Споделена история от Спорт и красота

Ям от скука
Здравейте! Проблемът ми е че животът ми е скучен. Мразя еднообразието-макар че е нормално да си имам някакви навици и задължения ежедневни. ИИ така... до преди година си ядях нормално, но напоследък май навлизам в пубертета доста усилено. И тук идва проблема, който искам да споделя с вас. Просто да споделя.
Напоследък взех да ям от скука. Мога да се храня правилно, но понякога адски много ми доскучава и сякаш някаква сила ме носи към хранителния магазин и неусетно как се озовавам пред касата с пакет бисквити и голям шоколад... до скоро четях книги, излизах навън и още излизам разбира се.. не ме разбирайте погрешно-не седя по цял ден вкъщи с храната, но може да се каже, че доста често си похапвам. Нормално е. Все пак раста. От няколко дни се опитвам лека полека да премина към здравословно хранене... само пиле, салати, яйца и кис. мляко... изринах се? -да, излезнаха ми някакви пъпки по цялото лице и изглеждам ужасно.... освен това тези храни са ми още по -отвратителни... просто не мога да понасям блудкавия им вкус... не знам какво ми има.... понякога просто не знам какво да си купя за ядене и затова не ям нищо, но когато ми пристърже стомаха тичам за някой боклук... как да намеря нещо интересно за правене, така че да отклони вниманието ми от храната...? ... вече не мога да се насладя на храната, чувствам вина когато се наям, дори и да съм яла нормално? Хранително разтройство? --не бих могла да отида на лекар да установя на какво се дължи това, защото нашите твърдят, че е от пубертета

Коментари

1.   Според мен е от побертет. Аз съм на 10, а пак ям от скука. Според мен мислиш за други неща и не ти се иска да ядеш и да мислиш едновременно. :-/

2.   Ами аз лично бях така до миналата година лятото (сега съм на 16), но започнах да се занимавам с различни неща, за да ми е интересно. Не казвам че трябва задължително да се запишеш за някакъв курс по нещо, а просто можеш да си изтеглиш някакъв интересен филм, за да имаш с какво да се занимаваш и така два часа ще са минали без да си яла нещо без да си гладна, но дори и така понякога ми се яде.. Аз лично не толкова гледам филми, колкото Анимета-чудесни са за запълване на свободно време, например сега аз съм 2-ра смяна на училище и след училище е тъмно изморена съм няма как да излезна навън, спокойно мога да си седна да си пусна някакво интересно Аниме и така часовете си минават неусетно.. Друго, което мога да ти предложа е да започнеш да се занимаваш с рисуване, не е задължително да си добра, но много успокоява и отново помага за загубата на време, но разликата в това е че си изцяло засредоточена в работата си, отколкото по време на филм, все пак дори и тогава може да ти се прииска нещо.. Гледай да ядеш нормално не бягай винаги до магазина отвори хладилника и виж какво има, ако има маруля направи си салата или сандвич, заедно с помощта на сирене или катък и за по здравословно използвай типов или пълнозърнест хляб, ето пример за една закуска или обяд, но ако ти се яде нещо сладко пробвай с плодове, е да вярно че не е същото като бисквити, шоколад или вафла, но може да ги съчетаваш с нещо такова, например банан с малко шоколад или ябълка с фъстъчено масло.. Експериментирай и ще видиш че дори и да ядеш без да си гладна не е задължително да ядеш полуготови храни.. Успех дано съм ти помогнала.

3.   А напълняваш ли? Имаш ли проблемни зони, които трябва да свалиш?