Споделена история от Спорт и красота

Добавки
Здравейте, значи искам да кача мускулна маса какво бихте ми препоръчали между гейнър и суроватъчен протеин, до-колкото знам от гейнъра се качват повече мазнини.
Иначе 59кг съм 168см. Консумирам доста протеини, въглехидрати, калории и по-малко мазнини дневно но не мога да кача, някъв съвет между тези две неща?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Суроватка или протеин карнивор телешки на musclemeds.
Pr0cK

2.   Не можеш, да бе да... Просто си си втълпил, че трябва да ги качиш чисто тия Х (няколко) килограма. Почни всеки ден да си смяташ протеина (2г/кг лично тегло), вдигни въглехидрати и мазнини, намали малко физическото натоварване и нещата стават малко по малко. С две думи - да си в калориен излишък. Фаянса го остави за лятото. Предполагам си чувал, че през зимата почти всеки гледа да качи колкото се може повече, за да се нацепи (ех, тоя фитнес жаргон :D) по-добре през лятото. Плюс това дори и да си вземеш протеин/гейнер ще ти стигнат за точно половин месец ако не се храниш правилно (както предполагам, че е). А парите не растат по дърветата, младеж...
Пък ако се вразумиш и решиш да се образоваш малко повече по темата - добре си дошъл във форума на bb-team (потърси в гугъл). Съжалявам, че се разпрострях толкова, но така се получи.
Успех и умната, да не вземеш да правиш стероидни цикли след някой месец...

3.   Първо ти препоръчвам да не качваш никаква маса, а да си тренираш нормално и да не се залежаваш с тия, , пероди за маса" и второ... не си трови тялото с боклуци. Никой културист или силов спортист не е доживял 110 години, въпреки, че всеки ден се тъпче със, , всички витамини".

4.   Препоръчвам ти креатин, за предпочитане да е Optimum Nutrition! Креатина ще ти дава повече сила по време на тренировките и издържривост. Приемай го сутрин 5гр. и веднага след тренировка 5гр., приемай го с натурален сок, също така пий поне по 3 литра вода на ден! Креатина ще задържа водата и за 1 месец ще се напомпаш, след това го спри за 1 месец, водата ще се махне от мускулите и ще останат чисти нови 60% мускулна маса! Можеш да комбинираш креатина с протеин, препоръчвам ти WHEY!

5.   От един протеин няма да качиш нищо особено и няма да останеш доволен
приготви си повече пари и направи един хубав СТАК (протеин креатин глутамин бцаа )
а геинера според мен няма смисал няма да качиш мускyл а мазнини вземи си квото ти казах и го съчетаи с един добур хранителен режим и резултата ще има и ще качиш по качествена маса

6.   Преди 2 години много тренирах. Вземах протеини, креатин, тестостерон-стимулатор(аспаригинова киселина), ZMA, BCAA.. гледах да се храня правилно. Няма да лъжа, че качих по-бързо отколкото преди да почна да вземам. Проблемът се появи като от работа ме пратиха командировка и се наложи да спра да тренирам - мускулите се изпариха за малко повече от 1 месец. После пак ги възвръщах, но реших да не вземам никакви допълнителни химии и сега дори да тренирам много рядко (на месец 2-3 пъти), мускулите ми си стоят. Гледам си храната пак - да има баланс. Държа си извара в хладилника постоянно.

Та, определено най-важното е как ще се храниш, не каква химия ще вземаш.

7.   Благодаря ви на всички, значи ще се опитам сега зимата да кача някакви килограми, но за сега мисля да се спра на този суроватъчен протеин AMIX 100% Predator Protein какво мислите за него, и става ли да го консумирам с таурин??

8.   Абе, момче, минал съм по твоя път... Не се тъпчи и трови с боклуци... И аз съм искал да качвам килограми... и аз съм искал да стана, , голям", но след време ще разбереш, че няма смисъл, дори, че е вредно за здравето. Нямам време да ти описвам всички вредни ефекти от тези добавки, пък и няма смисъл, защото съм ги изпитал на свой гръб. Не съм употребявал анаболи никога, само протеини и то, , безопасни". Веднъж даже ми излязоха пъпки на гърба, които не успях да изчистя съвсем и до ден днешен. Не те плаша, просто ти казвам да не се, , тровиш"

9.   геинер му е маиката от суроватачния протеин няма да качиш кила. Ако си от софия отиди в студентски град в блок 61 продават добавки чул съм добри отзиви за тях

10.   Аз съм момиче и ходя на фитнес вземам геинер, те са много добри качих с тях 9 кила преди бях 46 сега съм 55. Аз искам да имам развита мускулатура като при момчетата.

11.   Леле боже опази! Толкова много невежи навсякъде. Номер 3 - най- МАЛОУМНИЯ коментар който сам видял до сега.

(на месец 2-3 пъти), мускулите ми си стоят. Моля? Та това даже не ти стига за по 1 нормална тренировка на всяка мускулна група, камо ли да "си стоят", Ако под "мускулите ми си стоят" искаш да кажеш, кокалите и кожата отгоре, да прав си. 2-3 тренировки на месец не стигат даже за поддържане на някакво ниво...

Пий си протеина, никаква вреда нямаш от него. Не слушай съветите на хора които не са пипнали дъмбел в живота си но дават съвети навсякъде.

Pr0cK