Споделена история от Спорт и красота

Замайване при тренировка
Здравейте, не знам дали е тук мястото да пиша.
Ходя на фитнес и при натоварване ми се замайва главата, дори още в самото начало на тренировка още при загрявката ми се замайва главата и чувствам главоболие, днес преди тренировка си измерих кръвното беше 133/71/94- пулс. Като отидох в залата почнах със загрявката замаями се главата малко, спрях изчаках 5-10 мин. после продължих, пак ми стана така и реших да си го измеря и беше 148/85/107 пулс. Някоий може ли да ме посъветва какво да направя. Ходих при кардиолог и като ходих кръвното ми беше нормално 120/80 не разбра от какво може да е изпрати ме на невролог изписаха ми прахчета Стимол, викам ще помогнат ама не.. поне знам че не от стимола ми стана зле, от нещо друго е и лекарите не могат да разберат от какво е.

Коментари

1.   Настоявай да ти направят пълни изследвания, виж хормони и жлези. Не бързай с хапчета.

2.   И на мен днес ми е умаляло, сигурно от жегата или има слънчеви изригвания. Не ми се вие свят, но няколко пъти пробвам да правя лицеви и спирам на много по-малко бройки отколкото мога. Просто избягвай тежки натоварвания лятото, остави тренировките за прохладните сезони. Като е студено пак намаляй натоварването. Какъв е смисълът да изтощаваш организма през цялата година, и на него му трябва почивка и най-разумно е тя да бъде през неблагоприятните сезони за сърдечносъдовата система - лятото и зимата. Не случайно лекарите съветват болните от сърдечносъдови заболявания да внимават през жега и студ. Това, че организмът на здравите успява по-леко да се справи с тия условия не значи, че не трябва да се съобразяват с тях и да не им пука все едно са машини. Машини има само по филмите и много от младите ентусиасти си прецакват здравето с ненужно претоварване. Моя съвет е да не се съобразяваш с тялото си, за да ти служи дълго и безпроблемно.

3.   Тия изследвания кардиолог ли трябва да ги направи.

4.   Я кажи колко килограма си и какво правиш за загрявка?

5.   От 2. Извинявам се за грешката - да се чете "да се съобразяваш с тялото си"

6.   Възможно е да ти става така ако тренираш усилено от скоро. Тялото ти все още да не е свикнало. Също така жегите влияят. Гледай да тренираш на прохладно и проветрено място. Наспиваш ли се достатъчно? Ако си уморен или недоспал от преди това, тогава може така да ти става. И на мен понякогако ми се завива свят, но към края на тренировката, когато вече усещам, че не ми остават сили или съм се претоварила..

7.   Не е от претоварване още при загрявката ми става така, загрявам с 5 кг. дъмбели, което не е никакво натоварване, след като взема дъмбелите и минута след това чувствам, главозамайване, на моменти главоболие и имам чувството, че не ми стига въздуха

8.   Наспивам се да нямам никакви проблеми със сън или пък храна, също се храня и стабилно, мисла да накарам кардиолога да ми направи вело - тест да видя как ми се променя кръвното да не би прекалено бързо да се покачва от колкото трябва да е единия ден имах малко високо кръвно преди тренировка бе6е 133/75 някъде 2 мин. след като почнах тренировката вече беше 143/85 със пулс 107 и мисля, че прекалено бързо се е покачило за такъв период от време

9.   И аз преди така се чувствах, но ще ти дам няколко съвета:
1. Когато се къпеш трябва да редуваш клкото се може по-често топъл със студен душ (преди да излезеш от банята е задължително да пуснеш студената вода и да постоиш закратко под душа)...

2Сутрин нагладно изпивай една чаша топла вода с 1 ч. л. мед и лимон (ако нямаш лимон можеш да сложиш само мед или просто да изпиеш една чаша топла вода без да добавяш мед или лимон)

3. Не ходи на фитнес веднага след като си хапнала (това е вредно и трябва да хапваш поне 1 час преди да започнеш да тренираш).

4. Замайването е причинено от загубата на вода от тялото по време на тренировка. Затова трябва да имаш вода до себе си и да пиеш по малко поне на всеки 10-15 минути.

5. Не забравяй да пиеш колкото се може повече вода ежедневно, защото преди всичко пречиства тялото, изхвърля излишните токсини, лекува умората и регулира кръвното налягане и т. н.

Това са само част от съветите с които можеш да избегнеш умората, замайването по време на тренировка или дори по време на ходене! Надявам се да съм била полезна и да ти помогнат! УСПЕХ! :)