Споделена история от Спорт и красота

Проблемна кожа и пъпки по носа
Здравейте, момиче съм и имам проблем с пъпките по носа. От много малка още преди да вляза в пубертета започнаха да ми излизат някакви гадни пъпки и до сега това не се е променило. Направо не мога да ви опиша колко ме е срам, постоянно имам някакво петно, ако не е пъпката и ме е срам да се покажа на вън.

Забравих да кажа, че съм на 22 години. Сега ще ви се стори смешно, но на мен ми се реве, наистина. Според вас на какво се дължи това? Ползвала съм какви ли не неща, но нищо не ги изсушава и избиват все на върха, за да си личи, срам и ужас...

Един разтвор против пъпки с масло от чаено дърво от Орифлейм си взех наскоро и пак няма резултат. Акне аут активен лосион-нищо, а казват, че помагал на много хора, Далацин Т - пак не ги изсушава, салицилов спирт-НЕ И НЕ!!! ... не знам вече какво да търся... Стоят си и това е.. Почиствам кожата си с измиващи гелове, за проблемна кожа и пак се омазнява там на носа.... иначе не ми е мазна в другите участъци, но там , независимо дали я почиствам често, след има няма 10 минути и пак избиват капчици, супер гнусна работа. Когато сложа коректор, за да прикрия пъпката си личи още повече, охх много е кофти.

Ползвам една анти бактериална пудра на Импала, а нямам много опит точно с пудрите и си мисля, дали не ми запушва и замърсява кожата още повече. Но не мога да не си сложа, когато излизам, а ако сложа малко повече, направо кожата ми става като сбръчкана. Вие какви матиращи пудри ползвате, помагат ли за омазняването, или само така пише... А и още нещо се сетих- дали имате опит с матиращи лосиони или гелове, защото съм взимала един два, но те ми изсушават кожата сякаш и почва да отделя още повече себум.

Моля ви, ако някои знае нещо, което да помага, или на какво се дължи да сподели и даде съвет. Мисля си дали не е някакъв вътрешен проблем. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   :)
ами... аз знам някой, който помага... ДЕРМАТОЛОГ!

2.   Аз имах адски много пъпки.. борих се три години с тях - лосиони, гелове, козметици, препарати, дерматолози... НИЩО НЕ ПОМАГАШЕ! Едно лято имах проблеми с цикъла и отидох на гинеколог.. имах поликистозни яйчници и пих противозачатъчни 9 месеца. Още на първия месец след започването на противозачатъчните пъпките ми бяха напълно изчезнали, следователно проблема е бил хормонален. При теб предполагам, че също е така, в този случай и няма да помогнат разни мехлеми, проблема е вътрешен, трябва хормонално лечение. Направи си хормонални изследвания. Къде най-много ти излизат пъпки? Ако е по брадичката означава, че организма ти произвежда много тестостерон и имаш излишък от този хормон. Не знам, но според мен проблема ти си е чисто хормонален и затова си направи хормонални изследвания.
*Яса

3.   Добре, а ако става въпрос за момче - тоест проблема няма как да е от цикъл :Д Някой има ли представа? Понеже не съм в БГ и не мога за момента да посетя дерматолог. Става въпрос за пъпки по челото най-вече

4.   Авторката:

Здравейте отново, ами аз съм ходела на дерматолог, точно тя ми е изписвала АКНЕ АУТА и Далацина, но тяказва, че не било нужно да си пускам изследвания и казва само, че това са тийнейджърски пъпки и това е... а аз отдавна съм минала тая възраст, така че ме съмнява да са от пубертета и за нея това било нормално, но за мен не е, защото не всеки се разхожда с гнойни пъпки по носа.

Иначе както става ясно по заглавието нямам другъде пъпки само по носа и кожата ми там само в този участък се омазнява, но нещата които съм написала, че ползвам не ми помагат много много... :)

5.   Съгласна съм с № 2. Имах пъпки до... 35 годишна и не само по носа, и по скулите, и по брадичката, и по шията.. ужас. Нищо не помагаше. Една гинеколожка ми реши проблема / същия като при № 2/. Сега съм на 44 и нямам дори по време на цикъл. А кожата ми и сега е мазна, ползвам пяна и лосион с бамбук на Аvon. Пия Хлое. Сигурна съм, че и твоя проблем ще се реши. Успех!

6.   Отново съм 2. Аз също пих „Хлое“, да отбележа. Тези противозачатъчни попринцип са по-слаби. Авторке, това в никакъв случай не е нормално, направи си обезателно изследвания!
До 3: Ако си в тийнейджърска възраст значи става въпрос за младежки пъпки, това е напълно нормално за тази възраст :).
*Яса

7.   Избягвайте хидрогинирани и разстителни мазнини.
т.е. Шоколади, вафли, бисквити и т.н. резултата идва до седмица

8.   И аз имам проблем с пъпките