Споделена история от Спорт и красота

Проблем с порите и черните точки
Имам проблем с разширените пори и черните точки. Каквото и да правя не помага, нито се изчистват, нито се свиват. Стискам ги, но порите си остават широки и след два дни отново са пълни. Бая козметични продукти и маски съм пробвала, но без никакъв ефект.

Ако някой знае по-ефикасен метод, който е изпробвал, бих искала да сподели, защото в интернет пише горе долу едно и също и повечето неща съм ги опитвала. Мислила съм за химически пилинг, но на една позната не й се беше отразило добре. Понякога се чувствам в безнадеждна ситуация, като гледам приятелки и съученички с какви гладки и чисти кожи са, а аз като се погледна от близо без грим се виждат много дупчици в Т-зоната, а ми писна вечно с фон дю тен.

Коментари

1.   вземи си на нивеа алл ин оне. Пробвай продуктите на здраве форте

2.   Ходила ли си на козметик? Смисъл наистина добър... защото сама каквото и да си правиш можеш само да поддържаш вече почистеното от козметика лице, но не и сама да го почистиш както той....

3.   Ох мила аз съм в същото положение... имам пъпки, черни точки и много малки дупчици, само че по бузите си. Това винаги ме е карало да се чувствам неловко сред хора, още повече когато въпросните решат да питат защо лицето ми е така... Направо ми иде да се скрия някъде и да плача... А вече съм дори на 21г. Това което на мен горе долу помогна е честото ексфолиране само че с натурални продукти... примерно смляно кафе смесено с мед (може да стои и като маска) и другото е финни овесени трици, отново за ексфолиант! Опитай, ще следя темата! :)

4.   Съветвам те да се консултираш с дерматолог, а не с козметичка. Разликата е огромна! Когато ходиш при козметичка ти почиства лицето от комедоните и това е, като след време отново ти стават черни точки по лицето. При козметичка можеш да ходиш максимум 2 пъти в годината. Каквото и друго да ти казват - само ти взимат парите. ако постоянно ходиш на козметик и ти стиска кожата има вероятност да ти се разширят порите и после лечението е по-трудно. Също така спри сама да си пипаш лицето и да се стискаш. Дерматологът ще ти предпише необходимата козметика, която е медицинска и разликата повярвай ми е драстична. Това, което се рекламира по телевизията в редки случаи действа, а всичко се прави с цел да се продадат продуктите и. Истината е в медицинската козметика, тя и затова е по-скъпа. Имам позната, която имаше прекалено мазна кожа на лицето и дори не можеше да си слага грим, защото се стичаше. Предписаха и определени витамини и козметика, които да ползва и всичко при нея се оправи. Черните точки не са толкова трудни за премахване. Само не си пипай лицето, за да не ти останат белези.
Аз ползвам лентички за премахване на черни точки. иам такива на Purederm, на Nivea и др. фирми. Съчетано с пилинг маската на Clean&Clear, която ползвам сутрин и вечер само на проблемните зони, защото кожата ми е много чиста на другите места. Вярно това не е медицинска козметика, но ти го посочвам като вариант, ако нямаш достатъчно средства.

5.   Имам същия проблем, вземи си салицилов спирт, спри да ядеш сладко и мазно, след спирта мажи с крем да не ти изсушава кожата, а и ако искаш можеш да пробваш с козметик.