Споделена история от Спорт и красота

Гел за премахване на косми
Така... Здравейте! Имам проблем с космите xD навсякъде! И бях чула от някъде че има някакъв гел с който като ги намажеш и те изгарят... или не знам. Ако някой знае нещо по въпроса да каже! На 13 години съм.. Майка ми уж щеше да ми купува епилатор, ама.. нищо не направи. Забранила ми е със самобръсначката да ги махам, но не мога по краката цяло лято да ходя космата нали се сещате? За кола маска не искам и да чувам! Help me!

Коментари

1.   Избръсни ги със самобръсначка и ще ти купи, дай сега цяло лято да ходиш така, защото така и е скимнало. Е, малко ще ти се скара но...

2.   Събери си сама пари и си купи епилатор. Повечето хора казват, че боли страшно много и че болката е неописуема, но при мен не е така. Въобще не боли и според мен това е най-добрия начин за махане на косми. По-скъпите епилатори имат по-специални приставки, които спират донякъде болката..

Въобще да не си се подлъгвала да се мажеш с крема, за да се махнат космите. Въобще не действа ;) Попринцип си мажеш крака и със ножче махаш крема и космите падат, но си остават много, а за краката ще отнеме доста време.. Реши сама ;)

3.   №2, това за крема изобщо не е вярно. Може и да е вярно всъщност, ако вече си ползвала самобръсначка. Ако авторката не е ползвала такава, с крем би се получило без проблем. Има чудесни депилиращи кремове, които си вършат работата. Е, появяват се пак за седмица, мажеш и така... Най-добре според мен е с епилатор, защото с течение на времето ги разрежда много. Че боли, боли. Но там, където много боли може да се ползва крем. Препоръката ми е крем и в никакъв случай самобръсначка!

4.   С епилатор под мишниците колко време стои гладко? :)

5.   Към номер 4-при всеки е различно, но грубо може би към 1 седмица. Трябва да знаеш, обаче, че доста боли особено първите няколко пъти. И все пак за мен най-добрият метод за обезкосмяване си остава епилаторът, въпреки, че той е може би и най-болезненият.

6.   Здравей аз също имах този проблем преди години, но от както използвам епилатор и след това "масло от яйца на мравки" космите драстично намаляха.

7.   Епилатора е възможно най-лошия метод за обезкосмяване. Остави болката, не си малко бебе, че да не изтърпиш. Все пак няма да ти вадят зъб без упойка. Но от епилатора се врастват навътре и се получават много подкожни, които понякога узряват като гнойни пъпки и дълго време не минават. Аз така се опропастих веднъж и вече почти не го използвам. Само подмишниците, но и там рядко. Момиче, купи си лентички кола-маска. Много по-безболезнено е от епилатора и по-трайно. Мен майка ми ме заведе на пръв път при една козметичка, точно на твоята възраст. Обясни на твоята майка, че е лято и че се срамуваш от космите, да те заведе на кола маска. За 10 минути си готова и после поне 3 седмици не ги мислиш гадните косми..