Споделена история от Спорт и красота

Рокля за сватба
Здравейте, аз съм момиче на 17. След две седмици съм на сватба и си купих рокля LUCY. На мен много ми хареса обаче майка ми каза, че била неподходяща даже прекалено натруфена. И затова исках да се допитам до вас какво мислите: http://www.lucy.bg/gallery/images/16/h800/ecf2b83ad796c6bbb2dde708bef8c36d.jpg (------ това е линкът (надявам се модераторите да го включат), а роклята е отдясно само че моята не е цикламена отдолу, а оранжева. Очаквам всякакви коментари. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не се сърди, но роклята и в лилаво е ужасна, какво остава за оранджево! На сватба човек се облича официално, но не крещящо, за да не отвлича вниманието от булката. Теб ли да те гледат, нея ли.
Върни роклята, ако е възможно и си вземи нещо по-нормално. На 17 си, не на 14, за да носиш подобни парцалки.

2.   Ако ти седи добре-няма проблем.
Аз не мисля, че е натруфена, даже според мен е подходяща за твоята възраст.

3.   Това е рокля за плаж, в най-добрия случай - за бар, но в никакъв случай за сватба! Мое мнение.

4.   Не ми харесва. Не знам как от такъв огромен избор в днешно време си се спряла на подобно нещо. Крайно неподходящ избор. Нито елегантно, нито официално. Ъъъъ....

5.   Мен лично не ми харесва. Изобщо не подхожда за сватба. Не бих си купила такава.

6.   Зависи от младоженците. Имам една приятелка, която реши да се жени на плажа и нейната рокля не беше твърде официална - беше бяла, но като се има предвид, че се жина на самия плаж, не е черпила в някакво по-изтънчено заведение, а в едно заведение на плажа с дървен барплот и т. н. (разбираш атмосферата) тази рокля е направо перфектна.
За сватба, която е предвидено да бъде доста по-официална не намирам роклята за подходяща. Свежа е, сладка е, младежка е, някой хора биха ходили всеки ден с нея, въпреки че не е баш ежедневна, но въпреки това не е и официална. Ако е официално събитието роклята не подхожда за мен - не заради кройката (доста е модерна), а и заради материята (поне на снимката изглежда нещо тип памук или просто нещо спортно).
Ана

7.   Според мен е натруфена и клоунска. Разбира се, всеки си има вкус, аз харесвам по-обрани неща в по-неутрални цветове и затова не ми допада.

8.   За повод като сватба не е изобщо подходяща прекалено е casual не е трудно да се прецени. Погледни нещо по-официално.

9.   Аууу, ужасна е, не само за сватба ами по принцип, никога не я обличай мен ако ме питаш! И ти го казва мъж това! (сега не ми минавай с оправданието, че била модерна, щото знам кое е модерно и това определено не е;)

10.   На мен не ми харесва самата рокля, иначе е много обикновена за сватба. А пък оранжева....

11.   От авторката: Благодаря ви много за коментарите. Със сигурност ще си облека нещо друго. Относно избора ми аз съм от малък град и магазинът LUCY е най-хубавият с най-интересни неща. Обиколих всичко друго и все някакви парцали бяха роклите.

12.   Авторке, съгласна съм с всички останали, те са ти го казали. Давай още линкове да помагаме, ако има нещо, че се притесних за сватбата.

13.   Сладка е рокличката, хубава е, но за сватба не става. Потърси нещо по-семпло и елегантно.

14.   Харесва ми роклята, но и според мен не е подходяща за сватба.... а и в оранжево...

15.   Разгледах им колекциите, нищо не е подходящо за сватба. Трябва ти някоя по-семпла рокля, нищо натруфено или изпъкващо. Помня, че някой ми беше казал, че не е хубаво жените да се обличат в бяло на сватба, което ми звучи логично. Не е нужно да е скъпо, просто да е стилно и елегантно. Може и с официален панталон и някои хубав потник с пластове около деколтето (например). Вариантите са големи, има доста неща по магазините, отделно може и да се съчетава.

16.   Наистина не е много подходяща за сватба, но това зависи много и от младоженците и от другите гости...може да са хора от това поколение и с тези разбирания. В такъв случай не виждам нищо лошо в рокличката...ще изглеждаш свежо според мен!

17.   И на мен роклята не ми хареса и я намирам за доста неподходяща за сватба. Това, че си от малък град не бива да те притеснява - има безброй онлайн магазини, от където можеш да си поръчаш страхотни неща. Не се предубеждавай за това, че как ще купиш нещо, без да си го пробвала - в повечето случаи има вариант дрехата да бъде върната или сменена, а като си знаеш размера е малко вероятно да има проблем. Лично аз предпочитам да си купувам дрехи предимно от интернет, първо защото ми е досадно това с обикалянето по магазините (въпреки, че съм жена :D ) и второ защото там, от където си поръчвам цените не са кой знае колко по-различни от тези в магазините. Ако модераторите публикуват ти давам няколко сайта, където ако имаш желание може да погледнеш - splash. bg, elegantna. net, roklite. com, koketna. com, prodavalnik. com. В продавалника доста от нещата са втора ръка, но има момичета, които продават дрехи, които са си купили или са им подарили и не са ги носили или са обличани веднъж и са в отлично състояние, има хора, които имат магазини за дрехи и сайта им служи като още едно място, където могат да си предлагат стоката, така, че не се подвеждай от първото, което видиш. До сега съм си купувала 4-5 пъти неща от там и все съм била доволна. Дано съм ти помогнала малко.