Споделена история от Спорт и красота

''Родих и се превърнах в чудовище"
Родих преди три и половина месеца качих 17 килограма, бебето се роди със секцио. От начало свалих 6 килограма после още шест а сега качвам по килограм на седмица корема ми се напука, бедрата и те до коленете циците ми увиснаха доста преди бяха големи и красиви (имам естествен голям бюст размер 80Е) сега съм ф ама мога да си ги навивам на руло още малко. сутрин съм подпухнала лицето ми се обезформи от бузи и подутини...

Мъжът ми е много хубав само му се свалят някакви фльорци и ме е страх да не ме остави заради някоя слаба нераждала с гладка кожа... аз съм на 28 от страшно маце се превръщам в дебела тетка, не искам да се гледам в огледалото, вече не си купувам дрехи и обувки защото като се погледна в огледалото ми се иска да не излизам никъде а да се скрия в стаята и там да си изгния.

Чудя се за след родилната депресия и се питам дали някой е преживял нещо подобно???

Коментари

1.   На мен ми се струва, че историята е леко поизмислена, но да речем, че има такъв случай... Според мен просто нямаш хубав ген. А под хубав ген имам предвид, че не ти е заложено да имаш хубава кожа, която да не се напука след раждането. Явно си по - беличка. А относно гърдите, какво разбираш под хубав бюст? Само голям ли? Много по - важно е да имаш цялостно излъчване, един бюст не прави нищо, както и една птичка пролет не прави. Внимавай как се храниш и ще пожънеш успех.

2.   Скъпа добре дошла в клуба :)... Няма да се притесняваш, връщане назад няма... Килограмите можеш да си ги върнеш, но кожата ни ще си остане такава...
170 съм висока преди да забременея бях 58 килограма, след задържане в 8-мия месец за 1 месец само качих 10 килограма... В крайна сметка ги докарах до 85, след като родих 75 и в следващите месеци не мръднах.... И аз като теб се депресирах, въобразявах си че мъжа ми не ме желае вече защото съм дебела. Взех се в ръце започнах разделно хранене, 90 дневна диета и сега съм 60 килограма... Вече правим 1 годинка и се надявам след като проходи да отслабна още :)...
За гърдите, малката не искаше да суче и не е кърмена нито ден и пак са увиснали... Ще си слагаме силикон :)
Горе главата, слаби фльорци не могат да ни вземат мъжете

3.   Искам да ти кажа първо, че ако мъжа ти те обича няма да се поддаде на тези фльорци, както ти казваш. А ти не се притеснявай толкова много за излишните килограми, все пак си ги качила след бременност. Дарила си живот, най-хубавото на този Свят, а сега имаш цялото време на Света, за да се погрижиш за всичко останало.
Ще свалиш килограмите със спорт и ограничаване в храненето, използвай бебешко олио за кожата си, за да не се нацепва повече, ако стриите са пресни, може дори да ги заличи и вярвай в себе си, мотивацията ти е това, да си върнеш момичешкото излъчване. Успех

4.   Това е, без да се заяждам, но... няма връшане. Може да подобриш положението с кремове, фитнес, дрехи, но няма да си като преди. Може да ме нахранят яко за това, но истината е, че с раждането на детето вече си на заден план в собствените си очи. Никога няма да си онова маце от преди забременяването. Биология! Ако мъжът ти е коцкар, може и да се поддаде на барбитата, които са с лопата да ги ринеш. Но ако държи на семейството си, няма да го направи, макар че... кой бяга от хубавото, което му се поднася на тепсия? !
ж27

5.   мила ми принцесо. не забравяй че в крайна сметка си му създала дом, и едно прекрасно бебе, което той самият да не оценява сега но в момента в който му каже "тате", ще забрави за всякакви мацки, и аз сенамирах в същото положение, преди да родя бях кукла, с русо до бяло коса с ярко зелени лещи, бях и 65 кг. всичко ми ставяше и стоеше добре, но... забременях с синът си, дълго очаквано бебе, казвах си няма страшно колкото и да кача после ще ги сваля да да ама не... качих 28кг. а свлих едва 12... бях в уйасно положение живеех само за малкия, и след като и моят спря да ми обръща и внимание, бях се отказала от всичко, след година и половина реших да взема лошият път но.... не успях дори и планове да си направя оказа се че от половин секс съм забременяла пак, мислех че ще умра, не го исках това бебе до последно, пак качих 18 кг, този път се пазех много но пак станах слонче, сега малката ми е на 4 месеца аз съм 85 кг. но хич не ми пука, децата ми са прекрасни и красиви, който се чуди защо изглеждам така с един поглед към децата ми се разбира каква хубавица бях, имах коса до дупето си, отрязах я сега пак я изросих, започнах работа мъжете ме оглеждат защото все съм усмихната и ръся смешки, моят така и не се промени, не забелязва колко мъка изпитвам от вънкашният си вид, когато не ми се излиза той все ми вика две деца роди кво искаш, да точно две деца родих, и не искам друго да са ми живи и здрави, аз сега събирам парички за силикон, решила съм няма да се дам, ще работя много, хем ще ми се плаща хем ще горя калории, секс има навсякасе. щом моят не ме иска ще си намеря друг който ще ме цени, няма да се дам на меланхолията да ме смачка, недей и ти, няма по прекрасно нещо от това да си мама, много е трудно но и много нежно знаеш че винаги има някаде накой който винаги ще си му нужен и винаги ще те благотвори, и когато те обвие с малките си ръчички и те стисне и с мокра целувка за лека нощ, да вървят на майната си и килограмите и мъжете :0 ;)

6.   Ако си готина отвътре няма от какво да се притесняваш. Ако мъжът ти е стока - също.
Ако обаче някое от тези две условия не е изпълнено: "Сори, Майкъл - бизнес!"

7.   №1 е прав до голяма степен- кофти ген. Аз родих на 31, непланирано секцио. Бях 48 кг преди да забременея, накрая бях 63 кг. Почти веднага след раждането свалих 10 килограма и като залепнах на 52-53 - няма сваляне цяла година, а съм 156 см. висока и над 50 кг си е направо зле. Нямах стрии почти обаче- вярно, че се бях мазала с някакво мазило, ама едва лие само от него. Бюстът ми по принцип е малък, но добре оформен и стегнат. По време на бременността бях станала двойно по-огромна откъм бюст, не съм кърмила, защото дъщеря ми я мързеше. Нямам поражения съществени по бюста. Е, не е в идеалната форма в която беше, но си е доста добре след онова грандиозно наддаване. че наистина е до ген, упражнения след това, начин на хранене. Не мога да си обясня как наддаваш от нищото- заниманието с едно бебе е доста изтощително, не спиш нормално. Не знам, три месеца са малко време, но без усилия от твоя страна няма да стане. не се отчайвай, полагай усилия за себе си и обичай бебето. Но истината е, че след едно раждане нещата никога не са същите - и на ниво физика, и на ниво емоция.

8.   Аз си мисля, че преувеличаваш. Кърмиш ли бебчо? Ако е така докато го отбиеш си се храни колкото ти е сладко да имаш кърма и то да расте здраво. Вече като спре да суче може да започнеш с диетите и дългите разходки

9.   Всичко е в твоите ръце. На първо време, трябва да се успокоиш. Тези килограми ще свалиш постепенно и малко по-бавно, но трябва повече движение за тази цел и лишение от сладко и концентрирани калорични храни. Трябва да достигнеш състояние на духа, от което ти самата ще си доволна. Детенцето е най-важната причина за да го направиш. Нека да има една прекрасна и весела мама. Започни с това оше сега, не отлагай и секунда. Разпредели храненията си на 5-6 приема по малко, с ограничение на мазнини и тестени, но без напълно да ги изключваш. Повече салатка, плодове, ако огладнееш. Ще видиш, че веднага, още първите дни ще има резултат и ти ще се превърнеш в една жена доволна от себе си, което ще те стимулира за напред. Ще се харесаш, отоците ще изчезнат, ако последното хапване се случва по-рано вечер. И мъжът ти, и бебчето го заслужават, но най-вече ти. Ще се пребориш със себе си, защото това си е борба -лична, в която ти, твоята същност и воля ще победят. Не позволявай килограми да съсипят твоя дух и живот. Аз съм с теб, както и много други жени, преживели същото. Успех и повече усмивки нека греят на лицето ти!

10.   Донякъде са прави другите, като ти казват, че е ген. Имам две деца, родих ги по 3. 600 и ги кърмих почти до 9 месеца. Вярно, че при мен не се е случило така, но искам да ти разкажа една история и дано ти послужи за нещо.
Една близка моя приятелка беше страшно маце преди да роди. Мъжете постоянно я зяпаха, беше финна и много лъчезарна. Синът ми беше на 1. 5г. , когато тя роди. Беше качила 40кг и имаше стрии навсякъде. След раждането успя да свали 15кг. и повече не мръдна. Депресира се ужасно, всичко я дразнеше, ревеше за щяло и нещяло. Изпадна в следродилна депресия. Потърси ме за помощ, когато детето и беше на 6м. и разбра, че мъжът и кръшка. Поговорих първо с него, исках да разбера какво става, защото тя беше в отчаяно състояние. Срещнах се с него и го питах дали има представа защо тя се държи така ужасно с мен, постоянно ме отблъсква, не иска да се виждаме. На него толкова му и трябваше, за да започне да говори. Сподели ми, че у тях вече се е превърнало в бойно поле, не му се прибира, постоянно ревяла и го упреквала, не искала да излизат никъде, не искала секс и на него в един момент му писнало. После отидох да говоря насаме с нея. Детето и реве и тя реве. Вече ми стана ясно, че е в следродилна депресия. От лъчезарното и усмихнато момиче не беше останало нищо. Заведох я на пазар, на фризьор и доста разговори с нея. Първата стъпка беше да се се приеме такава каквато е и да се научи да се харесва. Да не се срамува от себе си, защото комплексите и безсънните нощи я докараха до това състояние. Беше трудно, но не и невъзможно да излезе от депресията. И мъжа и не потърси любов на друго място, защото не изглежда добре, а защото го обижда и отблъсква постоянно. Не свали много килограми, но пак стана лъчезарното момиче, защото проумя, че ако се хареса сама, ще я харесат и другите и силата е в характера, а не във външността.
Дано тази история ти е послужила за нещо. Както написа Рей в коментар 6, "ако си готина от вътре няма от какво да се притесняваш"
Маги
П. П. Рей, коментара ти е много верен, 5 звездички от мен.

11.   Моля те да не слушаш тези жени, които ти казват, че връщане назад нямало. Пълни глупости. Човек не може да отслабне само, ако има някакви сериозни хормонални проблеми, и голяма част от тях са в мозъка. Те са много редки. Във всички други случаи можеш да се оправиш.

След като си родила и имаш вече повечко време, запиши се на фитнес. Наеми си инструктор там, които да ти направи една програма. Не като повечето жени във фитнеса да се разхождаш на пътеката, а да бягаш, да вдигаш леки тежести и т. н.

Освен това се консултирай и с диетолог. Не само да ми държиш гладни стачки и да се правиш на героиня, защото после каквото и да сложиш в устата си отива право на задника, ханша, корема.

Направи ги тези неща и ще видиш как ще отслабнеш.

12.   Разбира се, че ще можеш да се възстановиш, но това няма да стане за 2-3 месеца.
Жената на братовчед ми роди, беше качила 25 кг., но си ги свали и сега е перфектна, и кожата ? е такава. Виждала съм я гола и не ? личи.

Аз съм на 28 г. и смятам скоро да раждам. Склонна съм към напълняване, не си правя илюзии. И двамата ми родители са пълнички. Аз съм 173 см, тежа 65 кг., но преди няколко години килограмите бяха 72.
Ще гледам просто да не напълнявам по време на бременността повече от 10 кг.
Толкова е нормално и препоръчително.
След като спрете къменето и хормоналният баланс се нормализира, ще си върнете и предишното тяло. Трябва търпение, здравословно хранене и спорт.
За кожата - редновно се мажете с тоалетно мляко.
За гърдите - събирайте пари за стягаща операция. Не е срамно и невъзможно, в 21 в. живеем
Аз имам чашка С, но си знам, че ще увиснат. След като родя две деца, ще си стегна бюста оперативно, няма да слагам силикон, но ще чакам поне 2 г., за да си възстановя тялото и кожата.
Всички иначе ще увиснат и ще остареят. Има нераждали жени, които изглеждат с пъти по-ужасно от раждали. Всичко си зависи от нас. Която е била хубава жена преди раждането, ще бъде и хубава и след това. Изначало грозната жена има много по-големи проблеми от вас. Стегнете се.

13.   До номер 11 нямаме предвид, че няма връщане назад с килограмите, а с други неща.... Които без операция няма как да си върнеш: Стегнати гърди, кожа без стрии (за второто даже и със заличаване няма 100 % ефект. )
До номер 12: И да си мажеш и да не си мажеш тялото с тоалетно мляко ако кожата ти не е еластична ще се нацепиш..
Ефект има от свинска мас, зехтин и някои продукти от аптеката, но отново ако не си предразположена.
Познавам жени, които не се мажеха с нищо и нямат 1 цепнатина.... Познавам и такива, които ползваха супер скъпа козметика и пак се нацепиха.. ВСИЧКО Е ГЕН.

14.   До 13: Връщане назад няма никога. Никой не се подмладява :)) Така или иначе, първо трябва да се отслабне, а след това да се мисли за пластични корекции.

15.   Ами то за раждала жена е нормално, да си мислила преди да надуваш корема, има жени които и след раждане са хубави, но това е рядкост. Една бременност увеличава ширината на таза, фигурата става несъразмерна, разширява се вагината (по-скоро това е причина мъжът ти да поиска някоя слабичка „фльорца”, с която да изпитва удоволствие от секса), освен това увисват гърдите, корема, кожата и косата се влошават... Не се оплаквай, кой е виновен в случая? Вече си домакиня, над печката, в едната ръка насран памперс, а в другата прахосмукачка...

16.   Не си прав н15. Ама изобщо не си прав. Всичко е обратим процес в случая. И още повече жената е родила секцио, така че отдолу си е непроменена. Гърдите увисват повече, ако жената не кърми, кожата на корема може да има стрии, но пак се стяга, коремните мускули се стягат, косата след раждане, понякога има период, в който започва значително да капе, поради хормоналните промени след раждането, но след това спира и добива същия предишен разкош. Жената търси подкрепа, а ти говориш глупости, които биха я обезсърчили. Ти сам знаеш причината за начина, по който говориш, ние само предполагаме.

17.   Здравейте и от мен. Аз също съм раждала жена. Напълно разбирам как се чувства Авторката. По време на бременноста напълнях с 30кг. Станах цялата с стрии, като казвам цялата наистина е така- имам от гърдите до колената. Корема ми не се прибра, гърдите ми увиснаха, дупето също.. Чак след 4-ри години диети и лишения успях да възвърна старите си 48кг. Но вярвайте ми, чувствам се отвратително. Не мога да обличам толкова много дрехи, къси панталони, къси поли, блузи с деколте и т. н. За плаж и море не мога да си полисля. Аз също постоянно си мисля, че мажът ми може да ме остави заради друга, защото постоянно забелязвам, че заглежда жени които се обличат по- леко, така да се каже. А аз не можа. Вече 6- години от както родих, още се притеснямам да се събличам пред него. Така, че какво да ти кажа... Стискаш зъби и се опитваш да свикнеш с тази мисъл.

18.   А стига с тия мъже де! Кога сте чули и видяли мъж да реве и да си мисли дали някоя жена ще го хареса. Всичко е до човека отсреща ими има любов и разбирателство или го няма. На 50 съм. Родих на 25г бях 172/57кг. когато тръгнах да раждам бях станала 93кг. Родната ми майка казваше, че я е страх да ме гледа, а ако ме пипне с пръст- смята, че ще гръмна, та родих дете 2кг- ужасТ. Напънала се планината и родила мишка... Идва благоверния на 2-рия ден в родилния ден, корема виси сякаш бебето е в мен още и той ме пита- ти така ли смяташ да останеш- ха ха ха ха колко ме заболя... но нищоооо хубавото е, че няма една цепнатина и никога не съм имала, а се притеснявах, мама е бяла като сирене и корема и е като втасало тесто, а аз съм черна като цитанка ха ха ха- това ми беше късмета и кожата доста по- различна от нейната. Точно на 40 тия ден, когато правихме погача на детето дойдоха и кумовете- до тогава не се бяхме виждали- не зная какво и как стана, но бях върнала всичко или почти всичко- когато ме видяха ме питаха какво става и от де и как върнах всичко- и аз не зная, вероятно всичко е било вода. Благоверния ми съпруг много обичаше дори и сам да излиза с количката да я вози навън. Сега съм на доста годики вече- тялото ми не е същото, но още го бива 172/65г, но има вече други притеснения вашите! Дъщеря ми е бременна тяло и пропорциите са моите, но и тя е бяла като сирене- какво ще става с нея... Някой беше казал всичко е ген, да и аз така предполагам- мама е на 72г. и тя е почти с моите пропорции- буше 174 висока сега е мааалко по- ниска и е 70 кг- не е дебела- супер си излежда за годините но си е нацепена доооста и то още от моето раждане. Никога и с нищо не съм се мазала, но сега на дъщеря ми и казвам да се цаоти с олио, зехтин, мас- това смятам, че е по- добре за сиренце като нея- пък да видим... Казвам, аман от това какво мислят мъжете, защото- тате, тате, ех тате... няма такъв мъж като него- ние 3-те сме всичко за него, мама, аз и детенце, а съпруга ми и за него сме неговата гордост. Всичко е до възпитание и разбиране, а не до какви фльоци има и колко барбита им се натискат- иска ли да ги има ще намери оправдание и повод за това. Просто бъдете щастливи и усмихнати- никой не бяга от щастие!

19.   № 18 Евала за последните изречения.
Мъжът или обича или не, или изневерява или не, без значение какви сме и как изглеждаме.