Споделена история от Спорт и красота

Интимна хигиена - жени
Здравейте момичета и жени. Искам да ви запитам каква лична хигиена спазвате за интимните си части? Интересуват ме продуктите, които използвате. Душ гелове ли, интимни гелове ли. Споделете някакви марки и къде мога да си закупя такива. Чувала съм, че сапуните вредят на тази зона. Редовно се мия - ако не с някакъв продукт, то поне с вода - по добре е от нищо. Аз лично нямам някакъв гинекологичен проблем, но ми е неприятно когато се изкъпя и до 2-3 часа започва вече да избива собствената миризма на вагината. А ако съм с гаджето и се възбудя, щом се докосна долу, усещам примеси и с по-силен мирис, дори леко накиселяващ. Сякаш не съм се подмивала от повече от 6-7 часа. Как мога да съхраня свежестта за по-дълго време? Ще ми се да не се притеснявам преди секс например дали ухая добре, или не. Благодаря.

Коментари

1.   Ами за да не се притесняваш преди секс ще минеш през банята да се измиеш. Аз и моя партньот правиме така. Ако ситуацията не позволява може да си носиш в чантата интимни мокри кърпички. На мен като аромат много ми харесват Carefree- розовите. Иначе стандартната хигиена е всяка сутрин и вечер. Като измиващ продукт използвам само външно. А вътрешно само с пръстче и вода, и то по рядко.
ПС- Надявам се, че си установила, че нямаш гинекологичен проблем след преглед, а не по собствена преценка...

2.   Ще следя, но съм чувала за интимния гел на Билка, мисля да си взема скоро :)

3.   Здравейте аз ползвам интимен гел на Орифлейм. Много съм доволна поръчайте си и вие от близкиа до вас офис на Орифлейм. Надявам се, че съм била полезна

4.   Аз редувам няколко интимни гела от години и съм много доволна- Билка, Нивеа и Лактацид. Винаги със себе си носи и интимни мокри кърпички.

5.   Аз също имам такъв проблем и се притеснявам да не ухая зле долу и където и да било. Спазвам хигиена, но винаги имам чувството, че не мириша добре, или дъха ми или подмишниците или там долу.

6.   Че аз ползвам сапун и нищо не е станало. Винаги ползвам сапун. И вода :Д

7.   Здравей. Аз използвам интимен гел Лактацид, като го редувам с Нивеа, можеш да ги намериш във всяка аптека или супермаркет. След като ми свърши месечният цикъл си правя 1-2 промивки с дамски душ. Каквото и да се прави винаги ще има специфична миризма. Винаги преди секс си взимай душ, за да не се притесняваш каква е миризмата. :)

8.   До номер 3 и авторката аз също съм много доволна от интимните продукти на Орифлейм и аз ви препоръчвам.

9.   Аз не бих препоръчала да използваш интимна козметика от Ейвън или Орифлейм. По-добре заложи на медицинската козметика - лактацид е добър избор.

10.   SEDA MED. Учудвам се, че никой не го е споменал, защото това е, което препоръчват повечето гинеколози. От аптеката

11.   Хайде дистрибуторите се развихриха :D На Ейвън продуктите за интимна хигиена миришат просто отвратителн, на Орифлейм не са лоши, но ако наистина имаш някаква нетърпимост към миризмата си по добре ползвай нещо качествено като Лактацид или Кеърфрий примерно, на Билка мирише сладникаво и нежно, Юсерин са добра марка. Аз съм ползвала на Орифлейм крем с който можеш да се мажеш отдолу за омекотяване на кожата след бръснене/епилация и мирише доста приятно и се чувствах много свежа докато го ползвах, предполагам и на по качествени марки има подобни, но не съм виждала.

12.   Здравейте, аз съм авторката след почти 2г от темата.
Относно интимните гелове, ползвала съм тези на Орифлейм, на Билка (няколко пъти) и на Лактацид. Ефектът от всички ми е еднакъв, не виждам с какво даден от тях е по-добър от другия, защото откъм свежест действат сходно. Билка е най-евтин, най-добре ухае. Чула съм, че не е хубаво всеки ден да се ползва интимен гел, гледам да спазвам това.
Иначе от последните ми визити при гинеколог стана ясно (след микробиология), че ми липсват млечнокисели бактерии, което май се равнява на защитната функция на влагалището.... т. е. аз съм нямала.... В момента използвам вагинални капсули Лактажин за набавяне на тези лактобацили и за борба с течението (което не е много, но го има). Докато използвам капсулите, се чувствам комфортно - там долу няма абсолютно никакъв мирис. Но като свърша опаковката, и пак сякаш започва старата песен.... не знам какво става вече... , скоро пак ще правя изследвания след последното лечение и ще видя какво се случва.

13.   Преди използваш сапун или душ гел, но установиш, че не ми влияе добре и кожата ми много се изсушава и започнах да си купувам и да ползвам само специални продукти за интимната област (гел за измиване, мокри кърпички и спрей за бързо премахване на неприятната миризма), моите са на Ейвън и съм доволна, но ти разбира се, можеш да влезеш във всеки козметичен магазин и да си избереш нещо, което на теб ти харесва.