До края на живота ми!?
Като цяло не знам откъде да започна. Жена съм. Чета статии всякакви като от рода : Да изневеря ли, Как да го оставя, Първата любов не се забравя ама съм вече с друг и т. н.

Искам да направя нещо като анкета за да се усведомя, колко наясно са хората с чувствата си и какво означава за тях израза : "Да се обичате и уважавате до края на живота си ".

Въпроса ми е (т. е. те са няколко ) колко от вас са се оженили или следователно омъжили девствени като до момента все още са с първите си половинки без да са изневерили, даже имайки деца и все същите чувства като в началото.

Въпроса ми е леко объркан, но все още не мога да подредя мислите си. Аз за пръв път целунах, спах, изживях всичко със сегашния си съпруг. Били сме разделени месеци, но въпреки това не съм мислила за чуждо. Иска ми се да сме заедно винаги, да се обичаме и да създадем семейство ( да уточня, че сме заедно от 4 години ).

Интересува ме дали има хора като мене, които вярват все още в брачната клетва, в любовта и уважението към половинката си. До сега съм прочела прекалено много истории, които очевидно изобщо не се приближават към моята, даже напротив! Негова противоположност са.

Колко хора има като мен. Все още има ли такива и къде са те...

Коментари

1.   Има хора като мен, които умират да са с първите си половинки, но нещо някога им е попречило! Поздравявам те, че сте намерили начин да запазите и до днес тази първа любов!

2.   Значи, за да обичаш и уважаваш някого истински до края на дните си, трябва задължително да си девствена при запознанството ви?
Ти си болна

3.   Ха-ха! Това искрено ме развесели! Това е някаква рядка форма на лицемерие. Какво значение има дали си девствена преди да се ожениш или не? Даже е задължително да не си! Представи си, че не си паснете? Какво следва? Развод ли? А пък за чувствата, направо ще умра... Вероятно не се познавате един друг добре и не споделяте.

4.   ОМГ, никога не бих се омъжила за някой, без да знам как се справя в леглото-ами ако не си допаднем? После цял живот да сме нещастни и незадоволени и двамата ли? Или пък още по-зле-да не сме правили секс преди това с никого... Тогава пък и сравнение да не може човек да направи... Хора, 21ви сек сме...

5.   От авторката
Винаги съм искала първата ми любов да е истинска. За мен това беше мечта, не задължение. Аз имах късмет, че и половинката ми ме обича, както и аз него. Устояхме на много кавги и упреци. Никъде не съм казала, че "Значи, за да обичаш и уважаваш някого истински до края на дните си, трябва задължително да си девствена". Искам да питам дали има като мене и други.

6.   Има хора като мен, които умират да са с първите си половинки, но нещо някога им е попречило! Поздравявам те, че сте намерили начин да запазите и до днес тази първа любов! - много ми хареса наистина и за мен се отнася.

7.   Не обиждайте авторката. Точно такова момиче искам-като теб-истинска в живота! Браво.

Едно Момче-20г.

8.   4 години не са кой знае колко... , а и предполагам още сте много млади. Доста неща ще се променят, вие самите ще пораснете и промените. Дано съумеете да запазите това, което имате в момента още дълги годинни.

9.   Съжалявам. Живота не е картина от водни боички. И аз си мислех преди време, че това или онова не е възможно - е, оказа се, че всичко е възможно! Съжалявам да го чуеш, но вече си прецакана! И колкото по-дълго носиш розовите очила, толкова по-гадно ще те изнедата живота! Единственият въпрос, който остава открит е кой-кого първи ще прецака! Проверено!

10.   Единственото, което разбрах от разказа ти е, че отъждествяваш любовта с девствеността, още повече истинската любов, пък и първа... Съжалявам, но тотално ме загуби, аз съм от другите в прословутата ти анкета. Истинската любов, мила, е последната в живота. Важно е кой ще те погребе. Ако се случи и да е първата, добре, щом това е толкова важно за теб. Но животът е пъстър, не всичко в него е черно и бяло. Просто исках да го знаеш.

Pandora