Споделена история от Спорт и красота

Бях спряла сладкото, а сега умирам за него
Здравейте! На 16 съм. Имам нормални мерки (височината минус 100 е равна точно на килограмите, които тежа). Кожата ми обаче стои отпусната и в ръцете преди имах бицепси, а сега са отпуснати -не много, но не са стегнати всеки случай. От юли до този месец правих опити да отслабна, защото и в училище имам някои други комплекси покрай слабите ми съученички. Опитах, бях постигнала някакъв напредък. Но август месец бях на почивка с приятели и там пихме, ядохме разни палачинки, пържени картофи и тем подобни глупости, от които си върнах сваленото. Бях спряла сладкото и другите вредни работи, а сега само за това мисля. Спортувам по 2-3 часа на ден. След тренировка си умирам за сладкото. А го бях спряла и въобще не ми се ядеше. Толкова ме е яд. Септември дойде-до училище има малко повече от 10 дни, а аз съм си същата без никакви промени.. Не знам какво да правя -желанието за сладко е по-силно от мен. Измъквам се тайно от вкъщи и казвам на нашите, че ще излизам с приятел. През това време си купувам един два шоколада от по 100 гр и ги оправям. След, което се прибирам и измислям някаква история за срещата с "измисления " приятел. До сега -една седмица вече спазвам свой режим на хранене (с трици, месо, зеленчуци и тук таме накой плод).. Гадно е. омръзна ми да се храня само с тези храни. Направо ми се повръща от тях, а не знам по какъв друг начин да се стегна по-бързо и да е видимо..
Проблемът все още остава сладкото. Знаете ли някакви хапчета, които помагат. За хрома съм запозната, но имаше разни отзиви на хора, които не са останали доволни и затова се колебая.

Коментари

1.   Аз изяждах по 2-3 шоколада на ден, но от около месец замених всякакво сладко с мед и тахан. Вече дори ми става гадно като се сетя как се тъпчех с бонбони, вафли и подобни.

2.   Аз съм на 23 с нормално телосложение и ако не изям поне един шоколад на ден, ще припадна! Хапвай, щом се чувстваш добре. Като бивша спортиска мога само да ти кажа, че от сладко се пълнее, но не се "отпуска"
Вземи си пектин с витамин С, това пия, като искам да намаля храната, като цяло. Това е природен продукт и е ДОБАВКА, към храната.

3.   Само да ти кажа, че за жена нормалните мерки са минус 110. Минус 100 е за мъже, оттам си прави изводите... Спорт му е майката!

4.   авторката:.. Точно в нормите съм. 1, 65 тежа 55 кг. Спортувам редовно, както и по-горе казах. Просто си прецаквам тренировката със сладкото и това ми е проблемът. За пектин с витамин С, мерси, не съм го чувала, ще си го взема.

5.   Ох, все едно мен си описала! Бях напълняла доста и отидох на диетолог, изготви ми специален режим и отслабнах доста, сега се боря с последните 2-3 килогарама, обаче сладкото и до днес ми липсва много. От всичко друго се отказах и от пицата и от пърженото и даже от сладоледа, обаче сладкото си ми липсва и това е. Особенно когато съм уморена и ми е паднало кръвното, направо умирам за шоколад. Гледам да се контролирам, ама не винаги успявам и после ми е съвестно като си помисля колко усилия ми струваше да отслабна и как ще взема да проваля всичко заради тоя шоколад... абе, добре те разбирам, но не знам какво да те посъветвам, защото и за себе си все още търся решение на същия проблем. Ще следя темата ти с внимание и ако някой ти даде съвет ще се възползвам, че е страшно! Направо като наркоман съм и без сладко умирам.

6.   А те съветвам да се откажеш от сладкото напълно! В началото ще ти е трудно, но постепенно все по малко ще чувстваш глад за сладко. Спортуваш редовно и то по 2-3 часа, което е наистина похвално! Ако пък наистина много ти се яде сладко и не можеш да се откажеш яж сладко преди тренировка, така ще изгаряш поне част от погълнатите калории! Или пълно отказване от сладкото, което е най-добрия вариант или другото, ако ядеш сладко след тренировка малко се губи смисъла и дори ще почнеш да качваш още повече кг.

7.   Замени шоколада с мед като ти се прииска нещо сладко изяж 1-2-3 лъжички мед и след време няма да ти се иска сладко. А пък щом спортуваш не разбирам какъв е проблема. Може да изядеш 1 шоколад преди тренировка примерно

8.   Аз съм като шоколадов наркоман.... Обожавам сладкото, това е най-хубавото нещо в живота за мен. Не мога да опиша с думи просто колко ми е сладко да си хапвам шоколад. Ама много ми се трупа на бедрата. Умирам за сладко... Едва ли някой яде повече сладки работи от мен -на ден съм изяждала цяла кутия с бонбони, после кутия с бисвити и 2 шоколада на милка. Това ми е рекорда. Толкова е вредно, знам. И сега се опитвам да се откажа от него не само заради вредните му качества, а и заради килограмите, които качвам с него. Е, нормално е като се тъпча толкова, но ми е толкова готино. От 2 дни не съм яла сладко.. Текат ми лигите, докато гледам някакви снимки из интернет на разни сладки изкушения.. Едвам удържам фронта, ама трябва да се стегна.