Споделена история от Спорт и красота

Писна ми
Писна ми вече. Писна ми да гледам как жените около мен се тъпчат с хамбургери и пици и стоят на по 50 кг. Писна ми да карам на една салата вечер и да съм пълна. От малка имам проблеми с килограмите. Това лято успях да стана около 50 кг на ръст 170 см някъде и то как... цял ден се спуквах от вървене, стоян до късно вечерта, излизах, почти не ядях, цял ден работих и бях на крак. Пиех предимно кафета, айрян, вода, бисквити по 3-4, някоя супа и тн. После зех да се храня нормално... примерно:
Закуска - някоя пълнозърнеста филийка с нещо, фреш
Обяд - супа и салата
След обяд - нещо сладко и 1 банан
Вечеря - натурален сок, нещо малко сладко и салата да речем и някоя чаша вино
И хоп! около 60 кг. Това са 10 кг хора за кратко време !!!!!!!!!!!!!
И сега няма сваляне. Хем цял ден работя обикалям, вечер само салатка, няма братче.
ПИСНА МИ! Какво става? Това не е нормално, омръзна ми вече. Помогнете миииииии! МОЛЯ :(

Коментари

1.   Спри фрешовете и сладкото, включително бананите. Спри алкохола. Само с горните си докарваш към 800 калории допълнително - 100 мл. фреш имат към 70 калориики, чаша вино - 200 - 300, бананче - 200. Задръж теглото си. 60 кг. за твоята височина са много добре.
Наблегни на белтъчините, избягвай въглехидратите. Спорт

2.   Започни да ходиш на фитнес! :)

3.   От сладкото вечер супер много се пълнее, а най-добре изобщо не яж сладко, само плодове например вместо шоколади и вафли. И още един съвет, поне при мен работи, не яж след 4-5 часа следобед.

4.   Хей мила :)
Аз съм 170 на 70 килограма и изглеждам идеално. Нямам корем. Имам си бедра и дупенце. Пухкави са, но не дебели. Остани си на 60, няма нужда да се превърнеш в хърба анорексичка :) на 170 дават идеални кг. от 55 до 70 :) Е не те знам как изглеждаш, аз тежа толкова, защото имам и мускулна маса, но не се отчайвай :) Яж, просто избягвай бързите въглехидрати. Знаеш ли, че баниците, пиците и сладкотот, могат да ти докарат само проблеми, от мазна коса и пъпки до диабет (повишават нивото на инсулина) Имам приятелка тя е 40 кг и се тъпче като невидяла, сега е на диетка, защото холестерола и е извън всякакви граници има и повишена кръвна захар :)Яж риби, меса (в прилично количество) плодове и зеленчуци. И най-важното е, хич не трябва да ти дреме за "хубавата" храна. Има по важни неща :)

5.   От пълнозърнестият хляб се пълнее, и отваря апетита. Може да ти се струва, че ядеш малко, но калориите да са в повече. Започни да тренираш.

6.   Спорт.

8.   Мила, от бананите се пълнее, от натуралния сок също. Да ти кажа, всичко си е до ген и до поддръжка на тялото. За това, започни да тренираш редовно, след като стигнеш желаните кг, хапвай каквото искаш, но не се отказвай от тренировките. Просто явно си с по-бавен метаболизъм и затова трупаш кг, или просто гена ти е такъв. Има хора, които се тъпчат като прасета и нищо не им се лепи СЕГА, но рано или късно ще забележиш, че им се е отразило, макар и минимално.

9.   Номер 5, напълно грешиш. Говориш глупости без да си образован по въпроса.... казва ти го човек, който разработва хляб ;)

10.   Хора, благодаря ви за съветите... но вие казвате - от сладкото вечер се пълнее, от плодовете се пълнее, от хляба се пълнее. ОК, съгласна съм. Но колко ям аз? Една филийка мъничка на закуска, две квадвартчета шоколад вечер със салатата, един банан след обяд, една чаша вино... нима това е храна, от която мога да стоя на 60 кг или да кача от 50 на 60? Това не е нормално, според мен. Други с тази храна биха умряли от глад. А аз все пак и работя! Да, не работя цял ден, но имам някакво движение. И пия много вода.
Явно някои хора просто трябва да ядат 10 пъти по - малко, за да изглеждат нормално... какво да се прави, такъв е живота. :(
Номер 1 прав си, но какво да правя, цял живот да ям риба (да много обичам риба... но само това ли? ) и салати?
Номер 3 мерси за съвета и при мен е работил, но все пак не мога цял живот да не ям след 4 часа.
Номер 4, радвам се на хората, които са щастливи с това, което са! Сигурна съм, че щом се харесваш, значи наистина изглеждаш много добре. Но аз не се харесвам така. Харесвам се на 50 кг и се чувствам добре на толкова. Все пак е важно да се чувстваме добре, нали? :)
Пак ви благодаря за милите отговори, ще чакам още някой съвет как да се измъкна от този ужас.... :))))

И да питам от 2-3 кафета с мляко и захар на ден много ли се пълнее, при положение, че не ям чак толкова много?

И още нещо... моля ви не ми казвайте "малко ти е храната". Качила съм много увеличавайки я на толкова, представете си ако я увелича още.

11.   Бъркаш изначално с хранителния режим. Замисляла ли си се, че точно нищожното количество храна, което поемаш, може да е причина да не отслабваш? Защото недостатъчната храна - и като качество, и като количество, е сигнал за организма за глад. В резултат той складира всичко, което поемаш, и го трупа като запаси на най-неподходящите места - дупе, брич, бедра, корем. Започни да се храниш пълноценно, като просто намалиш порциите, и включи тренировки. Из нета е пълно с клипове с упражнения за всяка една част от тялото. За да гориш мазнини, ти трябват мускули, а с гладуването само скапваш мускулите.

12.   Моя съвет към теб е, всяка сутрин да ядеш по 2 ябълки с нискомаслено кисело мляко като по този начин ще си ускориш метаболизма, след около 4 часа да изядеш 2 банана с мед примерно, защото от тях не се пълнее!! От 2-3 кафета също не може да надебелееш, но по добре е да пиеш кафето с 2 чаени лъжички мед и нискомаслено прясно мляко... И така, след бананите може да хапваш примерно към три филии с лютеница но гледай в съдържанието да пише примерно 3 или 4гр. мазнини на 100 гр. , защото някои съдържат и към 8 гр, мазнини на 100 гр.... с малко сирене, няма проблем и да си ядеш сладко но да не е в много големи количества :) добре е че пиеш вино защото е полезно в омерени количества...

13.   Качила си тези килограми, защото дълго време си била на чист глад, и когато си започнала да се храниш, дори малко, организма ти е започнал да трупа всичко, което хапнеш, и да го складира, заради гладуването ти. Никога повече не прави тази грешка да не ядеш нищо, защото си прецакваш целия метаболизъм, както е и станало. Когато не ядеш метаболизма се забавя страшно много, и когато започнеш пак да ядеш, забавения ти метаболизъм, не може да преработи бързо храната, пък била тя и малко и всичко се лепи. Отиди на диетолог най-добре да ти обясни основни неща, които не знаеш и само си увреждаш здравето. Отиди да ти направи режим, щом ти е толкова важно да бъдеш 50 килограма, което за твоя ръст слабост. Сега ако пак си започнала да гладуваш, усложняваш положнието още повече. Трябва да си изградиш един постоянен режим на хранене, да не се лишаваш от нищо, но да ядеш в умерени количества и никога повече да не глдуваш по този начин. Не напразно всички диети са така- отслабваш и после качваш веднага, а дори и повече след като започнеш да ядеш- заради забавения метаболизъм от гладуването. Има толкова информация поинтересувай се малко, а не си причинявай такива вреди да здравето. Най- добрия режим е да се храниш често и по малко, така метаболизма работи на по-бързи обороти и отслабваш, а ако е в комбинация със спорт още по-добре.

14.   Мерси за съветите отново. :) Номер 13, изключително полезен отговор, аз също съм обмисляла този вариант... че все гладувам - отслабвам, хапвам малко - качвам рязко. Мисля, че си прав/а.

Значи моят основен проблем не е, че не разбирам какво трябва да ям. Аз знам, но просто винаги се притеснявам, че като започна да ям, няма да отслабна. И опитът го потвърждава.

Ще се радвам за мнения относно следната програма, особено от номер 13:):

Сутрин: Кафе с мляко и захар. (без това не мога). 1 бисквитка, фреш ИЛИ протеинов шейк ИЛИ плод.
100 клека, 20 коремни преси, по 20 упражнения за повдигане на всеки крак.

Преди обед: 1 айрян

Към 2-3 часа: Вариант 1: Салата по избор супа ИЛИ малко пилешко ИЛИ риба

Вариант 2: Кафе с мляко, Плодове по избор

Вариант 3: Кафе с мляко, Фреш и банан

Вечеря: Чаша вино и салата.
Същите упражнения, като сутринта.

Вървене през деня колкото мога. Фитнес примерно 3 пъти в седмицата, защото нямам време за повече...

И също така, много бих се радвала някой да ми препоръча добър фитнес треньор в Бургас. Координати или нещо такова, ако е позволено, защото си нямам на идея къде да намеря. :(
Отделно пия витамини и много вода.

Благодаря предварително!

15.   Аз съм номер 13. Това което си написала като хранителен режим ми прилича отново на диета, в която почти нищо не се яде. Това което аз те съветвам е да ядеш ВСИЧКО, което искаш, но в умерени количества. Само това, че се лишаваш от храна, която ти се яде, те изнервя допълнително, а освен това физическото натоварване на което се излагаш изисква да имаш повече енергия. Идеята е да ядеш нормално и по малко, това което ти се яде и да спортуваш. Ако ти харесват салатите яж си ги, но не се лишавай и от други неща, защото организма си ги иска, а ти го измъчваш като не му ги даваш. Аз от личен опит мога да кажа, че когато ям всичко, което искам, спокойна съм и спортувам, едно, че отслабнах, но и си задържам килограмите. Дори има моменти в който ям повечко и пак не ми се отразява. Иначе всички диети водят само до изнервяне, изтощение, отслабване и след това качване на килограмите за отрицателно време. Просто бъди спокойна, яж това което искаш, спортувай и може да не отслабнеш веднага, но постепенно, като килограмите които си свалила ще се запазят. От друга страна, ако искаш да отслабнеш повече трябва да намалиш въглехидратите. Във плодовете има много въглехидрати, и ако ги ядеш постоянно няма да отслабнеш. А виждам, че си наблегнала на плодовете в твоя режим, по-добре наблегни на зеленчуците.