Споделена история от Спорт и красота

Епилиране
Дами, нуждая се от вашите съвети. Обезкосмявам си краката със самобръсначка от около половин година. Много искам да използвам епилатор, мама също ми го препоръчва и знам, че е много по-ефикасен но има един проблем. Много е болезнено. Търпя болка но тази немога да я изтърпя, много ме боли. Ако може да споделите някои ефикасни и изпробвани методи за намаляне на болката. Някакви мазила за изтудяване на кожата или незнам каквото сте пробвали и чували по този въпрос. Очаквам съветите ви. :)

Коментари

1.   Аз имам епилатор на Браун Силк Епил и към него има едно такова като ръкавица и вътре има гел, който трябва да се пъхне във фризера и след това да си минаваш крака с тази ръкавица преди да епилираш. Но не мога да ти кажа дали има ефект, защото още не съм го изпробвала, страх ме е че ще боли, а аз не търпя на болка ;д Аз също ползвам самобръсначка или крем депилатоар, бързо растат космите, но е единствения начин по който не ме боли.

2.   Чувала съм, че Репарил айс спрей помагал но не съм го изпробвала. Иначе и аз имам същия проблем и въпроси. :)

3.   Лентички на Veet :)

4.   Преди аз да си правя коламаска или с епилатор си взимам един душ. Топлата вода отваря порите на краката(или там каквото е :D) и после болкара при обезкосмяването е приемлива. :)

5.   да и аз съм съгласна с това да си вземеш горещ душ и след това да се епилираш след като се епилираш се намажи с някакъв крем за тяло да мойе да се успокои кожата, :) успех

6.   Постепенно ще свикнеш с епилатора.

7.   първият път боли, защото космите ти са свикнали със самобръсначка, но ако ги махаш само с епилаотр болката ще намалее значително и с времето ще свикнеш

8.   аз нищо не усещам

9.   Номер 5 - Не е хубаво да се мине после с крем! Та по темата: Здравей :) ;д Та.. аз съм на 14 и от скоро.. абе.. от 1 месец някъде си епилирам краката с епилатор. Преди махах косъмчетата с кремче на Вийт, но стана вече банално. Т. е. трябва да чакаш косъмчетата да пораснат дадена дължина и после чак да ги махаш. Та.. Пробвах с епилатора на мама и много ме болеше.. е много, много.. не толкова много, колкото ме беше страх :д И тъй като ме болеше си купих собствен. Никаква болка, нищо. Много съм доволна! От Техномаркет Neo Le само 30 лева е, а има пинсетна и бръснеща глава приставка за инимни зони. Епилиращата глава е с масавиращо действие и това е причината да не се усеща болка. А по това за как да спрем евентуалната болка-да, взимаш един горещ душ да се отворят порите, или докато епилираш дърпаш кожата! :)

10.   Ползвам на Браун Силк Епил и е ефикасен. Към него има ръкавица и гел който се слаг в фризера. Има и обезболяваща приставка. Не се притеснявай! :)))

11.   Оо и аз съм по същия начин. Странното при мен, е че под мишниците си минавам с епилатор и никакъв проблем нямам, а на краката не, та не! Никакъв топъл душ, нищо не помага, болката е ужасна! Направо в чудо се виждам! :(