Споделена история от Спорт и красота

Ръст и килограми
Как да смятам килограмите си? Според Индекс на. Телесната Маса съм в нормата-около 22 ИТМ. А според това да има разлика 10 между ръст и килограми излиза, че съм дебела. - моята разлика е 6. Аз съм висока 1. 67 и тежа 1. 61. Кое от двете е по - правилният начин за изчисление?

Коментари

1.   Да има разлика 10 между ръст и тегло. Според мен, това е по-точен показател.
Жена на 20

2.   това са просто цифри, и двете не могат да кажат дали тялото ти е хубаво или не.. ще ти дам един пример - най-добрата ми приятелка е 1. 65 м. и 57 кг, аз съм 1. 66 м. и 51 кг, по-слаба е от мен, за бога. всичките и мерки са по-малки от моите с по 2-3 см. просто тренира много и е стегната, а аз съм едно желе, нямам грам мускули :д мускулната маса тежи повече от мазнините, ако тялото ти е хубаво и стегнато, няма значение какво показва кантара

3.   Щом ИТМ ти е 22, това означава, че не си със затлъстяване, а иначе няма такова нещо като идеално тегло, вичко си зависи от фигурата на човека. Ще ти дам един пример с братовчедка ми сме горе-долу еднакви на ръст и по тегло, обаче тя изглежда супер слаба, а аз нормална. Просто както казват хората структурата ни е различна. А това ръста в сантиметри минус 110 за жените и 100 са мъжете си е просто един ориентир колко горе-долу би било добре да тежиш, ама няколко кг повече или по-малко не са фатални. Важното е да се чувстваш и да изглеждаш добре.

4.   Индексът на телесната маса е много по-важен, разбира се. Той взима предвид пола и годините ти, докато френския параметър: ръстът - 110 (не -10, защото не тежиш 1. 61?? ) не взима нищо в предвид.
Теглото не показва какво точно се мери. Имам предвид- има разлика между жена, чийто кости са просто по-тежки и жена, чийто процент мазнини в тялото е 60%. Ще имат вероятно същите мерки, но няма да изглеждат еднакво, нали? Както и ако на даден човек тлъстинките са разположени навсякъде по-малко ще изглежда много по-слаб от някой, чийто излишни мазнини са съсредоточени само в бедрата или корема. Всичко е до структура :).

5.   смятам че този индекс не е точен показател. Чувстай се добре в тялото си и спортувай

6.   Тренировките са му майката. Аз съм 184 и съм 81кг на 17г съм, почти съм извадил плочките, още макс месец ми трябва, но килограми ще дигам, а не свалям.

7.   Не ги слушай, пълни глупости! Много си си добре! Никакви диети, никакъв спорт, само увреждат, и не те правят по-красив/а! Харесвай се такава каквато си, бъди естествена. Хубавите жени са тези, които имат форми и женствени извивки, а не мускулестите тренерки или дългокраките кльощи! Запомни това добре, защото мъжете, не момчетата(имам впредвид зрелите и истинските мъже с вкус и без предразсъдъци)харесват точно такива жени. Казвам ти го аз, който съм мъж. Защо според теб сексапилни жени като Моника Белучи, Клаудия Кардинале, или Бионсе, се харесват на масата от мъжете, независимо от коя раса или народност са последните? Защото излъчват женственост и не слабеят, за да обслужват нечии интереси и вкусове. Модата е нещо ужасно, а тази специално бе въведена с политическа цел от знае се кого, но повечето жени и мъже не го разбират. Не го казвам да те утешавам, а за да те окуража. Като зрял и интелигентен мъж те съветвам да уважаваш себе си, да се възприемаш като жена, не като къс месо, а простаците да дрънкат каквото си искат. Казвам го на много момичета и жени. Мерките ти са идеални! И най-важното, не забравяй че вътрешното у теб е над външното! Дано съм помогнал!
П. С:Ако искаш все пак някакви промени, можеш да ходиш поне на танци, каквито и да е. Полезни са, и разпускат много.
Мъж, 33, Плевен.