Споделена история от Спорт и красота

Изпотяване
Преблемът е там се изпотявам доста, а съм момиче. Просто немога да спра. Дори и да не ми е горещо просто като ръцете ми са по тялото започвам да усещам как се изпотявам. Вече се чудя какви дрехи да обличам за да не ми личи. На 15 съм и ще кажете, че е от възраста, пубертета в който всичко се развива с бурни обороти дъра-бъра, но просто вече не се търпи. Използвам един чудесен дезодорант който прикрива изцяло миризмата за който благодаря на създателите му но мокрите кръгове под мишниците немога да ги спра. Незнам, от притеснение ли е, напрежение ли какво но пък и като се замисля неможе винаги да съм в тези състояния. Моля ви дайте ми съвети как да намаля това ужасно изпотяване!!!

Коментари

1.   Къпи се всеки ден. А как се казва този дезедорант?

2.   Аз също съм на 15 и съм момиче. Имах същия проблем. До преди 2 седмици. Седа си на едно място и усещам как започвам да се потя от нищото. Беше ми много кофти, така че разбирам как се чувстваш. Помолих мама да ми купи Одорех Део. Супер много помага. Купува се от някой аптека. Сега нямам никакви следи под мишниците. Пробвай го.

3.   Одорекс е решението, напиши в интернет и прочети, около 10-13 лв. е и стига за много време

4.   М, знам ли? В този случай защо не отидеш на изследвания?
Обилно потене- хиперфункция на щитовидната жлеза или недостиг на магнезий в организма.

А пък и казваш, че имаш някакво напрежение, притеснение /тоест, може по-скоро психически да е проблемът, не непременно гореописаното от мен/
Кога се потиш-като си спокойна вкъщи, или, когато си навън, сред хора? Стрес някакъв? Гадая просто... Сподели с личната ти, тя ще те упъти какво да правиш.

5.   Майка ми знае за проблема, но понеже има медицинско образование на спира да твърди, че билно нормално и всички се потяли. Колкото и пъти да и кажа каквото и да е свързано с това все се стига до тези думи. Иначе за потенето, ами в къщи, сред хора, в училище абе където и да е. Като цяло се замислям се дали не е и на психическа основа но изпотяване си го имам и без притесненията. Подозренията ми за психически проблем възникват от това, че знам че се потя и се притеснявам да не го забележат околните. Но тези притеснения се пораждат от това, че вече съм се изпотила така, че незнам, може и да е от двете. Но ако намеря решение на проблема и виждам ефект цялото това притесниние ще спре. №1 казва се Rexona Woman Long Lasting Protection. Tо е цяла серия, аз използвам по принцип лилавия и зеления. :) Благодаря на №2 и 3. :) Очаквам още мнение и съвети.
Авторката

6.   Не ползвайте Одорекс-принципа му на действие е да запушва порите, а по този начин може да се образуват бучки в лимфните възли

7.   И при положение, че не е добре за здравето ни ОДОРЕКС каксто по дяволите да правят хората с обилно изпотяване? Няма ли някакво друго решение? :( уф

8.   както казах, насочете въпроса към личния лекар-ще ви каже какво да правите, било то изследвания, или кожен лекар, или ендокринолог, или други съвети. Но Одорекс е наистина опасен, имайте го предвид

9.   както казах, насочете въпроса към личния лекар-ще ви каже какво да правите, било то изследвания, или кожен лекар, или ендокринолог, или други съвети. Но Одорекс е наистина опасен, имайте го предвид

10.   Оххх.. не знам.. и аз имам същия проблем. И аз съм на 14, и моята майка ми казва, че било от пубертета! Разбирам те напълно.. и дланите ми се потят.. Ей така да си стоя и *бам* водопади. Но според мен имам някакъв проблем с течностите. Когато се смея пък много ми текът сълзи и.. да..