Споделена история от Спорт и красота

Чупещи нокти
Здравейте, искам да споделя за проблема с чупещите ми нокти. Ноктите ми се много чупят, независимо от формата (квадратни, или остри), дори понякой път започне да ми се пука още от страни откъдето ми започва маникюра т. е още в основата (незная дали го обясних точно за да се разбере) и когато се изравни нагоре целия нокът ми отива на кино. Но не само това, също така ме се белят на пластове (искам да кажа, че никога не съм ползвала ноктопластика). Ползвала съм заздравители но нищо. Казвали са ми с хапчета (витамини да взимам), но не харесвам хапчетата. Плодове ям много. Искам да попитам дали има нещо друго с което да се постигне някакъв резултат (нещо за мазане, крем, масло... )? Благодаря ви предварително!!!

Коментари

1.   масло на Икаров за нокти :)

2.   Ами това дали се чупят или не, зависи много от самия тип на ноктите. Има жени с много, много дебели нокти, които трудно се чупят, има и много, много "тънки" нокти... Пробвай с витамините, може и да излезе нещо.

3.   Дръж си пръстите заровени във вода и сол (хубава купчинка), колкото можеш да издържиш - 1-2-3 часа, 2-3 пъти седмично, ще станат по твърди :)

4.   Може би имаш гъбички...

5.   Не нямаш гъбички единственото нещо което наистина помага е йода маже се с памук или клечки за уши по един път в седмицата отначало после пъти в месеца да видиш след година две какви прекрасни нокти ще имаш дори без лакове и изкуствени чула съм че се топят и в оцет но не помага ноктите ми бяха като твоите имах воля вече две години ползвам йод и са дълги здрави и оформени

6.   Номер 5 не ти ли пожълтяха много от йода.... иначе ако не ти се занимава с мъзила... сол... йод и тем подобни просто си сложи гел... няма чупене... и не е скъпо... пък и ти отнема 30 мин да ти го сложат.... за мен това е най-лесния и бърз начин за здрави нокти ;) а маслото на икаров не на всеки действа добре :)