Споделена история от Спорт и красота

Премахване на бенки лунички
Харесвам си тялото но на гърба и раменете имам много гадни лунички такива беnки искам да питам дали някой знае премахват ли се някак с нещо да се мажат или с лазер и дали е болезнено 21 години..

Коментари

1.   ОСТАВИ ги намира! На гърба ти са - не ги виждаш и премахването им може да ти направи беля - и то голяма.
Особено ако са бемки а не лунички - има разлика - в единия случай (луничките) става въпрос за пигментация.
Бемките от друга страна са клъстер от кожни клетки, които са дефектни! Такива клетки, с вече съществуващ дефект, ако се "разбутат" - дали ще е химия, лазер, остъргване или каквото там избереш, ако не бъдат премахнати напълно са голям риск да се станат злокачествени - чети меланома или някаква друга форма на кожен рак.

Хора с много бемки по тялото трябва да използват обилно количество от плажен крем (срещу ултравиолетови лъчи) и да не ги "човъркат".

Хора умират от разчовъркване на най-безобидно изглждаща бемка.

Бемки трябва да се махат само от кожен лекар - по-големи от тях изискват хирургически подход и си струва само ако са на лицето и представляват сериозен козметичен дефект или имат необичайни признаци (подозрителни са).

Бемки, които имат неравномерен цвят, неравномерна форма, "назъбен ръб", кървят, белят се или са с размер по голям от гумичката на молив трябва да се погледнат от специалист.

Кожния рак е много сериозно забляване, като някои форми като меланомата са смъртоносни.

Ако са лунички, има начини да се махне пигментацията, но пак става дума за горния слой кожа и то на гърба и раменете които често са изложени на слънчева светлина. След премахване, кожата трабва да е покрита и пазена от слънце до пълно заздравяваме.

Просто се научи да живееш с тях и не гледай като на тях като на "гадни" - тези гладки гърбове на моделите по списанията са всичките ретуширани! Не всички хора са еднакви и не всички имат еднаква кожа - за това света е толкова пъстър!

Не си струва заради дребен козметичен дефект, човек да рискува здравето си и живота. Много млади хора не го мислят това нещо - толкова са фиксирани на това как изглеждат и преследват външния вид, с който модните списания и телевизионните реклами ги облъчват.

Солариумите и слънчевия тен изглеждат добра идея докато човек не почне да посещава ракова болница за поредния курс химиотерапия, а това е реално и се случва. Вярвай ми че хората които прекарват по цял ден на плажа без да ползват плажни масла и после видят сериозното лице на кожния лекар, също са си мислели - глупости! - това на мен няма да ми се случи.
Да не говорим че самото слънце причинава петна и лунички по кожата!

2.   Луничките и бемките са различни.... съответно и цаката за премахването им е различна! Та, не можах да разбера кое от двете те интересува? -ако става въпрос за бемките, аз друг вариант освен с лазер не знам.. И само да ти кажа, че и аз имам доста бемки, но просто съм свикнала с тях, макар, че ми е малко некомфортно..! Лунички-с бира, магданоз и др. :))Ако някой знае друг метод, освен лазер, да казва, че и аз проявявам интерес

3.   За плоските не знам. Аз съм си махал изпъкнали с операция. Чел съм, че това е най-удачният вариант. Не боли - слагат упойка. Искам още доста да си махна, но сигурно ще ми трябват над 1000 лв. Добре е по-големите да се махат, защото риска да се търкат, разраняват и да се изродят при тях е по-голям.