Споделена история от Спорт и красота

Храната и тренировките.
Това лято съм решил да поработя върху външния си вид и да се стегна още(ДА ТРЕНИРАМ). Искам да попитам какви храни да избягвам да консумирам и какви не. Знам, че не трябва да ям блажни храни, сладки неща, да не пия газирано и алкохол и да наблегна на месото. Кажете какво да не ям |дайте пример(ориз, фасул, и др. ), а не коя храна на какво е богата и обратна|!!!
Консумирам доста пролодове и желенчуци. Ако някой има какво да добави нека каже!

Коментари

1.   Течностите трябва да са сведени единствено до ВОДА и нито капка сок или кола или алкохол. Водата трябва да е около 2. 5 литра на ден
Хубавите храни са, пилешко, телешко, риба - само печено и в никакъв случаи пържено
Хапваи яица, домати, краставици, зеле и тн
От плодовете - ябълка и цитруси... бананите ги забрави
Забрави ориз, картофи
От варивата леща и боб спокоино можеш да хапваш
Млечните за всеки е различно, но по -добре ги ограничи, а кашкавала -забрави!
Има доста упражнения в нета, но започни полека...
иначе кардио - велосипед, бягане, плуване, скачане на въже
Не ползваи олио или маргарин, а само зехтин, не ползваи сол, или ако ползваш -по добре хималаиска, захар строго забранено, сладолед - НЕ
Истинските резултати няма да доидат за две седмици, но ако имаш воля на втория третия месец ще има видими резултати
Маи това се сещам - УСПЕХ

2.   По принцип е важно храненето ти да е разнообразно и да не ограничаваш организма си от пълнозърнест хляб и от време на време натурален шоколад, защото тези храни са полезни. Просто не трябва да прекаляваш с тях. Казвам ти го, защото много хора, които искат да отслабнат премахват напълно хляба и сладкото. А това е грешка! Организмът има нужда от всичко - просто не трябва да прекаляваш. Пак ти казвам, не става въпрос за белия хляб, а за ПЪЛНОЗЪРНЕСТИЯ и не за вафлички и пасти, а за НАТ. ШОКОЛАД. Друго което можеш да ядеш е МЕДА - много е полезен, знаеш няма какво да разясняваме. От месото ти препоръчвам пилешко и пуешко, тъй като са по- крехки и не са толкова мазни и тлъсти. Ако обичаш риба, също е добре да я включиш в менюто си. Мляко и млечни продукти също трябва да присъстват. Варивата са много полезни, тъй като повечето от тях са диетични (боб, леща, грах, картофи.... ) Задължително за всяка диета, обаче е да присъствитео на фибрите. Те дават усещане за ситост и подобряват храносмилането. Можеш да си ги набавиш от повечето плодове и сурови зеленчуции. Много богати на фибри са и овесените трици, които можещ да комбинираш с мляко и мед.

4.   Напълно съм съгласна с N2 - организмът има нужда от всичко, но в умерени количества. До N1 - ти нещо хич не си в час. Защо да забрави за картофите, ориза и бананите? ! Това са само полезни храни. Картофите и пълнозърнестия ориз ти набавят качествени въглехидрати, които се ползват за енергия (която е особено важна за един спортист). А бананите са много полезен плод, и това че се пълнее от него е абсолютен мит. По 1 банан на ден нищо няма да ти стане! Хайде, със здраве!

5.   Отиди при специалист. Взимаш си направление от личния, отиваш на диетолог и той ти обяснява. Никой не може да ти даде правилния съвет без да те е виждал и без да знае колко пъти тренираш, колко интензивно и т. н.

И не слушай номер 1, освен ако не искаш да си разбиеш тотално храненето.

6.   ОТ АВТОРА
Искам само да попитам конкретно за :
1. Боба-варен?
2. Картофите-на фурна?
3. Лещата и граха как може да ги ям?

7.   ОТ АВТОРА
А пропуснах супа(предполагам, че няма проблем) и кебапчета и кюфтета да ям ли?

8.   Супа може само шкембе чорба и то с много оцет и чесън, с много хляб, поне половин хляб и 2-3 бири. След това може да хапнеш 5-6 кебапчета и 2-3 кюфтета с 1-2 ракии и много салата с много лук и олио, половин бурканче лютеница Първомай или майонеза на Олинеза, и за десерт удряш 2-3 баклави или еклери с крем брюле. Това е много качествена диета за качване на маса изпитана с времето от много шампиони. Успех

9.   АВТОРА
Номер 8, винаги ще се намери някой и**от който да се ИЗТЪПАНЧИ с някой селски комнтар. Благодаря ти многооо!

10.   Можеш да ядеш всякакви супи. Боба, лещата и картофите можеш също да ги ядеш, но не прекалявай с тях, тъй като са въглехидрати. Ако искаш да правиш мускули, трябва да приемаш повече протеини и по-малко въглехидрати. Иначе можеш да ги приготвяш по всякакъв начин, но БЕЗ пържене.

11.   шкембе чорба може ли да се яде или се качва от нея все пак ходя на фитнес и всичко израсходвам след това но незнам какво мога да ям