Споделена история от Спорт и красота

За 2 седмици във форма
на сватба съм след 2 седмици. Тежа 58 килограма и съм отпусната в дупето и бедрата. имам физическо натоварване -ежедневно правя разходки, а във фитнес или някакви упражнения правя 2-3 пъти седмично... Въпроса ми е относно храната:
Понеделник
1. Закуска – Пълнозърнест корнфлейкс с прясно мляко, зелен чай или кафе.
2. Обяд – Риба на скара със зеленчуци или ориз, чай с лимон или минерална вода с лимон
3. Следобедна закуска – Пълнозърнест корнфлейкс с прясно мляко/кисело мляко
4. Вечеря – Каквато салата харесваш със сирене

Вторник
1. Закуска – Пълнозърнест корнфлейкс с прясно мляко, зелен чай или кафе.
2. Обяд – Салата домати, сирене и захтин, броколи на пара
3. Следобедна закуска - Два пресни плода
4. Вечеря – Пълнозърнест корнфлейкс с кисело мляко, ябълка.

Сряда

1. Закуска – Кафе, сок от портокал, плодове
2. Обяд – Пълнозърнест корнфлейкс с прясно мляко, зелен чай, минерална вода
3. Следобедна закуска – Пълнозърнест корнфлейкс с прясно мляко/кисело мляко
4. Вечеря – Зелена салата с ядки, варени картофи, чай с лимон

Четвъртък
1. Закуска – Пълнозърнест корнфлейкс с прясно мляко, зелен чай или кафе.
2. Обяд – Шопска салата (или Гръцка) с 2 филийки черен хляб
3. Следобедна закуска - Два пресни плода или 50 гр ядки
4. Вечеря – Корнфлейкс с кисело мляко и пресен плод

Петък
1. Закуска – Пълнозърнест корнфлейкс с прясно мляко, зелен чай или кафе.
2. Обяд – Салата по избор и минерална вода с лимон
3. Следобедна закуска - Два пресни плода
4. Вечеря – Пълнозърнест корнфлейкс с кисело мляко и пресен плод.

Събота
1. Закуска – кафе, сок от портокал, плодове
2. Обяд – Пуешко филе, черен хляб и зеленчуци
3. Следобедна закуска - Два пресни плода / 50 гр ядки
4. Вечеря – Пълнозърнест корнфлейкс с кисело мляко, ябълка.

Неделя
1. Закуска – Пълнозърнест корнфлейкс с мляко (по избор кисело или прясно), плодове, сок от портокал
2. Обяд – Зеленчуци на скара, паста от пълнозърнесто брашно (без сос), чай или минерална вода
3. Следобедна закуска - два пресни плода / 50 гр ядки / кисело мляко с ядки
4. Вечеря – Салата с рукола, бейби моркови и моцарела / зеле с моркови и лимон / шопска салата със сирене и минерална вода (или сок от портокал)

ТОва може ли да ми бъде от полза. допадна ми, че е нещо по-различно и разнообразно...?

Коментари

1.   На мен не ми харесва режима на хранене, защото това нещо не може да се поддържа постоянно ( не е е направено добре).

Хубаво е да сложиш още едно ядене. Целта е да не огладняваш. Огладнееш ли организма изпада в режим на глад и се опитва после да се запаси както може и после като ядеш директно качваш каквото има в храната, което не е добре.

Вместо да има ядене само от плодове и вода примерно е хубаво всички ядения да съдържат нужните протеини, въглехидрати, мазнини, витамини, калории по равно.

Аз не мога да ти кажа точно по колко нутриенти да има във всяко ядене, защото не ти знам ръста и ежедневно изгорените калории.

Целта трябва да ти е, това което гориш на ден да го намалиш с 20 %.
Примерно, ако гориш 2000 калории, трябва да приемаш 1600 като съотношението на калории от въглехидрати, протеини, мазнини да е 2:2:1.

От там в зависимост колко ядения правиш на ден. Примерно 5-делиш 1600 на 5 и получаваш 320 калории на ядене. Така е и за количеството протеини, въглехидрати, мазнини.

С твоя режим ще загубиш и мускулна маса, защото повечето ти ядения нямат достатъчно протеин, а стягане не може да има, ако няма поне малко мускули въпреки че си жена. Мазнини ще загубиш малко, но ако не го поддържаш вечно, когато развалиш режима ще качиш всичко двойно обратно.

Моя примерен режим да стане ясно:

1. Купа овесени ядки с нискомаслено мляко, 4 жълтъка и 1 цяло яйце, един банан.
2. Ядки плод 100 грама месо.
3. ориз/картофи 100 грама месо зеленчуци
4. риба 1-2 филии хляб
5. 300 грама пилешки гърди или каквото и да е друго месо с ориз или картофи
6. сандвич със шунка с чаша нискомаслено мляко плод

разбира се при теб количествата трябва да са за твойте размери и разход.

Освен това избягвай всичко с бяло брашно, всичко пържено, тестено, газирано.

2.   А колко си висока?
Според мен яденето е много в някой дни, все пак две салати на веднъж? И гледай млечните продукти да са обезмаслени или нискомаслени :) Но за 2 седмици няма да има кой знае какъв ефект, но зависи и от метаболизма.

3.   Здравословно е за две седмици да отслабнеш с един килограм. За теб е най-добре да консумираш вода и тоалетна хартия както правят манекенките от висшите подиуми. Ще си слаба за сватбата, а след това да става каквото ще.

4.   То ако ставаше така за две седмици и хоп - в перфектна форма... Дето се вика: "Сетила се Мара... "

5.   Тази диета освен, че е нездравословна е и изключително бедна на белтъчини и накрая най-много човек да отслабне, но да е за сметка на мускулна маса. После йо-йо-то е гарантирано.
На всички отслабващи - четете за нисковъглехидратния начин на хранене

6.   Номер 1, ти по цял ден ли се тъпчеш, аз толкова не мога да изям, а ти казваш че това е диета :D

7.   ОТ АВТОРКАТА:Благодаря за полезните мнения и отделеното време. Не съм се сетила сега и не съм от хората, които казват, хайде да отслабна за еди кое си събитие и после да се натъпча пък да става квото ще. Напротив. Просто самата шаферска рокля ми е тесничка. Това си беше комплимент от страна на булката, която не ми е толкова близка приятелка, да ме прецени за толкова слаба. Просто трябва да се вмъкна в рокличката, пък и бедра ще голя, защото не е много дълга. Попринцип се храня здравословно. Но хапвам по някоя друга излишна калория и от там се трупат, апък и напоследък бях спряла движението, покрай други ангажименти и така... Но благодаря все пак.. Значи в крайна сметка не е това режима, ще избера друг!

8.   Диетата с извара е предназначена за 4 дни.
Резултат - минус 3 кг.

Ден първи и втори
Закуска и вечеря: сто и двайсет грама извара, 1 грейпфрут.
Обяд: 120 гр извара, 1 резен диня или пъпеш, или една ябълка.

Ден трети и четвърти
Закуска: банан, чаша обезмаслено мляко.
Обяд: банан, едно варено яйце.
Вечеря: 200 г постно месо, 2 банана.

9.   От номер 1 до номер 6, който явно не разбра какво съм написал.

Това е режим на хранене. Диетата е нещо безсмислено, тъй като след спирането и тялото качва сичко двойно и тройно. А при режим като моя се свалят мазнини бавно, но сигурно и здравословно. Тя не е за момиче 50 кг, а е за мойте килограми 80. Написал съм, че трябва да се адаптира :Д :)

Тя може да отиде на сватбата с 4-5 кг по-малко за 2 седмици, но след това ще качи 10 кг мазнини за толкова време.

С моя режим на хранене и спорт се свалят 4 килограма на месец мазнини и се задържат така.

10.   възможно е да влезеш в форма за 2 седмици - но не толкова с разни диети а с усилени тренировки и да не ядеш някои храни.
Например да не ядеш много хляб и като ядеш такъв да е пълнозърнест.
Да не си пиеш кафето с захар има подсладители и черна захар.
Да не ядеш сладкиши - ако ти се яде сладко можеш да хапваш мед или тъмен шоколоад или пълнозърнести бисквити.
Да не ядеш пържени храни - предимно печено задушено
с малко мазнина.
да ограничиш картофите ориза но не и да не ядеш изобщо.
Важно е да ядеш месо - ако си доста над нормата за теглото си ще ядеш само пилешко и риба.
Важно е да даваш на организма си всички необходими вещества.
Не мисли за диети а за цялостно променяне на храненето ти.
Например сутрин е най важното хранене то трябва да е по обилно и хранително.
На обяд можеш да ядеш 2 пъти- по малко.
Вечер най малко и леки храни.
Спортувай много докато се храниш нормално - без да се лишаваш но в умерени количества .
Тичай всяка сутрин преди работа - като се върнеш от работа пак ще тичаш.
Събота и неделя фитнес, аеробика , плуване ,йога.
Купи си кростренажор за вкъщи и винаги когато си вкъщи да си на него с вода под ръка.
Много е важно да пиеш много вода.
Коремни преси , упражнения за загрявка.
Малки гирички , фитнес надуваема топка която служи както толкова добре в по силови упражнения така и в аеробиката която е повече за жени.
Винаги когато се храниш намирай начин да изразходваш енергията.
Лятото може да ти е добър съюзник в борбата с излишните килограми също - тренираш си вкъщи например слагаш вълнени дрехи на проблемните зони - корем баджаци гъз... и други и тренираш - тичане на място упражнения с гири , велоергометър , кростренажор.
Пускаш мотивираща музика и започваш без мързел без отпускане и почивки...
пожелавам ти успех както и съвет : оправданията са много винаги и са за слабите .

11.   Сватбата мина! И все пак не е късно за правилно хранене и тренинг. омер 10 благодаря ти за хубавия пост! Ето такива изчерпателни, разяснени мнения са полезни. Достатъчно ми беше само то!