Споделена история от Спорт и красота

Някой спазвал ли е тази диета?
Здравейте!
смятам да започна диета, дълго търсих в интернет и се чудех коя да бъде. Не исках да е нещо драстично, понеже ме е страх да не си върна килограмите. Разгледах сайта на Румяна Илиева и се спрях на една диета, която ми се стори добра. Ето диетата : http://fitnesinstruktor.com/диета-за-отслабване-„мимоза”/ . Та въпроса ми е дали има някой, който е спазвал въпросната диета?
+ диетата ходя 3 пъти в седмицата на фитнес. Момиче на 18 съм.

Коментари

1.   Виж, пиши си в тази страница, Румяна ти отговаря. Аз преди правих нейните диети фитнес, но за съжаление не успях да отслабна. Всичко си е до организъм
Препоръчвам обаче всякакъв вид ниско въглехидратни диети. Потърси в интернет low carb диетата. Аз с това отслабвам по към 1 кг. на седмица (при БМИ 19-20), а в момента нямам време за спорт

2.   Аз съм спазвал хиляди диети вкл. и тази. Ефект или нямаше, или в най-добрия случай имаше, но след това много бързо се връщаха кг. Единствената, която наистина има ефект и си я спазвам до ден днешен е "Минус 60". Тя всъщност не е точно диета, а начин на хранене, т. е. съвсем спокойно можеш да си я практикуваш цял живот. Лесна е, особено след седмица две като свикнеш. Характерното при нея е, че когато свикнеш стомахът ти се свива и после и да искаш не можеш да ядеш много, защото се наяждаш с много по-малко. Даже сега ако си мина на предишното хранене, не се чувствам добре, имам киселини и ми е необичайно. Първия месец може и нищо да не смъкнеш, което е нормално, но организма влезе един път в режим започваш да се топиш минимум с 1 кг на седмица. А ако я спреш, доста време след това се задържа теглото. И не само при мен действа. Двамата с жена ми и няколко мои колежки постигнахме сериозни резултати. Всички ни гледаха учудено и ни разпитваха как сме отслабнали. Дори и жена ми, която много трудно смъква и 1 кг, успя да свали 5 кг още през първите 40 дни и то без да я спазва стриктно. Сега се храним само така и освен че сме по-слаби, се чувстваме страхотно - пълни с енергия, а на мен ми спряха и киселините, защото аз имах проблеми и с киселини.

3.   Хора, всичко си е до организъм. НЕ СПАЗВАМ НИКАКВИ ДИЕТИ, и от февруари-март месец насам съм свалила 4кг. Бях 53, сега съм 49. Ям всичко, пия газирано, но в умерени количества. Мога и без газирано, но не се лишавам, ако ми се пие кола примерно. Ям два пъти на ден по 2 филийки хляб, т. е на всяко ядене 2филии, понякога и 3 ако съм много гладна, но ако искаш да отслабнеш 2 филийки са достатъчни, за да се чувстваш пълноценно след това, т. е да не изпитваш глад. Не изключвай хляба от диетата, а сладките неща, защото те са най-калорични. Хляба изобщо не съдържа много калории, за разлика от една шоколадова вафла, която съдържа 400-500калории, която няма да те наяде и след това ще искаш още и още храна... Така че, яж си нормално, спри със хамбургерите и дюнерите, всякакви чипсове и снаксове, които са много калорични и ще видиш, че още първия месец ще си изгубила 1-3кг. зависи от организма ти... може и повече.