Споделена история от Спорт и красота

Къдрици
Здравейте, аз имам права, ама наистина права коса.. и искам да я направя с леко букли в крайщата... Правя се с тънка преса и става страхотно, пробвала съм с лак преди това (беше си убийство за косата, а и не знам защо, но така изобщо не се накъдри), пробвала съм и с малко лак, пробвала съм и с много и не става.. След като разделя къдриците с пръсти, сложа лак и изляза след няма и 10 минути, те вече са станали с лек овал, не знам как да обясня просто вече не са къдрици, а просто леко начупено в края на косата..

Някой знае ли продукт, който задържа къдриците за повече от 10 минути...

Коментари

1.   Преди да започнеш да я къдриш напръскай леко с лак за коса. Изчакай за изсъхне, след това я накъдри. Накрая напръскай с лак. НЕ разделяй къдриците(така косата губи форма) Поне това на мен ми помага :)

2.   И на мен ми е такава косата. Пробвай с нещо малко по изтъркано. Намокри си косата и си направи плитки, после спи така и на сутринта си махни плитките. Донякъде зависи дали си в пубертета, тогава по-бързо ти се омазнява косата, може и да смениш лака.

3.   За да навиете косата си са ви нужни, три или четири чорапа и стилизиращ продукти в случай, че косата ви е непокорна. С помощта на гребен разделете косата на три или четири секции. Всяка от тях усучете около един от чорапите, така че двата му края да стърчат встрани. Когато сте усукали достатъчно високо, просто завържете двата края на чорапа. Тъй като материята е еластична, това ще се случи много лесно и няма да позволи на снопчето коса да се развие. Същото направете и с останалата коса.
Ако косата ви е непокорна и трудно се къдри, задължително сложете стилизиращи продукти преди навиване, за да може ефектът да се задържи през целия ден.С така навитата коса може да спите спокойно и без неудобството от боцкащите ролки.
На сутринта развържете, срешете, оформете къдриците и напръскайте с лак за коса за дълготраен ефект. Другия начин е по-лесен, но ме мързи да пиша и за него подробно затова ви пускам едно видео което попаднах в интернет ;)
http://www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA