Споделена история от Спорт и красота

Източни методи.. спорт на духовно ниво
Здравейте, от 2 години тренирам усилено и го съчетавам с учене в университета и работа, но никога не изпускам да потренирам.
Винаги като тренирам гледам да го правя по духовен начин имам предвид че давам повече от себе си от простото физическо натоварване- докато тренирам чувствам, мисля и от личен опит знам че това дава невероятна сила а възможностите на тая сила са
в графа "свръхестествено" за човек.
Вярвам че така наречената сила която аз си я обяснявам по мой си начин се проявява при силни чувства като любов или като чувството с което се будиш сутрин и се чудиш за какво си предназначен
или когато си намерил пътят си но незнаеш как да се проявиш ( това е разбира се ако вярваш че животът ти не е просто едно безмислено съществуване - а някъде
има смисъл - някои вярват че идва от бог и различните
богове в религиите, други смятат че идва от висша сила която струи от всичко и от нас самите)
Та именно по тази причина искам да знам повече за източната култура и нейните методи в спорта и силата на тялото и духа.
Знам че тази сила за която споменах по-горе се проявява в всеки аспект от живота.
Живота се свързва с борба особено в България, но това ни дава невероятната възможност да станем по силни хора.
Та затова в тренировките намирам спокойствие уединеност и чувство на самоусъвършенстване.
Иска ми се да рабера някои методи за тренировки
за спорт от източната култура - ще се радвам да споделите или пък да разкажете нещо от ваш личен опит.
Вярвам че темата може да бъде много полезна заради дискусията която се надявам да протече и моля администраторите да я публикуват.

Коментари

1.   Здравей, авторе! Първо искам да изразя радостта си от това, че има такива духовни хора тук. Това, което правиш е похвално и смело мога да кажа, че си на прав път. Колкото до методите, които би искал читателите да споделят - за себе си мога да кажа, че от около година активно се занимавам с медитация и се чувствам много добре. Станах по-различен от преди - по-лесно релаксирам (и психически, и физически), гледам по-спокойно на нещата, защото се научих да гледам от всякакви гледни точки и да намирам смисъл, не критикувам, промених си приоритетите (от пари, коли и кариера към семейство, любов, уважение), все повече се замислям за истинския смисъл на живота и най-важното подобри се интуицията ми. Всичко това е обаче е дълъг път, който не е лесен и няма универсална формула за него, а просто трябва да намериш пътя към себе си.

2.   На изток не се нарича спорт - казват му йога.
Тя обаче не е това, което се нарича "спорт".
Темата е необятна, на практика е един безкраен океан, не може тук да се даде информация с няколко изречения.
Има информация колкото искаш в нета, а и на книжния пазар.

Лично аз си правя сутрин един комплекс упражнения, сурия намаскар или поздрав към слънцето :) за цялостно развитие, хармония и баланс на тялото и духа, съчетавам го с дихателни техники:), има много добър ефект, препоръчвам го на всички.

3.   Харесва ми мисленето ти! (:

4.   Браво авторе, браво! Дълбоко ти се възхищавам, дано има повече хора като теб, от тук насетне. Желая ти много здраве и щастие, това е най-важното и другото си го знаеш.
Поздрави!
A M.