Споделена история от Спорт и красота

Премахване на целулит за 1 месец
Хора, момиче съм на 15 години. Днес бях на шопинг да си купя дрехи за лятото (къси панталонки, поли, рокли и т. н), но се отвратих от себе си - ИМАМ ЦЕЛУЛИТ!! Никога досега не съм имала и чак сега забелязах, че ми се е появил от вътрешната страна на бедрата и от задната част. Тренирам, но много рядко (1-2 пъти седмично) и досега не съм се ограничавала в яденето. Много ви моля, кажете ми как да махна целулита за 1 месец или поне да го намаля малко? На 15 Юли отивам на море, не искам да изглеждам така, готова съм да направя ВСИЧКО, за да го премахна (с изключение на антицелулитни масажи, защото нямам възможност). Имам бягаща пътека вкъщи. Започвам да тичам 5 пъти седмично (всеки ден без събота и неделя), а 4 дни в седмицата ще правя 4х15 клека, защото четох, че помагат за махане на целулита. Спирам всякакво сладко, пържено, газирано и хляб няма изобщо да ям. Кажете ми моля ви с този режим ще намаля ли поне малко целулита? А забравих да допълня, че съм си взела антицелулитен гел на Билка, защото правил кожата много гладка и мека. Дайте ми някакви съвети? Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Ти щом си имаш пътечка за тичане, значи си си добре. Ако я нямаше, щях да те посъветвам да ходиш на фитнес, но сега съвета ми си губи смисъла, защото ти можеш и у дома. Освен да тренираш и да внимаваш какво ядеш, други няма какво. Също така за 1 месец е трудно да изчезна, ако е в начален стадии, има шанс да поизчезне, но ако е по-дълбок тогава ще отеме повече време, но гледай сега, докато е пресен да го премахнеш, защото ако се задълбочи, после няма махане.

2.   Пий вода 1, 5-2 литра на ден и също прясно изцеден сок от 1 лимон. Аз такам хем отслабнах, хем ми се махна целулита. Гледай да се храниш здравословно, от време на време може да си похапваш нещо нездравословно, но не прекалено.

3.   Напълно нормално е щом си в пубертета, да имаш целулит.

4.   Здравей, бях с година по-малка от теб, когато се отървах от целулита! :)
Разбира се, това стана с цената на адски много тренировки, промяна в режима на хранене, както и пиене на големи количества вода през целия ден.
Вярвам, че ще успееш, но не очаквай да се отървеш от целулита на 100% за отрицателно време.
Аз също ползвах известно време гелчета за мазане.

5.   Ще следя, че и аз имам целулит на задните части, мажех се с един на Леокрема антицелулитен и някак си май намаля малко пък може и да си въобразявам, сега и аз си взех на Билка, но ще го почвам след няколко дни че от Леокрема още имам малко.. Иначе правилното хранене и спортът са начините които помагат срещу целулита доколкото знам но и аз съм решена като теб да го махна без масажи, ще ходя да бягам сутрините сега но още нещо ако има дето да помогне ще се радвам да науча :)

6.   Аз ползвам антицелулитен крем на Орифлейм много е хубав за 2 седмици има ефект! Също и така утайката от кафе помага мажеш силно по проблемните зони с кръгови движения докато кожата се зачарви аз съм доволна можеш и да почнеш фитнес пожелавам ти успех с борбата срещу целулита!!!

7.   Напоследък се изумявам колко много съвсем младички момичета се оплакват от целулит. Според мен причината е, че не се храните здравословно. Забелязвам и, че все повече момичета са с наднормено тегло. Целулита се маха с редовни масажи. Ако твоя е малко ще успееш и в домашни условия. Продават кремове против целулит с масажни приставки. Продават и отделно масажори за тази цел. Взимаш си един такъв и крем според финансовите ти въможности и започваш по 2 пъти на ден да масажираш засегнатите участъци. Движенията за бедрата са нагоре- надолу, а дупето и корема- кръгови. Трябва и да натискаш. Възможно е на места да усещаш болка, тя не трябва да те притеснява. Това означава, че целулита се поддава.

8.   От авторката:
Благодаря ви много за съветите. Ще се радвам да чуя още мнения. :)

9.   В нета можеш да намериш специални антицелулитни упражнения. Но без да изхвърлиш от менюто джънковете няма да стане.

10.   На Гарниер е много добро. Едно жълто е с масажираща глава. За 1 седмица почти изчезна!!! Поне на мен ми помага.. :)

11.   Искам да ви попитам наистина ли, като пием по 1-2 до 3 литра вода на ден и ядем по-малко и по-здравословно и има голяма вероятност да отслабнем (спешно искам да разбера много ви моля, тъй като искам за лятото да махна тези мазнини, а знам че да отслабне човек не става ей така а след месеци)

12.   Аз също се чудя как да го махна на 13 съм и мн искам да го махна бързо, но не става

13.   Всичко се крие в правилното хранене, без боклуци като хамбургери, вафли, чипсове и тем подобни неща, наблъскани с мазнини, тесто, захар и т. н. , които не са нужни на организма, както и в приемането на много вода и зелен чай.

14.   А, и грейпфрута е много полезен :))

15.   От авторката:
Бях забравила дори, че съм пуснала такава тема. :D Миналото лято имах няколко неуспешни опита да си премахна целулита, но сега почти успях. След Нова година започнах да се стягам, защото наближава лятото. От 1 месец не съм яла абсолютно нищо сладко, нито бял хляб. Позволявам си на ден най-много 2-3 филии пълнозърнест хляб. Пия минимум по 2 литра вода всеки ден. Избягвам мазни храни. Тренировката ми се състои само от клекове. През първите 3 седмици правих по 100 клека всеки ден. Сега съм ги увеличила на 140. И така ще ги увеличавам постепенно, докато станат 250. Правя по 20 клека на серия. И ефекта е налице. Днес се гледах и се вижда, че почти ми се е махнал целулита (като се има предвид, че имах доста в задната част на бедрата). Успех на всички, които се борят с целулита и не се чудете, а се захващайте с клековете. Правят чудеса. :))

16.   Целулитът е под кожата и НИКОЙ крем не може да ни отърве от него.
Най-сигурният начин за борбата с целулит е спорт, здравословно хранене и много вода.
ТОВА Е!

17.   Дрън- дрън та звън. Родила съм три деца... борех се всячески с гадния целулит... докато не започнах пеша да се връщам от работа (7 км по баир) нищо не помагаше, включително всякакви прескъпи кремове и масажи. Движение, вода, чай с лимон... това е разрешението на проблема. Сега съм както бях на абитуриентския...

18.   На 14 съм, тренирам балет и акробатиката, но откакто миналото лято (2013) тренерите ни пуснаха в лятна почивка, за 3 месеца получих неизбежен целулит, зимата продължих да тренирам и приблизително имаше малък ефект, но сега пак е лято и този целулит си личи, смятам да използвам съветите ви и се надявам отново да възвърна предишното си стегнато положение на краката. Благодаря за съветите и пожелавам успех на всички борещи се : )

19.   Пий много вода.

20.   Здравей! Днес се срещнах с една приятелка, която ми подсказа по какъв начин да се избавя от видимия целулит. Аз бях много впечатлена от нея, защото видях, че е изгладила много своята кожа. Каза ми , че ходи на процедури в едно новооткрито студио в София, където цените са много досъпни. Наистина има ефект! Студиото се казва Студио Фигура и се намира в кв. Борово. Може би трябва да го погледнеш на техния фирмен сайт , а дори и във фейсбук на адрес - лафигурасофия, написан на латиница. Дано съм успяла да ти бъда полезна! Желая ти успех!

22.   Всяка кожа е различна!

23.   Fitnesinstruktor - страница в YouTube на една фитнес инструкторка мшсля, че Руми се казваше.
Страхотнаа е, има невероятно ефективни упражнения, със сигурност ще ви помогнат. Повечето упражнения са доста трудни, но не се отказвайте, ИМАТ ЕФЕКТ!

25.   Здравейте! Аз съм на 14 години, но също имам малко целулит бях около 56 кг. Отслабнах към 6 и сега ми се появи мисля, че е от отслабването.. Може ли да дадете някакви съвети как да го махна!

26.   Аз съм на 12 и имам 6 плочки. Над тях има малко целотит и той много загрозява. Моля помогнете.

27.   Аз от няколко седмици се мажа с антицелулитния крем на Кройтехоф и съм доволна, също така правя по 50 клека всеки ден