Как да се запозная с него?
Здрасти! :)

Харесала съм си приятел на мой приятел, но не се познаваме лично. Исках моят човек да ни запознае, но той отказва по някаква си негова причина, не желае да ми помогне.
С "обекта на желанията" май почти не ходим по едни и същи места, затова остава въздесъщия fb. Притеснителна съм, не мога да почна да го занимавам със себе си така от нищото. С други думи - страх ме е да не ме отреже или помисли за някакъв навлек, може и приятелка да има, не знам. Искам да е съвсем тактично, може би коментар на публикация или нещо подобно.
Нуждая се само някой да ми вдъхне смелост, хах. :)

Коментари

1.   Твоя приятел или те харесва или неговия приятел нещо не е за теб,нещо го притеснява в него и за това не иска да ви запознае.

2.   Просто действай, както го чувстваш! Не го мисли много! Ако не го направиш, цял живот ще се питаш"ами ако, го бях заговорила, ако го бях направила".... Аз винаги съм правила всичко, така както го чувствам и смея да кажа, че не съжелявам за нищо сторено, освен за това, че се отказах много лесно от ученическата си любов. До ден днешен има въпроси, от рода на "Ами ако, защо не предприех нещо, какво ли щеше да бъде и т. н" при положение, че имам годеник, който обичам страшно много, но въпросите си седят. Така че, действай, не му мисли, пък каквото ще да става, важното ще е, че си опитала!

Късмет и да кажеш, какво си решила и какво стана, ако все пак си предприела нещо!

3.   Поговори с общия ви приятел каква е причината да не иска да ви запознае. Както каза номер 1 - или има чувства към теб, или е преценил, че момчето не е за теб. На колко годините сте?

4.   Най-вероятно твоят "приятел" те харесва и не иска да те дава в ръцете на друг. Моят съвет!? Забрави за първия и направо иди при другия. Правете секс още на първата среща.

5.   Преди да се влюбваш и да правиш каквото и да било се увери, че си няма приятелка! Къде отиде моралът... тъжно е направо

6.   Личното ми мнение, е че момчето прави първата стъпка. Плюс това той те е видял с негов познат, ако наистина те е харесал той щеше да каже нещо на приятела си, например да ви запознае, нали.. логично е... ако му се натискаш ще му паднеш в очите, незабравй, мъжете обичаме трудните жени, всичките жени които са ми се натискали съм се подиграл с тях. Повечето мъже така правят

7.   Аз те познавам най-добре и мога лично да те посъветвам. Когато излиза от блока го питай колко е часът, погледни към колата му (знаеш коя е) засмей се и му кажи, как твои приятели са искали да се пошегуват и са сложили бележка на колата му и се извини от наше име. Така ще завържете разговор.

От: Знаеш кой

9.   Едва ли някой ще прочете това, но все пак да кажа, че намерих повод да се видим, нещата потръгнаха и в момента сме заедно. :) Благодаря за съветите. :)

Авторката

10.   Благодаря за обратна връзка, малко го правят, а трябва.
Даваме съвети, а после така и не разбираме кой е дал правилен съвет и кой не. Така не можем да научим нищо за живота и да натрупаме опит.

11.   Ейй, супер, момиче :)