Споделена история от Спорт и красота

Обезкосмяване /при момичетата/
Здравейте! Обезкосмявам се при бикини зоната /и по-надолу/ със самобръсначка, но понеже остават връхчетата на косъмчетата е крайно неприятно, а съм чувала, че колата маска е доста болезнена. Има ли начин как да се обезкосмявам без да остават връхчетата? Със самобръсначката, ако ги бръснеш срещу посоката на растежа се махат, но се появяват едни пъпчици. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Бикини зоната с кола маска е болезнена само първите два или три пъти, после не боли чак толкова. Прежали се няколко пъти и после болката ще се притъпи. Болката е търпима и с епилатор, но кола- маската е по- ефикасна, защото понякога и с епилатор остават пъпчици.. поне с моят, който е доста стар модел. По-модерните епилатори може и да са по-добре. Иначе със самобръсначка съм пробвала, когато ме мързи за кола-маска.. и не остават връхчета. Поне не през първите 20 часа, на другата сутрин си се появяват гадовете пак. Не знам защо при теб остават.

2.   Съветвам те, защото имам опит, направи го веднъж-два пъти с кола маска и ще привикнеш към болката. Ефектът после е невероятен, без никакви връхчета и ще издържи много по-дълго, на докосване е много по-приятно!
Успех!

3.   Мило момиче в никакъв случай не се обезкосмявай няма нищо по хубаво от интимните косми.

4.   Хейй.. и аз се чудех.
Със самобръсначка засега успявам, но твърде бързо растат пък и стават доста твърди ;х
Бих се подложила на кола маска.. но, знам ли..
Откъде бих могла да си взема? Как се използва по подробно? Ии.. горе-долу какви са цените?
Благодаря предварително за отговорите :)

5.   пробвай с депилатор, а ако нямаш остава коло маската

6.   Депилатоара е вид бръснене, а от бръснене се сгъстяват! Прави си кола маска и след година две продължи с епилатор! Няма по грозна гледка от това да чернеят точки но бикините и под мишниците, когато след ден набодат. Майка ми беше човека, който сама ми махна космите и то още първия път с епилатор и на краката и под мишниците- бях още 5-ти клас. Тогава се карахме ревах ритах, че ме боли, на сега съм на 22г и съм и благодарна, а когато направих 18г ме заведе на лазарна епилация за триъгалник, ръце и подмишници. Сега и да има нещо е като нищо, а на тези процедури се подлагах 6 или 8 пъти, просто не продължих до пълно изчистване, защото се наложи и заминах да уча, но въпреки всичко съм доволна от резултата си. По принцип такива процедури е хубаво да се правят около и до 20 пъти най- много, но аз не успях да ги направя и сега няма как, но ако и когато се върна за около година и ако се случи нещо такова- ще ги довърша.