Споделена история от Спорт и красота

Космати ръце
Момиче на 15 години съм и имам големи, дълги и черни косми на ръцете, както и на стомаха и кръста, но това е друг въпрос. Тази годиня сменяма училището и предполагам че на 15 септември ще бъде топло и ще бъде за нещо с къс ракав.

В старото училище ми се подиграваха за космите и че било модерно да ги махаш, но аз нямам епилатор и нензма как да постъпя..! Не искам да преживея отново срама с космите за това ако може моля кажете ми какво да правя, че да се оттърва от тях без да нашупяват косми и да боцкат! И друг проблем ако ги махна сега на зима какво да правя...? Благодаря

Коментари

1.   И аз съм така, всичко бръсна, почти през 2 дни, на ръцете не боцкат, само краката, иди на кола маска, с епилатор боли доста първия път. На кръста и стомаха махнеш ли ги с колата ги поддържаш с епилатора и това е. Ако ги махаш редовно никой няма да заподозре къде и колко растат, та дори и да ги бръснеш.

2.   Иди на козметик и ги махай редовно... какъв е проблема? Само не ги бръсни.

3.   И аз съм на 15 и имах твоя проблем. Работата е там, че още от 3ти или 4 ти клас си правя кола маска. Относно тези неща съм много начетена. Ръцете с кола маска! Разреждат се космите и ако го правиш редовно, няма да имаш този приблем. Препоръчвам ти да се правиш навсякъде с кола маска! след 2 3 години няма да съжаляваш :)

4.   Аз на краката и ръцете ги бръсна. На ръцете ги махам през 1-2 дена след като видя, че започват да боцкат и на краката ги махам през 1-2 също така, че ако си ги бръснеш ги махай през 1-2 дена ако ти е по тъмна кожата може и през 2-3 да ги махаш, защото няма да си личат толкова, но понеже аз съм с светла кожа ги махам през 1-2 дена :)

5.   Здравей, на 16г. съм и ще те посъветвам в никакъв случай да не ги бръснеш, защото загрубяват мн гадно с времето и лично на мен не ми харесва как си личат дебелите косми в кожата. Най-добре събери пари или помоли вашите за епилатор от 40лв. Вярно, едва ли ще е като тези от 100 и нагоре, но несъмнено резултата ще е мн по-добър. Ще те боли няколко пъти и после ще свикнеш, резултата трае поне към седмица-две. И мисля, че ще ти излезе по-евтино отколкото целогодишно с кола маска.

6.   Аз съм номер 3 и съм съгласна с 5! Особено на ръцете е много гадно със самобръсначка. На краката съм малко по съгласна ако се махат редовно. Виждала съм момиче със светла кожа, което си бръсне краката. Бяха току що обръснати, ама много и личаха, защото с времето стават дебели и още не бяха излезли, а се виждаха. Има епилатори по 30лв. Първия път иди на кола маска да ги махнат напълно и след това не чакаш да израснат всички, а като набоцкат малко хващаш епилатора. Аз така с епилатора през 2 дена и нямам проблеми

7.   Към №5 жена съм на 35години от 20 години си бръсна ръцете и краката, досега дървета не са поникнали. Няма такова нещо авторке каквото и да избереш за премахване космите биологично няма как да станат по-дебели или по-цветни. С бръснене не си променяш ДНК-то, космите по тялото ти, като цвят и дебелина на косъма са заложени като информация в твоето ДНК.

8.   Аз съм на 17 и също имах такъв проблем от 11 годишна възраст. Толкова ме беше срам да ходя по тениски лятото, никой не знаеше в училище за този ми проблем. В най - топлите дни аз ходех по тениска и суитчер!? Ужас, потях се като прасе... Но вследствие понеже сестра ми имаше епилатор, знаех как да го използвам ( 3 пъти го бях използвала ), но от дълго време не го бях ползвала ии като ми отскубна повечето косми, малее, бях червена като доматите на село ;Д Но в резултат нямах проблема 2 седмици и после пак и свикнах. Мама ме водеше през месец на кола маска за по - добър резултат ( направо станах като гол охлюв :D ).. Тъй че споко! Има решение!