Споделена история от Спорт и красота

Живот сред обеци и пръстени
Аз съм някаква невероятна манячка на бижута! В живота ми никога не е имало по-голям интерес към нещо друго!
Още от малка обожавам да разглеждам бижута по магазините, да се кича с тях и да им се радвам.
Дори не знам броят на кутийките, които съм препълнила с какво ли не - обеци, колиета, верижки, пръстени, гривни , дори и брошки мисля че имам, абе всякакви дрънкулки, полускъпоценни камъни, естествено и изкуствено сребро, някакви имитации на злато и стъклени "диаманти " , дори и пластмасови и дървени бижута!
И не си мислете, че само защото имам толкова много, не ги нося! Напротив! И не си ги слагам на куп, същност много хора одобряват вкуса ми.
Иначе съм фенка на пиърсинга, ушите ми са целите в обеци, имам 6 дупки и пъпа съм си пробила, нося всичко, което си купя, но не на куп, а докато ми омръзне и го сменя.
Лесно си избирам и натрупвам бижутата, понеже харесвам различни неща и въпреки, че рядко пазарувам, щом имам пари, знам къде да отида и си взема каквото ми харесва.
Винаги знам от къде да купя хубав подарък на приятелките си, на майка ми и на баба ми, но съм подаряваа и много неща от своите, загубила съм и съм унищожила доста хубави работи като дете, но това е било отдавна, сега си пазя всичко и продължавам да купувам и да нося съкровищата си. Имам повече джунджории от майка ми дори!
Не ходя накичена като коледна елха ест, обаче имам богат избор от дрънкулки.
Миналата година ми купиха истински перли, обеци и колие, които нося при официални поводи.
Харесвам повече нежните верижки с висулки за врата, отколкото герданите с мъниста, макар че и те не са лоши, обичам и по-ефирни огърлици, обсипани с камъни и от онези медалиони, които се отварят и има място за снимка.
Иначе обеците са ми мания още от малка! За пръв път ми пробиха ушите, когато бях на 3, но се оказаха замърсени и ми ги свалиха.
После като ученичка в 3 клас отново ми сложиха, а като станах на 10, поисках междинни дупки. На 13 си пробих пъпа, а няколко месеца по-късно се сдобих с още една дупка.
Нося и дълги и малки обеци, топчета и халки, висящи и невисящи, с камъни и без, малки, големи, всякакви!
И от тези за пъп имам малко разнообразие. :Д
Имам намерение като стана на 18 да си пробия и езика, стига да имам пари и смелост, щото си е рисковано! :Д
Иначе и пръстени много имам, но не ги нося на куп, най-много обичам сребърните с камъчета и готиното е, че си подхождат един с друг. Но и тези без окраса също са красиви.
Обичам да нося и от онези пръстени, които са направени от полускъпоценен камък и представляват само халкичка, но знам, че са чупливи и трябва да внимавам.
Мисля, че имам и няколко златни и един меден пръстен.
Гривните най-рядко ги нося, но пак слагам, особено лятото.
Баща ми има един приятел, който е бижутер и ми е правил доста сребърни уникати досега.
Абе обичам всякакви джуфки, обичам с камъни и без и всякакви мотиви, обичам зодии, сърцица, пепрудки, също черепи и змии, злато, сребро, пластмаса, каквото се сетите!
Странно, нали? Не познавам друго момиче или жена, което да е толкова обсебено от бижута като мен!
Много рядко се случва да не нося никакви украшения по себе си, а последните 3 години почти никога! Особено обеци и колиета, а най-вече обеците, без тях сякаш съм разголена!
Другите момичета си купуват постоянно нови дрехи и обувки, аз дрехи имам достатъчно, но бижутата ми са колкото в три царски хазни и странното е, че независимо какви са, евтини или скъпи, щом си ми харесват, съм с тях постоянно, сменям ги според дрехите, но попринцип не ги свалям, дори спя с тях и ги махам само като се къпя, а понякога дори тогава не.
Сега ще ме питате за какво пиша всичко това, еми просто ми се споделяше нещо от живота.
Пишете ако искате коментари, че съм разглезена лигла, че съм алчна и не знам какво искам, това не е от значение, просто реших да споделя манията си!
В училище имам висок успех и работя по специалността си от 5 години, нито пия, нито пуша, ако ви интересува съм още девствена, имам си свестни приятели, които ми се кефят и разчитат на мен и не създавам проблеми на нашите, така че не съм чак такава глезла! :Д:Д:Д
И ако някой се интересува, аз съм на 16, почти 17. :)
Благодаря за вниманието! :)
От
Манячката на бижута :D:D:D

Коментари

1.   Аз просто не разбирам повода за темата. Всеки има някаква страст - едни по-силна, други не толкова обсебваща. Някой обичат да пазаруват, други да готвят, трети да играят компютърни игри или да гледат аниме филми и т. н. Щом колекционирането на бижути не те натоварва финансово, не ти пречи да се обличаш нормално и не ходиш претрупана от бижута, и преди всички носиш това, което купуваш - не виждам да има проблем. Носи си бижутата с здраве :)Ана

2.   работя по специалността си от 5 години аз съм на 16, почти 17Каква е тази специалност, която работиш от 11-годишна?

3.   Беше нормално първите 10 пъти, след това стана странно. Как ще работиш ПО специалността си, като нямаш 18 години? Щом си на 16 и си почнала преди 5 години, значи трябва да си тръгнала да работиш (по специалност, забележи) от 11годишна. За манията не знам какво да кажа, аз съм от хората, които нося предимно сантиментални бижута и почти не ги свалям. Не ги и заменям за по-нови и уникални. Но и аз си падам по бижутата. Не мисля, че е лошо, но не го превръщай в такава мания.

4.   И аз имам много бижута, но не пиша глупави теми за тях.... голяма работа че заекът обичал моркови...

5.   И защо я написа тази тема? За да се изфукаш ли? И ти ще паднеш долу някой ден, миличка.

7.   Абе ти си носи каквито дрънкулки искаш, друго ме впечатли - ще споделиш ли каква е тази специалност, по която работиш от 5 години, тоест откакто си навършила 11 години?
bile

9.   Четох до половната и се издразних и спрях, има хора няма какво да ядат, деца които мрът от глад а тя с дранкулки тръгнала да се занимава...

10.   Авторката : Имах предвид, че уча в специализирано училище от 5 години, където изучавам предмети по специалността ми.

11.   И не се хваля, просто ми беше скучно вечерта и реших да напиша, а спокойно.
Падала съм долу много пъти, спокойно!
Не се фукам, само споделям, че обичам бижута, какво да се хваля?
Знам, че хората умират от глад, но аз първо гледам да се нахраня и после да се накича! :Д

12.   До коментиращите - аз ли съм сляп или вие не сте наред? Къде пише за тая специалност 5 години, щото аз такова нещо не виждам!

13.   До 12 - ми сляп си.

До авторката - едно е да работиш нещо по специалността си, друго е да учиш специалност. :Х

14.   Автокракат : Понеже съм още ученичка, моята работа е ученето. ;)

15.   И да, специалност се нарича, защото е нещо, дето не се учи навсякъде и с което ще се занимавам като завърша и не включва само учене, но и други неща, така се от 5 години уча това, с което се надявам да се занимавам.

16.   Спокойно. Вярно е, че малко остро се изразиха някой за думите ти, но не можеш да отречеш, че не си се изразила точно и правилно.
Може да учиш по специалността си, но това не значи, че работиш - дори и това да е основното задължение на ученика и студента. Под работа се разбира натрупване на трудов стаж, а под учене - добиване на квалификиция. Когато търсиш работа не случайно пише под изисквания бакалавърска степен и 2 години опит по специалността примерно - тези две години не са част от обучението. Надявам се, че разбра какво искам да ти кажа. Просто макар и неволно не си се изразила правилно и макар и да не е груба грешка, коментиращите по-горе имат право като казват, че няма как да си работила по специалността.
Ана

17.   Ана, напълно спокойна съм, просто съм обеснила какво имам предвид.

19.   Ебаси и яката тема!

20.   Хи-хи-хи! Всяка жена си има мания. Твоята са бижутата, да не ти казвам аз колко чифта обувки имам! И все купувам нови, а има такива, които дори не съм обувала! Защото са супер красиви, но и много елегантни и не съм имала повод да ги обуя. Сестра ми пък е маняк на тема парфюми. Няма да ти казвам за каква колекция става дума! И всеки ден е с различен и по 10 мин умува с кой парфюм да се напръска днес. Така, че всяка от нас има слабост, твоята явно са бижутата. Какво толкова? Забавлявай се! И си носи бижутата с кеф!

21.   Номер 9, ей така като почнете, че имало хора, дето нямало какво да ядат и хора, дето умират, много се нервя! Не казвам, че е хубаво или невярно, обаче животът не е само това!
Това, че в страните от третия свят живеят като животни, значи ли, че ние трябва да забравим своите интереси и да си забраним да споделяме?
Еми да, занимавам се с дрънкулки, лошо ли е? Харесват ми, носят ми щастие, ценни са ми, защото са като спомени от други хора и всеки период от живота ми досега!
Значи хората като измират, аз трябва да забравя за дрънкулките си и да пиша само теми за смърт, така ли? 24/7 да стоя и да рева за бедните, да си продам апартамента, за да нахраня някое бедно семейство и какво ли не още.
Не казвам, че е хубаво да си алчен егоист и да мислиш само за бижута, но сякаш е лошо, че някой има такъв интерес и освен работата и семейството си, има нещо, за което да си угажда и да се глези. щото навсякъде само това се чува, че хората измирали и пр. Е, аз каква вина имам? Да не съм им отрязала аз заплатите?
Ако пиша теми само за тях, тогава какво ще стане? Тогава ще ревнете, че пиша само депресарки простотии и какво ли не още.
Наясно си бях, че ще има хейтърски коментари де, темата ми направо си го проси, все едно името й е „Прочетете и ми напишете възможно най-лошото мнение, хванете се за каквото искате и ме солете! Искам го! “, но не виждам нищо лошо в това някой да сподеи своята мания, това също е част от живота ни.
Ми съжалявам, че в сайта каквато и тема да напишеш, все се намират недоволни и то често за напълно противоположни неща.
С две думи все ще има някой, дето да те насоли или да мрънка, че темите ти са безсмислени.
Айде по същата логика и аз мога да ти кажа кво седиш пред компа и четеш моите безсмислени теми, ами не мислиш за децата в Сомалия и Хаити, или за циганите в гетата, които живеят като жалки паразити, или за хората, които са останали без крайници при злополуки? !? !?
На никого не казвам, че животът е само бижута и дрехи, или само дискотеки, клубове и трябва да забравим останалото. нито пък че трябва да забравим, че има хора, които са много по-зле от нас и ако ние ревем, че нямаме нет, те нямат нито комп, нито собствен дом, пари и храна. НО ЖИВОТЪТ НЕ Е САМО ТОВА!
Какво лошо има, че някой е забравил за това или не е помислил и е написал тема за нещо дребнаво, но пък по някакъв начин интересно? !? !? !?
Нали все разправяте, че трява да се радваме на малките неща в живота? Е, това че бижутата са метериални, не значи че се интересувам от тях само за това, че са лъскави или красиви, просто винаги са ми харесвали.
Аз също обичам парфюми, даже сега си направих колекция от любими аромати, просто защото ми харесва и си ги ползвам с кеф. Наслаждавам се на тези неща, но те не са единственото в живота ми.
И все пак, това са неща, които фигурират в живота ми, нали сайта се нарича „Нещата от живота“, е споделяла съм и други теми, свързани със съвсем различни неща, ама вие няма как да знаете де.
То ако се следят коментарите по всички теми и авторите ви слушат, скоро освен критиците, никой друг няма да остане в сайта, щото всички ще спрат да пишат, понеже все има недоволници, които да твърдят, че темите им са безсмислени, тъпи, скучни и глупави.
Сигурна съм, че единствената причина сайтът да има постоянни потребители, които влизат всеки ден и разчитат на сайта за съвети, е че все пак се срещат добронамерени хора, които им дават съвети или обикновени мнения като номер 20.
Написах темата преди около 2 години, сега съм по-голяма. И като ви е толкова интересно, написах я от скука и от интерес какви видове недоволници ще има в коментарите. И ми беше забавно да прочета, а сега ви отвръщам. На всички ни харесва да се дразним.
Аре кажете ми вие, ако нямаше такива келеши като мен, които да пишат глупости, вие как точно щяхте да изпъкнете на фона на нашата простотия, като кажете, че пишем безсмислици? Щото дори и много от вас да отрекат, все пак въпреки че сте големи и зрели хора, често влизате само за нечие одобрение!

Авторката