Споделена история от Спорт и красота

Дебела балерина
Здравейте, момиче съм на 13, почти 14 и съм дебела за балерина, уча се на балет от 4 годишна и винаги не мога да постигна нормалното тегло, имам много широк таз и паласки ;хх Тежа 45 кг, а трябва да съм 40 най-много..

Коментари

1.   Мило дете, пиши си височината.
Иначе, ти сериозно ли искаш да си 40 кила и да станеш балерина?
Като студентка работих в едно фитнес студио. Там треньорките бяха или бивши балерини, или някакви гимнастички и мога да ти кажа, че живеят в страшна мизерия. Балерините не изкарват никакви пари. Има 1-2 супер добри и само те изкарват, но и те до време. После стават треньори на минимална заплатка, имат хиляди проблеми със здравето.
И гимнастичките, и балерините се характеризират с тегло, което е по-ниско от нормалното. Когато станат на 25 решават, че искат да имат деца, но не се получава. Познавам хора, които от 10 г. се опитват да забременеят. Да не говорим, че нараняванията и травмите им са жестоки и не са поправими. Има хора с операции и пак са леш.

Съветвам те да си тренираш за кеф, но не мисли сериозно да ставаш балерина. 45 кг. са добре за твоята възраст. Зависи и от височината ти, но ако си над 155 см. си си ОК на тегло. Остави по-добре тялото си да расте и на височина, защото балерина-малерина, но който не яде, не расте и накрая ще станеш някаква тапичка с чупливи кости....

2.   За да искаш да си 40 кг, ръстът ти не трябва да е над 150-155.
Ако си по-висока - забрави, всякакв опити да отслабваш са чисто самоубийство.

3.   абе човек аз съм на твоите години и съм си нормално слаба а тежа 50 кила бе, за кви 40 ми разправяш.. не знам дали балерините трябва да имат някво определено тегло, ама ти щом си 45 кг не ти намирам проблема... е височината също също е важна така че можеше да я споменеш в историята си :)

4.   Пффф... Учудвам се, защо в България масово се налага в главите на подрастващите някакви си мерки. Учудвам се.

Ок, мила ще ти кажа някой основни неща, които ти трябват за да бъдеш балерина.

1. ) Много акъл, защото с този... си за никъде.
2. ) Самочувствие, защото ти нямаш такова.
3. ) Издръжлива психика.

Не знам колко си висока, но скъпа... Аз съм на 19 години, 152 см, 44 килограма. Винаги във всеки спорт има изисквания, но мила за балерина това не са изискванията. За балерина много зависи от височината, но под 45 - 50 кг, няма да те вземат. Дебела си само за манекенските подиуми, ако съдим по твоите умуванщини, но истината е, че аз и като чета мила... пак не ставаш за балерина, защото ти самата не се харесваш, а в танцувалните спортове е важно да се харесваш, ай - вече да харесваш тялото си. Под 40 кг си жив скелет. И найстина, балерините у нас вземат мизерни заплати, препоръчвам ти страни като Русия, САЩ... където от това може да се изкарат що годе пари. Истината е, че в България плащаме повече за порно телевизии от колкото за театър. Забрави да балениерстваш. Те танцъорите нямат поле за изяви, тя балерина ще става. Ей така... танцъори като мен, които са учили близо 15 години, сега се чудят и маят какво да правят. Наблегни на точните науки, а не на... танците.

Ел:)

Модераторите, публикувайте ми коментара.

5.   Аз съм на 18 и съм също балерина. Тежа 44
кг и съм 173 висока. Тренирам от 3 годишна. Мога да ти кажа, че имам 11 операции и уча е балетната академия в Париж. Сама ми кажи заслужава ли си?

6.   Сама прецени отишла си в Париж. Аз съм така на 10 съм и съм 1и40 колко трябва да тежа. моя мисъл постави си цел и ще и постигнеш. Аз съм си поставило да отслабна и ми се получава. САМО ВЯРВАЙ И ЩЕ УСПЕЕШ.