Споделена история от Спорт и красота

Имам ужасни вежди
Здравейте на всички!
Пише ви момиче на 14 и половина, което е ужасено от веждите си! От доста време веждите ми растат на всички страни.. Опитах да ги скубя, но те са като "храсти"и е много трудно. Може би също така получавам някаква странна алергия, защото като ги скубя после кожата около тях се обрива. Ходих на дерматолог, дадоха ми някакви кремове с ужасен аромат, но нищо не помага.. Затова се обръщам към вас за някакъв съвет или начин да ги оправя, да станат малко по нормални. Понякога е ужасен срам да излизаш навън и да гледаш как хората гледат веждите ти (поне аз така се чувствам). Ще ви бъда много благодарна за помощта! :):)

Коментари

1.   Не може ли да подстрижеш косъмчетата? Пробвай също да позаглаждаш с гел...

2.   Козметик.

3.   За този проблем искам да те посъветвам преди отстраняване на косъмчетата да почистваш мястото с кислородна вода или някакъв спирт и това го прави след баня, когато кожата е по благоприятна за тази процедура. След премахване на косъмчетата трябжа да се намаже с крем, който ти понася кожата. Косъмчетата които стърчат се подстригват, до желания резултат. На места където липсват косъмчета се подчертава с молив за вежди (твоя цвят). Резултата е много добър, а молива не се забелязва. Ако не се чувстваш уверена сама да си ги оформиш, посети козметик. Желая ти успех!

4.   Наистина е много гадно. За друго, освен скубене не се сещам. Избери си професионалист и подробно му обясни за проблема. И от там нататък е той...

5.   Виж, нa твое място щях дa вземa лaк зa косa, дa си нaпръскaм веждите, дa ги зaглaдя нa желaнaтa посокa и дa остaвя дa изсъхне. След товa бих стоялa тaкa целия ден. По този нaчин веждите свиквaт и може би, aко го прaвиш след къпaне поне 2 пъти в седмицaтa може и дa стaне. В никaкъв случей не прибягвaй към бръснене. Според мен този нaчин е дaлеч по-добър от товa дa се бръснеш.

6.   Козметик е най-доброто решение според мен. Първия път няма да направи чудеса ако са ти чак толкова "ужасни", но като не ги пипаш и ходиш периодично ще има добър ефект. Междувременно не ги скуби сама и не давай на приятелки да ти ги оправят, за да не ги развалиш. Веждите допринасят изключително много за израза на лицето, затова се довери на професионалист. Още си малка, няма какво да се притесняваш - отиваш и след време като пораснеш ще си супер. Успех!

7.   Иди на козметик. За няколко лева ще ти ги оформи. Жената е професионалистка и знае точно как да се справя с различни вежди, така че резултатът да е възможно най-добър. След като години наред се мъчих сама с веждите си и никога не ставаха еднакви, сега си имам любима козметичка и веждите ми изглеждат супер. А и не е толкова скъпо, моята ми взима 3 лева. Освен това тя работи с професионални пинсети и не би следвало да имаш неприятни обриви.

8.   Моите също бяха много зле, но ходих на козметик. И понеже бяха доста големи, за да не ми ги скубе косъмче по косъмче използва кола маска. Много съм доволна. Дори и сега когато нещо ги изпусна или разваля формата ходя при него и ми ги оправя отново.