Споделена история от Спорт и красота

С наднормено тегло ли съм?
163см. съм висока и тежа 62кг.
На 13 години съм. Мислите ли, че трябва да отслабна.
Иначе имам хубава структура на тялото, не съм крива, не ми е плосък задника и всички ми казват, че изглеждам добре, момчетата ме заглеждат, но цифрите ме притесняват. С наднормено тегло ли съм?

Коментари

1.   Не си с наднормено тегло. Виж сама в калкулатор БМИ - твоето е 23 някъде, като нормално е 18-25.
Не ти трябва да отслабваш с диети, защото можеш да си спреш растежа и да си останеш 163 см.
Съветвам те обаче да почнеш някакъв спорт, да се движиш по принцип повече и да се храниш здравословно - много пресни плодове, зеленчуци, месо качествено, готвено ядене. Избягвай всякакви плоуфабрикати, фастфуд, тестени неща. Замести хляба с ориз/картофи, ако ти е възможно. Яж мноооооооого плод и зеленчук. Яж три пъти на ден и редовно, ако отгладнееш междувременно - хапвай си ябълки, плодове, зеленчуци, кисело мляко, айрян за пиене.
МНОГО ВАЖНО - пий поне 2 л. вода на ден, ВОДА -спри всякакви газирани, дори лайт да са. Не яж чипсове и сладко. От време на време се глези де, но нека да е наслада, не начин на живот.
Виж, ако ме послушаш, ще достигнеш максималното за теб като ръст и ще си поотслабнеш, ще се стегнеш и ще имаш хубава фигура. Сладкото, чипсове, тестено, фастфуд са празни калории - няма нищо полезно за организма ти в тези храни и няма да ти липсват. Не прави ограничаващи диети обаче.

2.   Номер 1 Казваш й, че не е с наднормено тегло, но й казваш да спре вредните храни за да "поотслабне"

3.   Номер 2 - не за да „поотслабне“, а за да остане здрава. Не е с наднормено тегло определено, но хората на нейната възраст често се хранят нездравословно от незнание, затова ? ги казах тези неща.
Иначе, всеки си решава, как иска да изглежда. От мед. гледна точка човек може да е с нормално тегло, но да не се харесва.
Не мисля, че някой, който е отказал фастфуда и шоколада е умрял.

4.   Благодаря за коментарите, още едно нещо ме притеснява.
Майка ми ми казва често, че много бързо съм пораснала изведнъж и от това са ми стриите.
Навсякъде по бедрата и дупето имам и умирам от срам, адски грозно е и се притеснявам, че ми излизат още, чудя се как да спра сладките и мазните храни, но...
Как да ги спря да се появяват стриите?
Баща ми каза, че от водата кожата се нацепва и от това също се появяват, вярно ли е, аз много обичам да плувам и стоя под душа много време, мразя ги тези стрии искам да спрат да се появяват, скоро ще стана като дебела зебра, помогнете ми?
Авторката

5.   при ръст 163 62 кг за момиче е повече от много, но ти е рано за да предприемаш кой знае какви мврки.Комнтар 1 е горе долу добър вариант за твоя ръст

6.   Добре де, на мен защо ми се струва, че са доста?
Аз съм 1. 77 и тежа 57 кг. и съм си супер.
Но ако се чувстваш добре в тялото си, няма проблем

7.   Ами честно казано и на мен ми се виждат много килограмите ти. На твоите години тежах 58 при ръст 168 и не се харесвах. След това пазих една диета, но здравословна, с която свалих излишните килограми. Станах някъде 52-53 и от тогава само веднъж съм качвала до 60, но пак ги свалих. Според мен трябва да отслабнеш 10-тина килограма поне.. Спортувай, внимавай какво ядеш и постепенно ще стане!

8.   А за стриите- купи си бебешко олио и винаги след душ си мажи засегнатите участъци с него- дупето, бедрата, корема... Използвай масажни движения и натиск така, че олиото да попие възможно най-много.

9.   Аз съм на твоите години, но съм 162 и тежа 47кг. но съм прекалено слаба е не точно но.. иначе си си супер не си с надномерно тегло :)

10.   Не си с наднормено изобщо - перфектна си даже, ако пораснеш още малко на височина дори да качиш още килограми пак ще изглеждаш добре.

11.   Здравейте! Аз съм момиче на 16 години, тежа 55кг. и съм висока 160. Тялото ми е такова, че краката ми са по - пълни, а корем нямам много почти ми е плосък. Искам да стана поне 50 кг., но незнам как да се храня иначе всеки ден бягам. Искам примерно меню, но да не е много сложно. МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ ДА ОТСЛАБНА! Имам си приятел и той все ми казва да ходим на басейн, а аз отказвам, защото ме е срам от тялото ми. Дори на моменти немога да се гледам в огледалото. Моля Ви дайте ми хранителен режим, за да сваля 5 кг. БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

12.   11.
закуска : мляко с овесени ядки
обяд : салата и пържола
вечеря : салата
ако не можеш това просто избягвай хляба пърженото газираното.. ако не можеш и без хляб го замествай с черен или пълнозърнест и така..

14.   Добре си няма смисъл да отслабваш

15.   аз съм на 12 170 сантиметра съм и съм 58 кила

16.   Момиче недей от сега с диети. Умолявам те, само ще се съсипеш. Яж си нормално, каквото ти е вкусно, без да преяждаш. Не се ограничавай, дете си, а на всяко дете му се похапва шоколад, бургери и т. н Да не ти пука какво казват момчетата за теб. Едно момче ще те хареса, не заради тялото ти, а заради сивото ти вещество. Ако искаш запиши се на някакъв спорт, танцувай, излизай повече навън с приятелки.. За диети има време. Като станеш на 30 тогава мисли. А сега живей. Казва ти го 15 годишна, която вмомента минава по пътя на диетите. Аз самата съм 47 кг и се мисля за дебела-това е симптом на анорексията. Така че яж си каквото си искаш и си свиркай. Който не те харесва да си заминава, ти си гледай живота.

17.   Не искам да съм груба, но определено тежиш доста. За 13 години и ръст 163 трябва да си някъде към 50 килограма, а 10 кила разлика хич не са си малко:/

18.   Не си с наднормено тегло, но си в горния край на "нормалното тегло" за тази височина. Но освен, че си 62 кг е много важно как са разпределени те. Дали са разпределени равномерно или някоя част от тялото ти е достааа обемна. Защото можеш да тежиш толкова и да изглеждаш супер (ако спортуваш редовно и имаш доста мускули), но можеш и да си по-малко кг и пак да изглеждаш дебела и отпусната. Така, че не кг са важни, а обиколките. Обаче ако толкова много те притесняват кг, винаги можеш да се запишеш на някакъв спорт и да свалиш малко преди лятото.