Споделена история от Спорт и красота

Дали не си развалих усмивката от много старания?
Здравейте, аз съм момиче на 13 и имам красива усмивка и хубави здрави зъби. Но снощи нещо ми прищрака и реших да си избеля зъбите със сода. Май беше каустик не знам има ли разлика. Смесих я с паста и си изтърках зъбите и след като я изплакнах забелязах, че разстоянието между предните ми два зъба сякаш е повече и крайчето на единия е малко счупено. Притеснена съм и се боя дали не съм си навредила, или тези неща си ги е имало, но преди не съм обръщала такова голямо внимание?

Коментари

1.   Ти наред ли си сода каустик разгражда, ужас да беше питала родителите си..

2.   Ха-ха-ха! Содата не е била каустик, иначе сега щеше да си в спешното отделение. Най-обикновена сода бикарбонат е била. Хората наистина я използват за избелване на зъби. Не се панирай, това не може да стане от едното натъркване. Просто не си обърнала внимание преди.

3.   Просто сега си ги забелязала, но това не е болка за умиране, повярвай ми.

Иначе това със содата каустик оптрепа коня с правата лопата. хахахаха Ти наясно ли си какво е сода каустик? Защото ако беше такова, сега нямаше да водим този разговор. Сода бикарбонат ако си имала предвид, това е съвсем различно от сода каустик.

4.   Ами, душичко, затова избелването се прави от зъболекар. Содата, освен всичко останало, надрасква емайла и предразполага към поява на кариеси след това. Другия път, преди да си правиш "домашни разкрасителни процедури", се разрови в интернет, за да видиш дали няма да си навредиш по някакъв начин.

5.   хахахахаааа... каустик не ще да е била :)))))

6.   Аз винаги си избелвам с калиев цианид, но понякога нямам и слагам частици уран в пастата. Ти добре ли си? Сода каустик моля ви се!

7.   Образованието е ударило дъното. Дете на 13 не знае какво е сода каустик. Следващия път като решиш да правиш нещо, провери в интернет или питай някой възрастен, че ще си патиш като гледам

8.   В пастата за зъби също има сода... ама не каустик. Напълно безопасна е, успокой се. Счупеното крайче не е от содата, явно чак сега си го забелязала. А пък разстоянието между зъбите със сигурност няма нищо общо с това също. Носих 2 години скоби и това разстояние така и не се оправи. Ти със сода няма как да си го променила...

9.   От авторката: Хаха, вярно! Много смешно се получи. Наистина е бикарбонат. И аз знам, че содата е вредна за зъбите, но просто реших да пробвам веднъж. Благодаря за отговорите.

10.   Сода каустик е НАТРИЕВА ОСНОВА. Разяжда мигновено, силно и болезнено.

11.   а защо е в любов и изневяра темата не мога да разбера. На зъбите си си изневерила или? :D

12.   Оф, нищо не е станало, содата избелва, но и ти съсипва емайла на зъбите и не са толкова гладки.
Купи си паста за избелване.
Няма как от сода да ти се е получило разстояние, може да е имало храна и за това да не ти е правило впечатление.

13.   Хаха ако беше използвала сода каустик щеше да си си решила проблемите със зъбите и с всичко останало веднъж завинаги.

14.   Не е било сода каустик, със сигурост, защото ако беше сега щеше да си в болница, защото това разяжда. Обаче, явно си попрекалилл с търкането и си си повредил емайла, което не е хубаво. Иди на зъболекар ще те каже какво да правиш. Май за повреден емайл се ходеше на някакви нагревки. Аз ходех като дете, защото гадните шини ми бяха повредели емайла. Ама все пак си питай зъболекар и друг път вместо да позваш бабини рецепти си купи паста за избелване, определено е безвредна.