Споделена история от Спорт и красота

Рибата
Здравейте,мили хораааа! :) Та,имам едно въпросче към всички вас,след като питах доста хора и четох доста статии в интернет : Пълнее ли се от рибата?
Моля за сериозни отговори и без хейт,просто питам,защото чух доста различни мнения,а ми е интересно,тъй като обичам да се храня здравословно и спортувам,но наскоро четох,че пържената рибка била много вредна,а аз доста често си хапвам такава :D Не си мислете,че съм някакъв пубер,вманиачен в диетите и свалянето на килограми,просто е - чисто любопитство :))) Та,наистина-моля без хейт и сериозни отговори!Благодаря предварително!

Коментари

1.   Рибата е една от най-чистите и полезни храни. Тя почти няма мазнини (особено морската) и съответно е нискокалорична и трудно можеш да напълнееш от нея. Е, разбира се, ако ядеш по 3 кила риба на ден, няма как да не напълнееш, но ако не прекаляваш, не е проблем. То и маруля да ядеш, пак можеш да напълнееш, ако злоупотребяваш. Слоновете ядат само растителност и пак са дебели.

Колкото до пържената риба всяка пържена храна е по-скоро вредна, защото тя е богата на мазнини и при самия процес на пържене се образуват канцерогенни съединения, които увеличават риска от всякакъв вид рак. Така че риба на фурна или на скара е за предпочитане. Можеш и да я пържиш, но не с мазнина, а с вода в керамичен тиган. Може и в тефлонов, но не е за предпочитане.

Освен това тя е богата на омега-3-мастни киселини, които са полезни за мозъчната дейност (вкл. и паметта), намаляват риска от депресия и др. разстройства, неутрализират лошия холестерол и така подобряват кръвообръщението, подсилват имунитета, поддържат хормоналния баланс, предпазват от рак, подпомагат мускулния растеж.

Както знаеш, японците задължително ядат риба всеки ден и не случайно са нацията с най-дългата продължителност на живота и тази с най-малкото депресии, а за умствения им багаж да не говорим.

2.   Всичко пържено е вредно! Като цвло рибата е полезнс, но не пържена в олио. Има хиляди др. Начини по които можеш да си приготвиш рибата.

3.   Всичко пържено е вредно по принцип. Рибата е полезна, не съдържа вредни вещества, така че една пържена риба няма да те навреди нито пък да напълнееш.

4.   Рибата е една от най-полезните храни, но от пържената така определено се пълнее, не заради рибата, а заради олиото в което е пържена, впрочем същото важи и за картофите, варени се смятат за диетични, ама пържени са направо гаранция за няколко кила отгоре. И изобщо с всичко пържено е така. Така, че ако обичаш риба, яж я печена на скара или във фурната, а не пържена.

5.   Много ви благодаря за отговорите, особено на N1 :)))