Споделена история от Спорт и красота

Крем за лице против първите бръчки
Здравейте, на 29 години съм и досега почти не съм ползвала кремове за лице, но като се позагледах в огледалото и установих, че кожата ми не е в чак толкова добро състояние, сякаш е леко отпусната и около очите имам леки бръчки, видими с увеличително огледало. Бихте ли препоръчали някакъв крем против първите признаци на остаряване на кожата, нещо до 40 лв. Гледах в магазините и аптеките, но повечето против бръчки са 35 +, на Нивея СС крем-а го рeкламират за такива бръчки, но после пък четох, че бил за жени над 40. Споделете какви кремчета ползвате? :)

Коментари

1.   Aз съм върл противник нa всякaквa химия!
Но виж... плодчетa, зеленчуци, всичко с което рaзполaгaм в хлaдилникa се превръщa в " оръжие" с/ у бръчки..
Нa 40 г. съм и вярвaш или не, нямaм бръчки;)))
Имa много инфо из нетa, aко решиш дa пробвaш тaкa. Зa мaски, зa дом. приготвяне нa кремове дори, зa всякaкъв тип кожa.
Освен зa лице и зa тяло. Ще ти подaм " фокусче" зa тяло.
Утaйкa от кaфе, добaвяш зехтин и рaзбърквaш до хомогеннa смес.
Зaдължително в бaнятa, обтривaш хубaво цялото тяло около 10 мин. и се изкъпвaш нормaлно. прaвя го веднъж в месецa.
Кожaтa стaвa мекa, кaдифенa и сияйнa. имa и пилинг ефект.
Зa лицето нямa дa дaвaм рецепти, зaщото не знaм кaквa е кожaтa ти, но приридaтa всичко ни е дaлa, що дa се мaжем с химии, че пък и дa плaщaме зa тях? !

2.   Според мен е трябвало много по-рано да започнеш да се поддържаш и да си слагаш хидратантен крем. Ако го беше правила сега нямаше да имаш никакви бръчки. Защо чакаш да започнеш да имаш бръчки за да започнеш да се поддържаш? Тези кремове имат ефект, когато ги ползваш редовно, и освен това си правиш маски на лицето, пилинг и т. н. И аз съм на 29 кожата ми е много гладка, нямам никакви бръчки, но аз се поддържам от 16 годишна. Редовно слагам крем за лице, хидратиращ, а лятото слънцезащитен. Какъвто и крем да вземеш, не очаквай, че ще го сложиш 2 пъти и изведнъж бръчките ще изчезнат. Отиди в някоя аптека и се консултирай там ще ти препоръчат нещо, но запомни, като започнеш трябва редовно да се мажеш, а не от дъжд на вятър. И да отиди обезателно в аптека и си вземи медицинска козметика, тия нивея и кремове от супермаркетите ги забрави. В аптеките правят и тест на кожата, безплатно - те ще ти определят типа кожа, и ще ти препоръчат крем за нея.

3.   В Орифлейм има кремове! Качеството им е отлично!

4.   Ползвам много хубав крем на Българска роза с йогурт, който е за млада кожа. Не е скъп и засега съм доволна.

5.   Аз съм на 25 и мисля да започна с тези кремове, ще следя с интерес.

6.   До 40 лева можеш да си вземеш нещо от медицинската козметика - Виши, Авен, Биодерма. И трите марки имат такъв продукт. Съветвам те първо да си вземеш тестери.

7.   diadermine lift intense plus и за очите има малка тубичка около десет-петнайсет лева и бурканче дневен или нощен за лице също толкова пари. очният освежава очите видимо след нанасяне, а за лицето не че изглажда бръчките, но нови не се появяват и старите не се задълбочават. ползвам ги от около година и половина и съм купувала досега 2-3 пъти, стигат за доста време.

8.   Благодаря за коментарите :)И номер 2, искрено ме разсмя, говориш назидателно, все едно съм непослушно дете :)Не съм казала, че съм като сушена слива в лицето, но все пак до преди година работех на две места, на едното-нощна смяна. А безсънието и хроничната умора състаряват кожата. А иначе си ползвах на Гарниер хидратиращ. Номер 1, ще пробвам това с утайката от кафе :)

9.   Както казваше един мой преподавател в университета: "Жена ми цял живот се маже с всевъзможни помади и от това на 40 години изглежда като бабичка! Аз най-много един афтършейв да си хвърля след бръснене и я ме гледай каква си свежарка!". И си беше самата истина!

10.   Чувала съм от дерматолози, че е препоръчително използването на кремове против бръчки след навършването на 20 години. Аз лично съм използвала няколко крема, но нямаха никакъв ефект при мен. Ако искаш качествен продукт, трябва да си готова да заделиш повече от 100лв. Според мен не си струва... по-добро решение на проблема е ботокса.