Споделена история от Спорт и красота

Гъбички по ноктите и миризливи крака
Знае ли някой някаква средство, различно от Батрафен, с който си мазах без успешно ноктите почти година, а краката си мазах с всичко, което предлагат аптеките, но пак смърдят!!! Дори лятото от сандали и джапаки краката ми се потят. Може би трябва да се пият и някакви лекарства, ако някой се е спасил от тази смрад моля да ми помогне!

Коментари

51-73 от 73

59.   От предишния пост за подаграта.
Аз съм почти на 70години, но не отстъпвам на много млади от мен хора, които вече ходят с бастуни, по на 38-42 години. Защо сте с тези попитах, оказва се подагра, знаят всичко за болестта си, но ги заварвам в едно пловдивско село на 4 бири и поне 3 пържоли. Казах им момчета това ви е грешката, всеки ден свинско и биричка, в това ви е проблема. Затова за втори път употребявам израза- Ние сме това, което ядем.
За движението- всеки ден около 2л. вода; 5км. пеша; или 10-12км. с велосипед; по 1-2ябълки дневно и рецепти прости и ефикасни с куркума и др. неща от пазара. Една от тях. В следващия пост, ако не ме отреже администратора ще му бъда благодарен.

60.   От предния пост.
Рецепта: Корени от джинджифил обелени-500гр., 3-4 лимона с извадени семки от тях; нарязани на дребни парчета и смлени с блендер да станат на каша; добавят се: 0, 600гр. захаросан чист пчелен мед-жълт на цвят, който преди добавянето към сместа се слага в съд с вода и на слаб огън се втечнява; преди това се добавя и 20-30гр. куркума закупена от пазара или хр. стоки смляна. Всички съставки се сместват и се разбъркват енергично. Сместа е леко лютива от джинджифила, но е поносима. Основното й въздействие е топене на тумори-злокачествени и доброкачествени и подсилване на имунната Ви система. За повече информация се разровете в интернет, като изпишете името на рецептата или всичко свързано с джинджифила.

61.   Последен постинг за тази вечер, моля админа да ме пусне и сега. Ако нищо от това не излезе впоследствие в сайта Ви, ще считам, че съм " нагазил" в политиката Ви, неизвестна за мен особено ако е свързана със здравеопазването.
За всички участници в сайта мога да кажа, че се грижа единствено за здравето си като използвам това, от което се нуждае организма ми:
1. Водата е на първо място-70кг. x 30 мл=2, 100л. Всеки ден.
2. Сол хималйска- ежедневна доза 3гр. с храната и 3гр. на езика.
3. Използвам честотен генератор който произвежда честоти убиващи всички бактерии, вируси, червеи и др. подобни, попаднали с храната.
4. Използвам кана, с която си произвеждам жива и мъртва вода- 200мл. жива вода PH-10, 0 се пие всеки ден, а с мъртвата вода PH-4, 00-6, 00 се поливат цветята в къщи.

62.   Искам да изкажа едно мнение относно както тук я наричате "народна медицина". Аз вярвам в нетрадиционната медицина - това е правилното наименование. Защо мисля така? След операция в болница получих бактерии в урината. Общо взето около три вида /даже в две различни лаборатории различни видове излязоха. Ползвах общо 8 вида антибиотици / по един всеки път – при нормалното първо антибиограма - после антибиотик. Бях и в болница - още два антибиотика. Резултатът беше нулев. Започнах да пия чай лапачо / в интернет ще го намерите под това име/ всеки ден литър / като вода / в продължение на повече от година и вече 4 години няма и следа от бактерии. Има го само в София и Пловдив, поне за сега е малко известен.
Сега / от доста време / се боря с гъбички между пръстите на краката. Пробвах доста видове лекарства, поне 30 пъти съм си мил и държал краката по 20-30 минути във вода със сода бикарбонат. Пробвах Ламизил – рекламата беше седмица и край – да ама не. Пробвах тридерм, клотримазол, Бял крем от Габрово, сега ползвам антимико бета, това е малко по добре. Ползвал съм води –с различни чайове. Сега вече мисля да опитам формалин. Надявам се да помогне.

63.   Мога само да кажа, че г-жата с многото следващи постове е един КУРКУМИЦИН, а относно антибиотиците в последния пост- може ли някой да посочи пример на излекувана пневмония с билки, народни рецепти и прочие- НЯМА такъв- бактериални инфекции се лекуват с антибактериални средства и те се наричат АНТИБИОТИЦИ. Глупав е българинът и затова му продават какви ли не щуротии, в това число изследване на целия организъм с квантов анализатор- ха,ха, ха- я се отпишете от личните си лекари и почвайте да се самолекуватеее.

64.   А пък аз мисля че постовете от 55 до 62 са написани от господин-съдейки по местоименията!
А на Вас написалия пост 63, бих препоръчал да уважавате мнението на другите. Ако нещо не ви харесва или дразни, игнорирайте го или се обосновете доказвайки правотата си! Като човек учил аналитична и органична химия, смея да твърдя че Антибиотиците се пройзвеждат от същите вещества както и "бабините илиачи"разбира се в доста по изчистен вид. Също така, като човек ползващ метрото, цяла зима не можех да се отърва от хрема и кашлица, докато се сдобих с пневмония. Декларирам че след 6 антибиотика, фервекси, колдрекси и цялата гама химия-излекувах се именно с "бабина рецепта"Не е тайна за никого че месото и млякото съдържат минимално количество/разрешено от закона/антибиотици. Приемайки ежедневно минимални количества от тези антибактериални средства, организма ни става резистентен към тях. С това си обяснявам че бабините деветини а не висшата фармация ме излекуваха от пневмонията!!!
Моля за извинение модератора че му създавам работа с този пост-не се сдържах!!!! точка 2 Хейтъри не се толерират! пост 63 и моя с нищо не допринасят за хората който го четат-редно е да се премахнат!

65.   аз съм този от пост 63.
Искам да помоля колегата, който е учил аналитична химия да напише във форума рецептата на билките, с които си е излекувал пневмонията, за да я използват и други хора и когато се разболеят да се самолекуват с тях. Сега сме в грипна епидемия, едно от усложненията на грипа може да е пневмония. Нека се лекуваме с билки, пък който не сполучи с тях, да пише на колегата "химик"и да му благодари задето се е влошил. Аз не съм хейтър, а съм виждал много хора увредени или изгубили ценно време да пробват какви ли не дивотии, казани или препоръчани от някой, прочели във вестници и т. н., а после пак при лекар, но късно. Вие г-н химик дали познавате такива? Повече не ми се пише тук, тъй като стана арена на двубой традиционна и нетрадиционна медицина, а не ми се четат щуротии. Кой каквото иска да ползва и да се лекува. В крайна сметка всеки сам носи отговорността за собственото си здраве и последствията от взетите решения!

66.   за гъбички на краката диспорон от ветиринарна аптека

67.   Препоръчвам Ви да опитате с Лосион против гъбички по кожата и ноктите на ръцете и краката на д-р Чернев. Ефикасно, евтино и достъпно. Ако не го намерите можете да си го поръчате директно от Евтерпа.

70.   Има лекарство, има го във всеки дом и е евтино! Това е содата за хляб. Научно е доказано, че само към нея не могат да привикнат разните гъбички. Ежедневно след измиване с топла вода и сапун, ходилата и между пръстите на краката още мокри се " напудря" с хлябна сода ( сода бикарбонат). Обуват се памучни чорапи за предпочитане. След първата седмица ефектът е на лице. Терапията продължава 30 дни. След това веднъж- дваж седмично. Добре е да се сменят вече заразените обувки. Може да ми благодарите с имеил.

71.   Дами и господа, повече от 13 години се лекувах по ноктите на краката. всички лекари в бърза помощ, лични и други от пръв поглед ми изписваха всякакви медикаменти и препарати, но или нямаше ефект или той беше частичен и пременен. Докато в един прекрасен момент попаднах във венерическо-инфекциозното отделение на болницата. Там завеждащата отделението с едно памуче и клечка взе проба и така извлече причинителя на проблема и се оказа бактерия. За една седмица с помощта на външни препарати и медикаменти включително и инжекции решиха проблема и след месец и половина всичко се оправи.
Не подценявайте медицината. миризмата на краката е кожно заболяване. от него миришат и краката. Налучкването на лечение понякога е успешно, но понякога и много опасно. особено с формалина и с него опитах, но преди да опитате прочетете мерките за безопасност при работа с него.

72.   Тествах - оцетна киселина. Измиване, подсушаване, намазване на нокъта с напоено с киселината памуче( ползвах тампон за уши). Така траете 4-5 минути, после измиване със сапун и пак подсушаване. 3 пъти в седмицата вечер. Един път изрязах и накапах киселината под нокътя - НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!! Болката е сериозна, почти не спах цялата нощ - от болки. Въпреки измиването няколко пъти. Не умрях, ама сериозно боли. Мазах се и с мехлема на хомеопатката, един буркан мазило за 25 лева.. а бе няма файда. Оцетната киселина беше в стъклена бутилка с ламаринена капачка. ламарината взе да потъмнява, а и как мирише на оцет у дома.. трае се ама е силна миризмата, особено след ползване на киселината. Пазете от всички тази киселина - сериозна работа си е. Сега от болния палец на крака останаха няколко милиметра. Отдолу си израства здрава основа. Оцетнатаа киселина я изхвърлих и сега само киснене в топла вод аи изрязване - всичко става МНОООООГо бавно и трябва упоритост.

73.   Включвам се в обсъждането, защото страдах 4-5 год от гъбички на 1 нокът на крака и малкото пръстче на ръката от остомври 2011 год. Беше ужасно , понякога много болезнено, защото нокъта на ръката се възпаляваше, беше разяден /когато се появиха гъбичките първоначално беше подкужушен и с променен цвят.
Сега НЯМАМ ОПЛАКВАНЕ от месец март 2016 год. Ще сподела какво смятам, че ме излекува.
Имах изолирани Penicillium species и Aspergillus species. Това са едни от най-упоритите гъбички. След това гъбата се изроди в още по-упорита/каза доктора/
Пробвала съм народна медицина, мазах се със сода, йод и др., мазах се не много упорито с конското лекарство Имаверол/ казват че е ефикасно/, пих 4 месеца Споранокс без резултат, пих Ламизил 5 месеца, гъбите изчезнаха и се възстановиха 1 седмица след спиране на Ламизила. Ползвал лак Батрафен и Полинайл без ефект. Няма да ви досаждам с безбройните терапии, които проведох.
Моя съвет е:
НЕ трябва да се гадае, а да се изследва какъв е причинителят на вашето заболяване гъба или бактерия.
Изследване за гъбички се прави в центъра по микози в София на Янко Сакъзов. Изследването струва 25 лева на нокът.
През октомври 2015 год. нокътът на ръката ми беше много зле, пръста ми беше отекъл. Страхувах се да не заразя внуците си, които идваха на гости.
Много четох в интернет и установих, че най- новото лечение на гъбички в Австралия и Канада е лечението с Лазарна терапия.
Проведох няколко процедури в салон за красота. Възпалените намаля.
Нучих че в клиника Пандерма /дано да не реши някои че това е реклама/ в София лекуват с лазер. Моята гъбичка на ръката изчезна след 6тата процедура. Обикновенно правят до 10 процедури. Процедурите през 14 дни, защото спорите се размножават през този период. Струва 30 лева на нокът.
През това време реших да подпомогна лечението с лак Полинайл/ струва около 30 лв./ и отново пих Ламизил за 2 месеца. През ден слагах йод до тъмно кафяво.
През март 2016 год имах много хубав нокът на ръката, той растеше бързо, защото пиех и ветамини.
Нокъта на крака също се възстанови незнайно от какво, там слагах и пиоктанин.
Когато се прави лазарна терапия, не трябва да се слагат оцветители като лак, пиоктанин и др. Нокъта трябва да бъде чист. Пиша го това защото първоначално никой не ми каза и тогава токовата честота се усеща по-силно, но пък е по-малко ефективна.
Всички чорапи и обувки ги дезинфекцирах с Формалин.
ДЕЗИНФЕКЦИЯ- как се прави: В здрав, голям найлонов плик/чувал сепоставят всички чорапи и обувки. Аз сложих във всяка обувка памучета напоени във формалина. В пластмасово капаче сипаф малко формалин и го поставих на дъното на плика. Завързва се здраво и престоява 24 часа. През това време формалина се изпарява. Отвързва се и се проветрява, защото миризмата е неприятна. Да се внимава да не попадне в очите. Това е сигурен начин за дезинфекция. Преди много години така стерилизирахме микроскопите, които се използваха по време на мозъчни операции.
Ако пиете лекарства и се мажете само не правите нищо, защото гъбите и техните спори остават по чорапите обувките, баните, килимите и т.н.
Сега всеки месец преди да си сложа лак си кисна краката във вода със сода, много сода, слагам и оцед. След като изсъхнат ноктите ги намазвам с йод, така че да станат кафяви и мажа лак. Йода изветрява, но мосля, че може да се изтрие с витамин С, което също е полезно за ноктите.
Желая успех.

74.   Включвам се в обсъждането, защото страдах 4-5 год от гъбички на 1 нокът на крака и малкото пръстче на ръката от остомври 2011 год. Беше ужасно, понякога много болезнено, защото нокъта на ръката се възпаляваше, беше разяден /когато се появиха гъбичките първоначално беше подкужушен и с променен цвят.
Сега НЯМАМ ОПЛАКВАНЕ от месец март 2016 год. Ще сподела какво смятам, че ме излекува.
Имах изолирани Penicillium species и Aspergillus species. Това са едни от най-упоритите гъбички. След това гъбата се изроди в още по-упорита/каза доктора/
Пробвала съм народна медицина, мазах се със сода, йод и др., мазах се не много упорито с конското лекарство Имаверол/ казват че е ефикасно/, пих 4 месеца Споранокс без резултат, пих Ламизил 5 месеца, гъбите изчезнаха и се възстановиха 1 седмица след спиране на Ламизила. Ползвал лак Батрафен и Полинайл без ефект. Няма да ви досаждам с безбройните терапии, които проведох.
Моя съвет е:
НЕ трябва да се гадае, а да се изследва какъв е причинителят на вашето заболяване гъба или бактерия.
Изследване за гъбички се прави в центъра по микози в София на Янко Сакъзов. Изследването струва 25 лева на нокът.
През октомври 2015 год. нокътът на ръката ми беше много зле, пръста ми беше отекъл. Страхувах се да не заразя внуците си, които идваха на гости.
Много четох в интернет и установих, че най- новото лечение на гъбички в Австралия и Канада е лечението с Лазарна терапия.
Проведох няколко процедури в салон за красота. Възпалените намаля.
Нучих че в клиника Пандерма /дано да не реши някои че това е реклама/ в София лекуват с лазер. Моята гъбичка на ръката изчезна след 6тата процедура. Обикновенно правят до 10 процедури. Процедурите през 14 дни, защото спорите се размножават през този период. Струва 30 лева на нокът.
През това време реших да подпомогна лечението с лак Полинайл/ струва около 30 лв. / и отново пих Ламизил за 2 месеца. През ден слагах йод до тъмно кафяво.
През март 2016 год имах много хубав нокът на ръката, той растеше бързо, защото пиех и ветамини.
Нокъта на крака също се възстанови незнайно от какво, там слагах и пиоктанин.
Когато се прави лазарна терапия, не трябва да се слагат оцветители като лак, пиоктанин и др. Нокъта трябва да бъде чист. Пиша го това защото първоначално никой не ми каза и тогава токовата честота се усеща по-силно, но пък е по-малко ефективна.
Всички чорапи и обувки ги дезинфекцирах с Формалин.
ДЕЗИНФЕКЦИЯ- как се прави: В здрав, голям найлонов плик/чувал сепоставят всички чорапи и обувки. Аз сложих във всяка обувка памучета напоени във формалина. В пластмасово капаче сипаф малко формалин и го поставих на дъното на плика. Завързва се здраво и престоява 24 часа. През това време формалина се изпарява. Отвързва се и се проветрява, защото миризмата е неприятна. Да се внимава да не попадне в очите. Това е сигурен начин за дезинфекция. Преди много години така стерилизирахме микроскопите, които се използваха по време на мозъчни операции.
Ако пиете лекарства и се мажете само не правите нищо, защото гъбите и техните спори остават по чорапите обувките, баните, килимите и т. н.
Сега всеки месец преди да си сложа лак си кисна краката във вода със сода, много сода, слагам и оцед. След като изсъхнат ноктите ги намазвам с йод, така че да станат кафяви и мажа лак. Йода изветрява, но мосля, че може да се изтрие с витамин С, което също е полезно за ноктите.
Желая успех.

75.   намерих формалин 37% стабилизиран и смятам да го използвам срещу гъбичките на пръстите на краката си. Това, което не разбрах, е трябва ли да го разредя и в какво съотношение. На едно място прочетох-разреди, а на друго-не разреждай. Моля някой, който е наясно, да ми отговори. Благодаря!

76.   Здравейте искам да се включа и аз и да поясня малко за формалина за мене най-ефикасното средство срещу гъбички и миризливи крака разтваря се 50 грама формалин 50 глицерин и 50 спирт или едно към едно от тия трите трите продукта маже се веднъж след това на 15 дни още веднъж и след това на месец веднъж

77.   По въпроса с гъбичките по ноктите.
пия веднъж седмично една таблетка MIKO MAX по нареждане от личния лекар и вече ми е израснал половината нов нокът на палеца на крака.
От педикюристка научих, че някаква жена е унищожила тези гадости с мазане на болния нокът с оръжейна смазка. Вече и аз пробвам.

78.   Здравейте!
Да се включа и аз. С моите проблемни нoкти. След като години наред се опитвах да се преборя (вкл. и с лекари, които обаче само погледнаха и направо предписаха лечение... което уж помогна, а след година пак се появи)
Та сега отново - започнах от кожния център в София, в 19та поликлиника, д-р Герогиев. Той не изпрати в Александровска в микробиологията за изследване. Чакам резултата. Междувременно трябва да си обезпаразитявам обувки и чорапи - наопен тампон с формалин - слага се всичко в найлонова торба, завръзва се здраво и на терасата за една нощ. След 10 дни - отново, след още 10 - отново. Така 3 месеца (по 3 пъти в месеца)

79.   Здравейте! Имам миризма по краката от 11 години, През това време се мазах с какво ли не(изписано от лекари), но нищо не ми помогна. Преди месец и половина си купих формалин и си мазах краката и обувките. Ефект има, но не съм се излекувала изцяло. Искам да питам няколко неща:
1. Колко % да е формалина?
2. Колко пъти да се мажа?
3. Колко пъти да мажа обувките?
Ще съм благодарна ако дадете съвети

80.   Здравейте 79.!
Аз съм от коментар 78. Лекар ми каза да НЕ мажа обувките, а да се приложи това, което описах по-горе.
Не си мажете краката с формалин - има опасност да си докарате увреждане. Утре сутрин съм на реглед при дерматолога, който ме прави за микробиологизно изследване. Времето за изследването е 2 седмиц, за да може да поникне това, което е посято... така да се каже. За съжаление вредителите по краката, ноктите по краката и ръцета се много различни и не може да се прилага едно и също лечение. И само са мазане на каквото и да било няма да е успешна терапията. Тези гадини са в кръвта и трябва масирана атака. Ако намерите начин да пиете нещо, което помага и не е толкова вредно както лекартствата, които се изписват, би било много по-добре. В щатите на лекарствата за гъбички им викат Kill Pill :-)))
Ще пиша утре отново за резултата и за начначеното лечение.

81.   Здравей 80 :) Ще споделиш ли какво стана с твоите гъби? Излезе ли изследването? На мен ми препоръчаха крем "Чаевец" и започнах от 2-3 дни да се мажа. За сега не мога да кажа дали има ефект, но ще споделя след седмица, две

82.   Здравей 81!
Излезе изследването, откриха плесен Аспергилус.. каквото и да значи това.
Изписаха ми хапчета за пиене и 2 мазила, от които поне едното се прави в аптека. Още не съм стигнала до това да си ги купя, че бях в отпуск и не беше най-подходящия момент да започна да ги пия и да се мажа. Като го купя ще пиша какво е, защото аз лично не мога да разчета рецептата... те там доктори и фармацевти си пишат на някакъв странен език.. :-) И отсега да ти кажа - само с крем няма да стане. Кой ти препоръча този крем Чаевец и какво представлява? Мисля, че само ще си удължиш достатъчно дълго лечението ез ефект.

83.   Права си, 82, така е. С Чаевеца няма да се оправя. Препоръча ми го една приятелка. Каза, че бил като чудо, всичко мори. Поздравления за това, че са ти открили проблема. Бих искала да се свържа на лично съобщение с теб, ако нямаш против, но как да стане? Може би трябва да се регистрирам в сайта.

51-73 от 73