Споделена история от Тинейджърски

На къде да вървя?
Здравейте!
Желая да ви споделя моя проблем!

Аз съм момче на 18 години, което върви, но не знае в каква посока.
До 2010г. имах цел, която преследвах със зъби и нокти-исках да се изуча. Обаче проблемите в семейството ми надделяха и изгубих всичко.

Започнаха големи скандали със сестрата на майка ми, защото тя(сестрата) се държеше мн. агресивно, обиждаше постоянно, непрекъснато ме обвиняваше, че съм и развалил компютъра, че съм й откраднал нещо, без да е вярно.

Дойде един ден, когато се прибрах от училище, и я заварих в нервно състояние, гледаща злобно в една точка-каза ми, че не могла да си включи ДВД-то и ме помоли да аз да го направя. Обаче аз не успях, поради което тя започна да ме обвинява, че съм й го развалил, че съм гадина. т. е да ме обижда и обвинява.

Впоследствие, аз не издържах-изпаднах в депресия.

Беше Април месец и спрях да посещавам училище, но за щастие си бях натрупал необходимите оценки, за да не ме оставят. . . . Но не си мислете, че това ме увледотворяваше-много съжалявах и съжелявам, защото исках да завърша със собствени сили учебната година, а не така преждевременно.

През това време започнаха да ме обвиняват, че някой ме настройвал да не ходя на у-ще, обвиняваха ме, че не ходя, заплашваха ме, че ще ме вкарат в психиатрична клиника. Леля ми непрекъсната се заяждаше с майка ми, унищожаваше хранителните продукти, които купуваше, хвърляше ги, заяждаше се.

Баба ми и дядо ми я защитаваха и казваха, че няма какво да се направи, при положение, че те имат мн. важна роля. Дядо ми казваше, че животът яко ще ми го върне и така.

Аз лежах на леглото(така бях близо 2 месеца) и търпях агресиите им. Дори не исках да ги виждам(баба ми, дядо ми и леля ми) , завивах се през глава, обаче те . . . .

От тогава тези спомени не ме напускат, карат ме да си спомням и много други долни постъпки спрямо мен и майка ми и ...
От тогава загубих своята посока, вече се движа без нея. Нямам и компас, който да ме насочи.
Начинът ми на мислене се промени тотално.

Толкова голям песимист съм станал, че няма на къде.
Почти съм сигурен, че няма да издържа.

Опитвал съм самоубийство и какво ли още не, обаче в главата ми е останала капчица разум, за да не стигна до радикални крайности.
Сега вече съм зрител на собствения си живот, а не този, който го управлява.
Сега чакам последния ми час да настъпи, защото не издържам на мисълта, че имах възможност да се докосна до светлината, а сега съм нагазил в дълбоката тъмнина.

Приятели нямам... Преди си мислих, че имам такива, но разсъжденията ми бяха опровергани.

Благодаря, че отделихте от времето си, за да прочетете моята статия!

Коментари

1.   Няма ли как с майка ти да заживеете на друго място? Далеч от леля ти и всички други. Мисля, че един нов град ще ти се отрази добре. Другият ми съвет е да си отвличаш вниманието с нещо - книги, филми и т.н. И то такива, които предизвикват някакви размисли, разбира се. Твоят проблем е на психическа основа и мисля, че ще помогне нещо такова, което да освободи съзнанието ти от реалността.

2.   Маи на първо време има една добра посока и тя е НА ВЪН!
Издърпваи на някиде а кухите ти роднини да си трошат главите.
Намери си работа и се издържаи сам. Отиди на квартира ако ще и една таванска стая да е.
Няма да ти е лесно но ако нещата са такива каквито ги описваш сам ще ти е 100 пъти по добре.

3.   Знаеш ли, хората са казали, че когато ударим дъното единствената ни посока е към повърхността. Да в такива моменти е трудно да повярваме, че има надежда, но трябва. Недей да позволяваш живота да те смачка, бъди силен. Покажи, че можеш. Все още можеш да продължиш да учиш, да направиш кариера и да покажеш на леля си колко си способен. Трбява да поговориш с някого. Може да отидеш при психолог, той ще те подкрепи и ще ти помогне да намериш пътя. Повярвай ми и сред трънаците има рози, стига да повярваш в себе си. успех :) Ако искаш да поговир ш с някого, винаги можеш да пишеш.

4.   Мило момче,защо правиш кеф на такива гадове като леля ти с тази депресия?!Направи нещо за себе си-намери си работа,изкарвай си собствени пари,нека злобее,че въпреки всичко не може да те сломи!

5.   Човек, има едно решение на твоя проблем ... нарича се психиатър и антидепресанти, липсват ти определени вещества в мозъка и от това е цялата драма ... отиди на накой добър специалист, ще ти редпише хапчета и до два месеца си отново на крак :) .... просто решение ;)

6.   Опитай с ЕСБЕРИКУМ-кантарион на капсули и повече сън и разходки сред природата.Игнорирай дразнителите до степен да не пука от думите им!