Споделена история от Спорт и красота

Външност
От доста време насам се чудя защо става така. Аз съм мъж, на 22г. и където и да отида - няма значение дали се виждам с познати, или с който и да било, хората започват да ме оглеждат отгоре до долу. С какво съм облечен, каква прическа примерно имам (не, че си правя нещо специално, обикновена къса коса), какви обувки и т. н. Не знам защо става така. Не мисля, че съм толкова странен, по-скоро изглеждам стандартно, нищо особено.

Определено, не смятам и че съм хубав. Но защо тогава дори да е голяма компанията, аз съм обект на такова внимание, от гледна точка на външността.
Честно казано това доста ме смущава. Някак си е кофти, не съм жена и не харесвам да ме оглеждат. Не ми харесва как ме оглеждат отгоре и долу и особено въпроси: "Тренираш ли", "Откъде е тая дреха". Понякога коментарите са добри, понякога лоши. Но не това е важното. Просто се чудя защо сред различни странни, красиви, не особено красиви и т. н. хора, точно мен трябва да оглеждат и коментират.

Та въпросът ми е случва ли ви се и на вас да ви оглеждат и коментират и дразни ли ви това?

Коментари

1.   като те питат дали тренираш, отговаряш: "да, 100 метра вита баница" или "гребане с лъжица" :D :D :D
a дрехите - от магазина, да не повярваш :D :D

2.   От автора:
Номер 1, мерси за съвета :Д. Но едва ли ще направя така. Просто ми се ще да ме приемат по-нормално, без да ме оглеждат и коментират.

3.   Еми, с нещо правиш впечатление. Примерно, за да те питат дали тренираш, значи тялото ти вероятно изглежда добре. Ако не ти е приятно и се случва системно в компания с хора, с които често излизаш, им кажи, че не ти е приятно.

4.   от автора до номер 3:

Преди тренирах доста, вече не. Но остана малко по-едрата ми физика, която често казано, ме смущава. Не знам как е за другите, но аз искам да съм слаб, някак си ми изглежда по-естетично. Но за жалост не съм, а и останах по-широк в раменете и гърба, което пак е гадно. Не искам да им казвам, че не ми е приятно, защото не искам да се издавам. Хората обичат да използват притесненията на другите.

5.   Ако изразиш раздразнението си твърдо, но без да е грубо, би трябвало да вденат.