Споделена история от Спорт и красота

Суха коса
Здравейте, имам проблем с косата си:имам много гъста коса с дебел косъм, изглежда добре, къдрава е (не много, но стои на шомбали). И така проблемът ми е, че косата ми почна да става много суха, вече го няма предишният блясък. Ако можете да ми препоръчате някаква козметика или домашни маски, ще съм много благодарна. Също така искам да порасне бързо, знам, че през лятото косата расте по-бързо, но имам чувството, че, откакто се подстригах през зимата, изобщо не е пораснала-какво можете да ми препоръчате за по-бърз растеж?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Благодаря за новата дума "Шомбал" повечето читатели сигурно не знаят какво е шомбал.

2.   ХАХА... Моята коса е същата познато ми е да и подхраня краищата колкото и някой приятелки да ми се чудят но слагам малко зехтин (във стъклените шипета зехтинът е по хубав и качествен ). Взех си също на "икаров" стимулант за растеж (той се слага в корените ). Също така си взех и масла - бадемово пшенично (всички вършат работа). Много цапала и мазила за коса съм пробвала, но общо взето от ези съм най доволна. Вземи си някакъв децки шампоан защото лятото слънцето допълнително изсушава косата освен шампоаните които допълнително и те изсушават косата, а децките шампоани са по щадящти косата...
... Д....

3.   Вземи си тривитаминол от някоя аптека, мажи се веднъж седмично, ама без да слагаш други екстри просто мажеш преди да си легнеш корените и на сутринта се измиваш! Още тази вечер го направи и искам утре да пишеш дали си доволна ;) Аз имам същия проблем и съм много доволна!!!

4.   Номер 1 ще ти обясня какво значи шомбал - това е кичур коса, завит като пружинка. Предполагам косата на авторката не е негърско къдрава, а просто чуплива.

5.   Аз имам много буйна и къдрава коса, която преди беше много суха и изтощена. Изглеждаше все едно съм бръкнала в контакта ( направо хвърчеше) и някои хора ми се подиграваха, други пък се чудеха как може да е такава, но това беше преди да се консултирам с фризьорката си. Преди всяко къпане си намятам стара и непотребна хавлия на раменете и си слагам зехтин на косата, но не в корена а 2, 3 пръста под него и стоя 20 минутки с него, после си слагам маска за коса, каквато и да е в магазините има много видове, избери си (аз я купувам от фризьорката ми) и стоя с нея пак 20 мин. Пресливам я и я сресвам (чух, че къдравите коси не трябва да се сресват всеки ден, затова я реша само когато се къпя). Мия я с Wash&Go за суха коса и ползвам балсам с отмиване пак на същата марка. Когато подсуша косата си (само с хавлия задължително) и слагам кристали за блясък на Victoria beauty с масло от арган (кутията има кафяво). После много важно нещо балсам без отмиване за да не ми хвърчи косата и изчаквам да изсъхне, така изглежда все едно съм я къдрила с маша (косата). Продуктите ми стигат за месец и нещо. Голяма играчка е, но наистина си струва. Не са задължителни кристалите и балсамът с отмиване на Wash&Go, но всичко друго е. Голям роман написах, но искам да ти помогна. Един съвет- не ползвай често преса за изправяне. Ако имаш въпроси, питай.
MDD

7.   Авторката: Благодаря много на всички, които са ми дали съвети. Е, значи природното си е най-доброто, обаче с този зехтин няма ли да се омазнява косата много бързо, а и сигурно докато се отмие ще трябва много да се търка с шампоан косата и притеснението ми е така да не се изтъни косъма?

8.   Номер 2 съм... Слагаш само на краищата зехтин не по цялата коса...

9.   И аз съм със същия тип коса като твоя. Невъзможно е нашия косъм да е гладък и лъскав като този на по-правата коса поради различния строеж на косъма. Препоръчвам ти да се къпеш 1-2 пъти в седмицата, защото шампоаните допринасят много за изсушаването. Също така си вземи маска с арганово масло и някакви кристали за коса, за да запечатиш самия косъм. Избягвай изправянето и се разресвай само докато косата е още мокра, препоръчително е да го правиш на всяко къпане. Надявам се да съм ти помогнала :)!

Ин-На

11.   Уфффф.... Това е турска дума и значи охлюв, а от там може да са го взаимствали за прическата.

12.   Мажеш със зехтин 1 час преди баня, ако имаш кокосово масло, смесваш двете и стоиш така максимално най-дълго време (задължително поне 30 минути). Моята така я оправих.

13.   Ами за сухата ми коса си правя тази маска :
1 жълтък
1 с л кокосово масло
1с. л бадемово масло
1 с. л зехтин

За разтежа правя маски с тривитаминол. Мия си косата с хининов шампоан, а след това се пръскам с хининова вода.