на месец за по-добър ефект, така че ще се справиш. Говори и с вашите. Обясни им, че това те потиска и не се чувстваш добре. Ако наистина държат на теб, ще ти дадат пари да идеш на козметик.

Успех!

Annie

4.   Купи си Далмацин от аптеката, 5-6 лв е, мажеш пъпките и за 1 нощ ти минават.

5.   Това са моите правила срещу кожните проблеми... лично за мен имат добър ефект ;P

01. Избягвай храни, които съдържат захар, сол или мазни храни. Те дразнят кожата ти и проклятието се сбъдва. По възможност не ги яж изобщо :]
02. Спри алкохола и кафето. Хормоните ти полудяват от тези "напитки", а без това не са добри за здравето.
04. Спри газираните напитки. Съдържат захар.
05. Спри млякото. Кравите ги тъпчат с разни хормони, а те се предават в млякото. Когато изпиеш млякото... проклятието се сбъдва. Отново.
06. Намали белия хляба. В него има глутен и това не е добре за кожата.
07. Намали салама. Подправките, които слагат в различните салами не са добри за кожата. Шунката е изключение - тя си е чисто месо :]
08. Не докосвай лицето, освен ако не ти се налага. Микроби... :]
09. Избягвай да се мацаш с гримове. Това също не е добре за кожата. Фон дьо тенът включително я раздразнява.

10. Къпи се всеки ден. След душ измивай лицето си обилно със студена вода. Особено там където е раздразнено. Избягвай горещата вода по лицето.
11. Мий ръцете си редовно. Със сапун по възможност :)
12. Започни да пиеш поне 8 чаши минерално вода. Не по-малко от 8 чаши, но по възможност повече.
13. Пий няколко чаши зелен чай на ден. Добър е за кожата.
14. Яж много плодове и/или зеленчуци. Поне веднъж на ден.

Също така се консултирай с дерматолог за да ти предпише каквото трябва. Майка ти не е кожна лекарка.. нали? :]

6.   От авторката: Благодаря на всички за съветите особенно на теб Annie! .. И относно млякото не мисля че това ми пречи. А за козметика, братовчедка ми ходи и ми каза че лицето й е станало още по-зле и за това майка ми не ме пуска...

7.   Акне аут. (Acne out) Продава се в аптеките, на българска фирма е. Не е много скъпо. Има лосион, крем и сапун. Ще кажеш на аптекарката, каква ти е кожата и тя ще ти даде. (защото са 2 вида лосиони и кремове) Обаче ако нямаш много мазна кожа мажи ги само по пъпките, не както пише по цялото лице, че много изсушава кожата и още повече се увеличават проблемите. ;)
Късмет!
-С.

8.   Здравей пак :) Козметикът, ако е добър и си разбира от работата, ще направи лицето ти да изглежда в пъти по-добре. Аз имам много чувствителна кожа и когато за първи път ходих, ме обезобразиха буквално. Бях цялата в рани и лицето ми после заздравяваше със седмици. Намерих си професионално студио и сега като изляза от салона, се чувствам просто невероятно - нямам белези или подутини. Само съвсем леко зачервяване понякога (аз съм много светла, та затова доста ми личи). Повярвай ми, намери качествен козметик и ще си решиш проблема. Това, че един не е бил кадърен, не означава, че всички са такива. То иначе нямаше да имат работа. Ако вашите се опъват, събираш парички и отиваш сама. Само, както казах, внимателно проучване първо!

Като крем, когато бях на твоите години, много ползвах медико идеал. Заздравяваше ми бързо кожата.
Мога да ти предложа и маска за лице за по-мазна кожа: една супена лъжица мед, една лимон, сок от краставица и хума, за да стане по-плътна сместа и да можеш да я намажеш. Стоиш поне 30 минути. После се мажеш с медико идеал или крем здраве и си готова :)

И не на последно място - знам, че не е приятно да имаш каквото и да било по лицето, но помни, че вниманието, което останалите обръщат на пъпките ти е може би една десета от това, което ти им посвещаваш. Така че дръж се естествено и горе главицата :)

Прегръдки!

Annie

9.   Спри да ядещ сладки неща и ще се махнат!

10.   Акнето (пъпките) са често срещани при хората всеки иска да се отърве от тях и пита какво са използвали другите и как са ги премахнали, но на всеки кожата е различна и някои неща които са помогнали на други може да не помогнат на теб. За отиване на козметик съм чувала различни мнения на някои помага на други-не! Аз също имах и все още имам, но са по-малко пробвала съм тоник, мазала съм се с ракия и си бях купила един сапун които използвах 2-3 пъти и спрях. Махаха се временно и после пак се появяваха, но от както започнах да се ограничавам-да не ям често мазни храни, тестени изделия и такива забелязах, че намаляха пък може да си е чиста случайност. Не знам какво да те съветвам и кое ще ти помогне, но аз просто реших да ти споделя как стана при мен и се надявам вече да не ми се появяват както преди и ако е възможно изобщо. Надявам се да минат и при теб. :))

М а Л к А т А

11.   Далацин-Т ми помогна много. Имах 1-2 пъпки и ги мажех с разни кремове на Нивеа, след това започнаха да излизат все повече и повече, отидох до аптеката взех си Далацин и се мажех всеки ден по 2 пъти - Сутрин и вечер. След 2 седмици имаше ефект - всички пъпки ми изчезнаха!

12.   Здравей, скъпа! Аз имах толкова много пъпки, че приличах на чудовище. Купих си дева PURE матира6 крем - гел и дева
PURE дълбоко почистващ гел. Те са за мазна и смесена кожа на мен ми подействаха супер.

13.   Благодаря Ви за съветите, в момента си събирам пари за козметик и след 2 седмици съм там.. Прегръдки Annie и благодаря. Когато лицето ми се пооправи ще Ви пиша какво е станало...

14.   Acnovin! Да, трудно ще го намериш по аптеките, но пък е адски ефикасно (поне за мен). Аз съм на твоите години, имах същия проблем и козметичката ми каза да си взема Acnovin. Сега пак имам пъпки, естествено, но са много по-малко и по-малки. Препоръчвам ти го! :)

15.   Успех, миличка, сигурна съм, че ще се оправиш и ще се чувстваш супер! Успех!

Annie

16.   Отиди до аптеката купи си един спирт, вземаш си памук, сипваш една супена лъжичка спирт в него и започваш да го мажеш по лицето. Повярвай така пъпките изчезват. Когато излизаш навън слагаш си фон-дьо тен. Вечерта го отмиваш със студена вода. На следващата сутрин като станеш ще видиш че пъпките видимо са изчезнали :)

17.   На твоята възраст е нормално. На пазара има много продукти и серии за борба с акнето. Според финансовите ти възможности си купи една цяла серия, която да включва продукт за измиване под формата на гел, избягвай тези с много твърди частици за пилинг ефект, защото ще ти раздразнят пъпките още повече. Лосион на спиртна основа и крем, с който да мажеш засегнатите участъци. Не забравяй, че трябва да имаш отлична хигиена, тоест трябва да си почистваш лицето с тези продукти минимум 2 пъти на ден- сутрин и вечер задължително, а ако го правиш и по-често няма да е лошо. И трябва да имаш търпение. От веднъж няма да има ефект. Аз лично съм изпробвала много продукти докато се преборя с този проблем. Някои от тях доста скъпи. На моята кожа най-добре ми действа серията на Garnier Pure. Особено измиващия продукт 3в1, който слагам и като маска върху пъпките и буквално ги унищожава за отрицателно време. Също така бих ти препоръчала и термалната вода на Виши- струва 10-15 лв., но много помага за процеса на заздравяване. Успех!

18.   Има и един "бабин" съвет, който също помага- изцеждаш малко кисело мляко върху филия хляб или във марля. Натрошаваш един, два аспирина и ги смесваш с изцеденото мляко. След това нанасяш на цялото лице плътен слой и седиш с тази маска 15-20 минути или докато маската изсъхне напълно(става като кора). След това отмиваш хубаво с хладка това. Правиш тази маска 2-3 пъти в седмицата.

19.   Значииии да помогна и аз малко...
Иди до аптеката и вземии:
1)Спирт
2)Хлорнитромицин (те са 1-2-3 лв май)
3)Некви тампончета или памучета
И такааа набухай 2-3-4(зависи от големината на шишето спирт ) таблетчици хлорнитромицин в шишето спирт и разклати (аз в случея сложих и 1 аспирин). Мажи 2-3 пъти на ден... :)
На мен това ми помогна, и се надявам и на теб да помогне.
Успех от менн!

20.   Номер 1 аз абсолютно ама всеки ден хапвам мляко... по 1-2 кофички кисело.... Това не е верно :)

21.   Oт авторката: Какво да кажа.. лицето ми изглеждаше много добре до днес-20. 05 но лицето ми пак стана в пъпки и знам защо е това просто сега пия хапчета от бирена мая по 3 пъти дневно, мия си лицето с топла вода и сапун "Dove" и си мажа лицето с крем "здраве" лека формула и долу горе ми минават макар че лицето ми е зачервено като домат.. родителите ми нищо не искат да направят, сякаш не им пука, те мислят само за изпитите ми и това е! 15 юни е много близо и дано до тогава да ми минат ;х а другия проблем е че ще празнуваме на 9 юни а тогава лицето ми ще е най-зле!! .. Все пак благодаря Ви за съветите :)

22.   Здравей! :)

Момиче на 16 съм и преди време също като теб! До преди 3-4 месеца имах същия проблем. :( Ходих на козметици и пробвах какви ли не мазила от аптеката. НИЩО не помогна. Срамувах се от себе си, не исках да излизам, разделих се с много приятелки, защото ме беше срам, а на училище седях на чина и имах чувството, че всички гледат в пъпките по лицето ми. Беше страхотен ужас. Не стига, че бяха гнойни.. бяха и големи, а около тях се образуваха червени петънца. ДОСАДНО! ОБАЧЕ.. намерих си приятел, който ме обичаше такава каквато съм, но въпреки това разбира се на никое момче не му харесва момичето до него да прилича на жаба.. Взех се в ръце и си казах, че мога да се преборя сама! Започнах да си правя следните маски като ги редувах всеки ден : маска от пчелен мен ( препоръчително да не е от магазина, а домашен ), яйце.. отделяш белтъка от желтъка и първо мажеш лицето с белтъка, а след като изсъхне го мажеш с желтъка, после минаваш лицето си с кубче лед. Също така, когато пиеш кафе не изхвърляй утайката!! Вместо това.. намажи лицето си с утайката и леко масажирай, като внимаваш при зоната с пъпките. Мажи пъпките САМО с крем Здраве. Също така си направи маска от кисело мляко по възможност 3 %. Намажи се и изчакай да изсъхне. Ефекта е видим до 1 месец, но трябва да си постоянна. Сега кожата ми е по добре.. останали са тъмни петна от изстискването на пъпките, но пъпките са аут. :) Дано да съм помогнала! Трябва да знаеш, че и баща ти е МНОГО прав. С възрастта се махат и пъпките. Моят проблем започна от 13 годишна. Трябва да си търпелива. :)

25.   Здравей искам да ти помогна аз съм на 15 и също имам пъпки. Купи си Акне Аут активен крем! При мен действа отлично и е на приемлива цена! Аз взех крема за 13 лв. , но си струва! Опитай и ти :)

26.   За да има ефект един продукт, трябва да се използва поне един месец особено, ако имаш доста голям проблем с кожата. :)

27.   Аз съм на 23 години и имам пъпки още от пубертета. Използвала съм от най-скъпите козметики до най-евтините. Не съм си правила маски само от изпражнения... минала съм и през козметички.. не помня колко. Имам облекчение само когато използвам домашните си маски и не използвам препарати за отстраняване на пъпки. Имам чувството, че са измислени да правят пъпки, а не да ги премахват...
Най-добрия съвет по темата е коментар №5. Друго избавление не виждам....