Споделена история от Секс и интимност

Как да кажем на гаджето си ако сме усетили неприятен мирис?
Как да намекнем/кажем на партньора/-ката си да предприеме съответните мерки за хигиената си, без това да го обиди? Ясно е, че никой няма да се хване с някого, който не излъчва добро поддържане. Но да кажем, че в началото е нямало такива проблеми, в стремежа си човекът да ни направи добро впечатление, а са се появили с времето. Под това имам предвид:
1) лош дъх понякога
2) неприятен мирис от зоната под мишниците
3) неприятен мирис от интимните части

Знам, че не всеки е перфектен по всяко време на деня. Може да се случи такова нещо веднъж или два пъти, допустимо е. Но ако се случва перманентно, това убива страстта и желанието за секс, нали? . :)

Коментари

1.   Ами преди секс може закачливо да й/му предложиш да си вземете горещ или хладен душ заедно, уж че си имал/а натоварен ден, разпуска ти се или просто искаш компания под душа. А за лошия дъх може уж случайно да предложиш дъвка или пък да хапнете нещо, което оправя дъха или го прави поне малко по-добър.

2.   Ако феромоните ви пасват би трябвало да усилва желанието. Докато сте се запознавали всеки се е старал повече за хигиената си и е замаскирал личната миризма с парфюми, но при съвместен живот няма как да си постоянно чист и напарфюмиран. Или приеми естествената му миризма или си търси човек с подходяща миризма.

3.   1-Има освежители за уста. 2. Къпане преди среща. 3. Подмиване с интимен гел, преди среща. Всеки уважаващ себе си човек трябва да спазва тези правила.,

4.   Бъди честен с половинката си и й кажи, че има нещо... разкажи й. :)

5.   Просто правиш физиономия сякаш някой е пръднал, но като видиш, че те гледа се преструваш, че не си искал да те види. Пет-шест пъти така и сама ще се сети ;)

6.   Ох, да наистина мразя миризмата на потен мъж!!!! Или ако подмишниците му смърдят. Тази миризма на потен мъж ми напомня на майстор от строеж.... Ако смърди ще му го кажа в очите!

7.   Лична хигиена! Използвай "стикчета" против изпотяване и дъвки на "Орбит" или бонбони преди да се видите за "орална защита"! За интимната геловете са отлична опция, но не и силен сапун! Все пак затова са полови органи, дори и да си перфектна е възможно лека миризма!!! Все пак имаш бактерии, които се грижат да те предпазят от инфекции и те подържат кисела среда! Развалиш ли тази флора, значи имаш генекологичен проблeм. Мъжете нямат такъв (нищо лично, ако си жена), просто това са анатомични особености и освен ако не са скотове и душа им е чужд!!! Ако е природно нечистоплътен тогава е кофти положението за мoмчето!

8.   Грешиш номер7, и при мъжете има бактерий, които предпазват от уро инфекций, става въпрос за перпуиомът, и главичката на пениса, когато тази микрофлора се наруши, настъпва инфекция, най често се получава от забраненото използване на сапун за интимна хигена, най често от не знание.

9.   Има хора, на които и да им намекнеш явно пак не взимат мерки. Имам един приятел... вече го избягвам или поне като се съберем компанията гледам да не сядам до него или да не пътуваме в един автомобил защото смърди ужасно. Незнам по колко време не се къпе. А един приятел му го каза в очите: Оправи си хигиената! Точно така му каза, но нашия човек си ходи миризлив постоянно. Има хора мърлячи, които и да им говориш няма смисъл.

10.   Слагаш противогазът и действаш.

11.   С лошия дъх борбата е най-трудна, да не кажем - невъзможна. Това с редовното миене на зъбите е дрън-дрън... Лошият дъх идва от метаболизма на тялото, от здравословното му състояние, от състоянието на духа ако щете. В много малка част от случаите става въпрос за парадонтит или за възпалени сливици.

За под мишниците и интимните зони си има подходяща козметика, макар че и техните миризми се влияят от начина на хранене, метаболизма, хормоналния баланс и здравословното състояние на организма. Приятелката ми например започва да излъчва супер-неприятен мирис под мишниците в деня, преди да й дойде. Нито миене помага, нито нищо. Но пък нещата си имат и положителна страна - усетим ли го, лупаме се като за световно без да се пазим :)
А иначе, в общия случай, си има супер-ефективна рецепта: измиване с антибактериален сапун (SafeGuard), след това натъркване със стипца - продава се под формата на стикче/кристал, след което - ароматизиран десикант ("Жилет" или нещо подобно). Може и малко парфюм/дезодорант. Запазва действието си по 8-10-12 часа, в зависимост от сезона.

Можеш и да "намекнеш", като му/й подариш по някакъв повод комплект от тези неща и му/й покажеш как да ги ползва. :)

Успех!

12.   Ами казваш и/му, някой ти се е исрал в устата.

13.   Ох убихте ми романтичното настроение с тез миризми:(