Споделена история от Спорт и красота

Срам ме е да се усмихвам
Здравейте! Аз съм момиче на 14 и имам проблем с един зъб. Доста е щръкнал и е ужасно грозен, защото като се усмихна той направо излиза пред устните ми и е ужасно гадно. Не може да се оправи със скоби или брекети, защото просто е отгоре над останалите зъби. Този проблем ми е от много отдавна и преди ни му обръщах особено внимание, но вече много се комплексирам от него. Говорих с майка ми и тя ми каза, че ако искам може да отида на зъболекар и да ми го извадят. Каза, че липсата му няма да се забелязва, тъй като пространството между двата зъба до него е малко. Моля за съвет. Да го извадя ли или да го оставя така. Не знам дали ще боли, тъй като той не е млечен, а аз ужасно се страхувам от зъболекари и не понасям болка, но пък по-добре да ме заболи малко от колкото цял живот да се срамувам. Ще се радвам да ме посъветвате.

Коментари

1.   Никога никога не премахвай зъбче, което е здраво, зъбче се премахва само тогава, когато няма шанс за корена, в много случаи неща, които не харесваме у себе си се харесват на другите. Моята приятелка също има криви зъбчета и такива, които са излезнали напред пред другите, казвала ми е много пъти как иска да ги оправи, но аз си е възприемам естествена и другото, което е че зъбките са здрави.

2.   Посъветвай се с личния си зъболекар. Само той може да ти каже дали е уместно да се вади... стига да е стойностен лекаря ти.

3.   И аз имах твоя проблем, като предните 2 зъба ми бяха щръкнали. С времето се натъманиха и сега са ок. Не съм носила никакви шини и т. н. Просто оставих и мъдреците ми да поникнат и като излезнах от пубертета, зъбите си застанаха на мястото. Организмът си знае, но както прецениш.

4.   Мила, и аз съм така. Но реших да го оставя, защото иначе ще ми стане дупка, пък и предполагам това ти е кучешкия зъб, той е важен все пак. И мен ме е срам да се усмихвам и затова така и не го правя :(

5.   Преди да го извади ще ти сложи упойка зъболекаря и няма нищо да усетиш...

6.   Всеки човек знае и най-малкия дефект в лицето си. Това го казвам с 100% сигурност. Най-вече ние, момичетата, забелязваме всичко- всяка малка точица, всяка минимална разлика в очите, всяка лека гърбица на носа, всяка по-тънка устна и т. н. Вероятността да пресилваш за зъба си не е малка, може би дори другите не го забелязват. Спри да мислиш за това за известно време, отпусни се малко и ако след това продължава да ти е проблем извади зъба, но ако изведнъж магически осъзнаеш, че проблема ти не е голям, то по-добре не го пипай. И все пак, сигурна ли си, че няма как да се оправи със скоби? Една приятелка имаше подобен зъб, просто започваше от по-горе на самия венец и стърчеше напред, поиска да и сложат скоби и се оправи с времето.

7.   Ами да, махни го, щом майка ти и зъболекар са ги казали, че няма да пречи премахването.

8.   Миличкото :) Не се притеснявай от това, повечето хора го намират дори за чаровно, не това се забелязва в някого, а други неща, никой няма и да забележи, усмихвай се, сигурно имаш хубава усмивка :)))

9.   От авторката:
Благодаря на всички за съветите. Колкото и да мразя зъболекари в скоро време мисля да отида и зъболекарката ми да ми каже кое е най-правилното решение. Със сигурност не искам брекети, но бих се съгласила на скоби или шини (всъщност не знам каква е разликата между двете). Ако някой знае какви са цените и изобщо какво представлява цялата процедура, моля да пише. Благодаря предварително! :)

10.   Отново съм номер 1, номер 8 благодаря ти че ме подкрепяш в мнението си лично аз като се целувам с приятелката си ми харесва да обикалям кривите и забчета и да и казвам колко са сладки до авторката усмихвай се и ще видиш как на хората няма да им прави никакво впечатление